Skocz do zawartości

Czy można zwiększyć DMC?


Ewka07

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 100 kg ładowności dla DMC 1350. Ale w bakiscie mam opis 1700. Na kilku aukcjach widziałem swój model przyczepy z opisem ładowności właśnie do 1700 (gdzie w opisie było tak - można zmienić do 1450) czy to można jakoś zwiększyć? Autem mogę ciągnąć do 1500. Pytam ponieważ 100 kg ładunku to niewiele jak na graty ma dłuższy urlop.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wszyscy piszą o tym że za dużo waży. A moja waży mniej a chcę mieć większą ładowność.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Dostałeś podpowiedź do odpowiedniego tematu - chcesz wiedzieć, a nie czytasz :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się chcę wiedzieć ale czytać o tym konkretnym temacie. Wszyscy piszą o nadwadze jak to w życiu. Mało kto o szczupłych ;). Tylko wszyscy odchudzanie odchudzanie. Poszukam gdzieś jeszcze. Jest 66 stron do przeczytania a juz pierwsze 6 nje w temacie. Ale dziękuję mimo to.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja się za to zabrałem i utknąłem bo mam oś do 1000 kg. A moje pobożne życzenie było 1100 kg.

Więc tak.

1. Decyzja ile chcesz mieć.

2. Kontrola tabliczki na osi i znaków na UN.

3. Mejl do producenta na ile wystawi papiery i za ile. Nowa homologacja i tabliczka z nowymi masami koniecznie!

4. Znalezienie kumatego diagnosty. Też ciężko... Ja mam kumpla, który jest szefem serwisu VW i niedawno zrobił uprawnienia.

5. Wizyta w WK celem ustalenia czego jeszcze chcą...

 

W moim przypadku producent czyli Burstner wystaw mi co chcę, jak przyniosę papier z zakupu i montażu nowej osi. Mam zonka bo musiałbym zmienić felgi i opony, a to już robi się z osią suma. UN wymieniłem już na mocniejsze i stoję w rozkroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewka, zacznij od kontaktu z Kanusem i to od razu polecam w Niemczech a nie w Polsce (jak przeczytasz te 66 to zorientujesz się, że u Nas czasami diler wymyśla jakieś opłaty (jak np w Hobby) lub mówi, że się nie da a tam się da).

Jeżeli Knaus da Ci nową homologację i tabliczkę znamionową to trzeba w urzędzie poprosić o "wyprostowanie dokumentów" bo masz inaczej według homologacji. Wtedy ten konkretny WK powie Ci jak ma zamiar utrudnić Ci wykonanie tej czynności.

 

W teorii jest to do zrobienia ale nigdzie nie dostaniesz odpowiedzi dokładnej ponieważ co producent cepki co jej model a przede wszystkim co konkretny WK to inne utrudnienia.

 

Znam przypadek, gdzie nie chcieli obniżyć DMC bo nie i już, kolega załatwił sobie kwit od rzeczoznawcy, że ma nową oś o mniejszym nacisku (wymiana w związku z awarią) i zamiast 1050kg ma 1000kg i nie potrzebował kat B+E oraz viaTOLLa.

Ale normalnie na papiery z Hobby się nie dało chociaż dostał od nich taką homologację. To są właśnie WK w PL.

 

 

P.S.

Jesteś Nim czy Nią?? Pytam poważnie bo patrzę na nick a do tego czasem mam wrażenie że w postach używasz raz rodzaju męskiego a raz damskiego w stosunku co do Siebie. Nie wiem które jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się chcę wiedzieć ale czytać o tym konkretnym temacie. Wszyscy piszą o nadwadze jak to w życiu. Mało kto o szczupłych ;).

 

:thank:

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?p=343932

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick jest żony ;) ja używam Tapatalk i jestem również na forum Opel Vectra stąd raz rodzaj męski raz żeński.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Dziękuję za link Rafał.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.