Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przed zakupem


sander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem pod wrażeniem wiedzy jaką posiadają niektórzy forumowicze (oraz atmosfery jaka tu panuje) dlatego muszę zasięgnąć porady od doświadczonych karawaningowców. Od dłuższego czasu trwają poszukiwania przyczepy i jak na razie nie udało się nic kupić :oslabiony:. Po obejrzeniu paru sztuk wniosek jest taki, że poszukiwana jest Hobby 495 UL - 2 pojedyncze łóżka ( lub inna marka ale w tym układzie ) w roczniku 2001-2003 lub nowsza ale to już może przekraczać budżet. Przyczepa będzie stać na stałe nad morzem. Po przeczytaniu wielu tematów na forum postanowiłem dokładniej obejrzeć 2 przyczepy - 1 od polecanego sprzedawcy, 2 wręcz przeciwnie :]

 

https://www.olx.pl/oferta/hobby-495-ul-excellent-easy-CID5-IDi5Nn9.html#d2da644c1f

 

ma kilka mankamentów które są do przeżycia przy tej cenie, ale odstraszyła mnie miękka podłoga w rejonie kuchni i podkowy a na dodatek od spodu przytwierdzona płyta osb ok 1m2 ( pytanie czy prewencja czy już było tak źle??)

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-ul-de-luxe-przedsionek-isabella-ciepla-woda-sejf-ID6yOJmH.html#xtor=SEC-8

 

ta przyczepa sprawia dobre wrażenie, na pewno lepiej utrzymana od tej z Białogardu ale uszkodzenie na bakiście mnie niepokoi ( czy tylko mi się wydaje że ona już była kiedyś wymieniana?) i dodatkowo zauważyłem minimalne wybrzuszenie na wysokości górnego kantu przy drabince (rama dostała od uderzenia?)

 

Drodzy forumowicze jakie jest wasze zdanie na temat tych przyczep? Może ktoś już je oglądał ( ta z Białogardu już się przewijała na forum ale bez konkretów)?

 

pozdrawiam

Edytowane przez sander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu pozytywnych opiniach na temat Białogardu też się zdziwiłem widząc tą podłogę. Pan Piotr stwierdził że miękkość podłogi wynika z udeptanego styropianu ale mnie martwi że nie wiem co jest pod osb :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mnie np. "nie podoba się" żadna z w/w przyczep.

O płycie OSB wzmacniającej podłogę w przyczepie rocznik 2001 wolę już się nie wypowiadać :pad:

W tej drugiej, zaciekawiła mnie jeszcze listwa na prawej ścianie :niewiem:

 

post-8228-0-18288000-1491348671_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mnie np. "nie podoba się" żadna z w/w przyczep.

O płycie OSB wzmacniającej podłogę w przyczepie rocznik 2001 wolę już się nie wypowiadać :pad:

W tej drugiej, zaciekawiła mnie jeszcze listwa na prawej ścianie :niewiem:

 

attachicon.gifHobby.jpg

 

Mnie też ta listwa zaciekawiła ale po prezentacji sprzedającego okazało się że wsuwa się w nią materiał z kieszeniami na różne "pierdoły" - nie wiem jak to inaczej nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tego nie widzę. Nie przekonuje mnie takie tłumaczenie i dziurawienie ściany przyczepy, jedynie z powodu chęci zawieszenia jakichś kawałka materiału z kieszonkami :]

Z drugiej strony, nie widziałem tego w realu, a ludziska czasem potrafią wykombinować jeszcze bardziej absurdalne "ulepszenia" :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miekka podloga najczesciej jest skutkiem uzytkowania przyczepy przez nieco ciezszego uzytkownika i najczesciej powstaje to zjawisko w miejscach ,gdzie najczesciej sie chodzi lub stoi,jak np.okolice wejscia ,kuchnia,lecz takie usterki naprawia sie w inny sposob:metoda wypelniacza miedzywarstwowego na bazie zywic epoxydowych,ew.pianki.Ta plyta osb,to naprawde druciarstwo...Ale tak swoja droga,to ciezko bedzie znalezc przyczepe,15-17 letnia  pozbawiona jakiejkolwiek usterki.Egzemplarze idealne stoja w punktach sprzedazy nowych przyczep,ale to kwestia innej ceny.Wiadomo,kazdy chce kupic jak najlepiej,tylko trzeba podejsc do tematu realnie,na zimno.Zycze powodzenia i cierpliwosci w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cepy w fabryce sprawdza się na szczelność. Wsadzają taką cepę do takiego specjalnego pomieszczenia i robią jej natrysk z każdej strony przez jakiś czas. To tak jak auto w fabryce wjeżdza na rolki i kilka km przejedzie, aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Dlatego nowe auto zazwyczaj na liczniku ma około 5 km najechane, a nie 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystkie cepy w fabryce sprawdza się na szczelność. Wsadzają taką cepę do takiego specjalnego pomieszczenia i robią jej natrysk z każdej strony przez jakiś czas.

Dmuchają od środka i sprawdzają mydlinami jak rurkę z gazem sto lat temu B)

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miekka podloga najczesciej jest skutkiem uzytkowania przyczepy przez nieco ciezszego uzytkownika i najczesciej powstaje to zjawisko w miejscach ,gdzie najczesciej sie chodzi lub stoi,jak np.okolice wejscia ,kuchnia,lecz takie usterki naprawia sie w inny sposob:metoda wypelniacza miedzywarstwowego na bazie zywic epoxydowych,ew.pianki.Ta plyta osb,to naprawde druciarstwo...Ale tak swoja droga,to ciezko bedzie znalezc przyczepe,15-17 letnia  pozbawiona jakiejkolwiek usterki.Egzemplarze idealne stoja w punktach sprzedazy nowych przyczep,ale to kwestia innej ceny.Wiadomo,kazdy chce kupic jak najlepiej,tylko trzeba podejsc do tematu realnie,na zimno.Zycze powodzenia i cierpliwosci w poszukiwaniach.

 

Oczywiście nie oczekuję, że kupię przyczepę pozbawioną wad tym bardziej w cenie niższej niż rynkowa dla danego modelu. Wrzuciłem linki do tych ogłoszeń aby upewnić się od bardziej doświadczonych karawaningowców (może ktoś już je wcześniej oglądał?), że te oferty to może być mina. Ok, przyczepa z miękką podłogą jest zgrana (w sumie to już chyba wcześniej była) ale ciekawi mnie jeszcze trochę temat tej z uszkodzoną bakistą. Czy to pęknięcie może być spowodowane przez bagażnik na rowery zamontowany na tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu pozytywnych opiniach na temat Białogardu też się zdziwiłem widząc tą podłogę. Pan Piotr stwierdził że miękkość podłogi wynika z udeptanego styropianu ale mnie martwi że nie wiem co jest pod osb :oslabiony:

 

Po wielu pozytywnych opiniach na temat Białogardu ( sam założyłem wątek Białogard ) kupiłem tam przyczepę. Niestety, nie wszystkie mankamenty w mojej przyczepie zostały ujawnione. A szkoda, bo po pierwsze pani Aleksandra i pan Piotr stracili trochę w moich o czach, a po drugie pewnie i tak kupiłbym przyczepę bo ma więcej zalet niż wad. I od razu napiszę, że o wspomnianych mankamentach mili państwo z Białogardu wiedzieli, bo trudno umyć dach przyczepy i nie widzieć urwanego i fatalnie naprawionego zawiasu okna dachowego. ( mam nadzieję, że tej fatalnej naprawy nie zrobił pan Piotr... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.