Skocz do zawartości

Zrzut w trasie - czy gdzie "odsikać" kamperka ;)


Dreadowscy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nasz pojazd uzbrojony jest nie w kasetę w WC, jak większość, ale w zabudowane szambo pod samochodem, którym to całościowo muszę nim najechać na miejsce zrzutu, i zawsze jest z tym problem...

 

Ale dziś, wracając z Gródka nad Dunajcem, na autostradzie A4 wjechaliśmy na stację paliw przy MOP Kłaj.

Pobiegłem do obsługi z zapytaniem, nie licząc na sukces, a tu PIĘKNE ZASKOCZENIE.

 

Zrzut, wybetonowany najazd bezpośrednio nad spust.

Jedynie co trzeba zrobić to schylić się by otworzyć klapę.

 

Bezpłatnie... za całkowite free...

Jedyna prośba od obsługi: z boku jest wąż z wodą, proszę spłukać.

Oczywista oczywistość...

Daje +10 punktów i przekazuję dla potomnych.

 

MOP Kłaj - 49.9871917°N, 20.3395888°E

 

Jeśli znacie podobne miejsca "w drodze" dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje +10 punktów i przekazuję dla potomnych.

 

MOP Kłaj - 49.9871917°N, 20.3395888°E

 

Jeśli znacie podobne miejsca "w drodze" dajcie znać.

 

Wklejajmy może linki do Google - wiem, że każdy może sam znaleźć ale chyba będzie łatwiej zlokalizować.

W PL zdarza nam się problem ze zrzutem - czasami nawet na kempingu - jak np. na kemping Wiking w Dziwnówku, gdzie jakoś nijak nie umiałem się wpasować, żeby zawartość częściowo nie poleciała po za spust, zalewając drogę, po której wszyscy chodzili, co trochę mnie żenowało - ja to bym takiego, który nie spuszcza dokładnie to ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL zdarza nam się problem ze zrzutem - czasami nawet na kempingu

 

 

Przyznam szczerze - jest bardzo kiepsko. W zasadzie rozwiązanie "najedź i odkręć" na 90% kempingów jest nieosiągalne.

 

 

Jeśli chodzi o kamping z "przyjazdem zrzutem" to takowy jest na Młynie Bąbelka w Żędowicach.

 

50°34'47.0"N 18°31'44.1"E ( 50.579713, 18.528922 )

 

 

Autobusem dało by się najechać, a krata zrzutu ma 50 x 100 cm.

Wąż z wodą oczywiście pod ręką.

 

Czysty temat ;)

 

https://www.google.pl/maps/place/M%C5%82y%C5%84ska+1,+47-120+%C5%BB%C4%99dowice/@50.5785548,18.5239654,16z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x4710e0f6e0145497:0xc355854fe7f4e6ae!2zxbvEmWRvd2ljZQ!3b1!8m2!3d50.5828117!4d18.5128883!3m4!1s0x4710e08be884a6ff:0xcc719bf5eb2a3ce4!8m2!3d50.580149!4d18.53051?hl=pl

Edytowane przez Dreadowscy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nawet na co drugim, czy co trzecim mopie są takie zrzuty...

Na kempingach - rzeczywiście różnie to bywa...

 

Ale rozwiązanie - wspólne szambo to jednak kiszkowate troszkę - może warto pomyśleć o wstawieniu kasety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym już na Forum, ale :

 

Mop Wysoka S3 kratka do zrzutu na wyjeździe z parkingu oraz po zamknięta " buda" z nie wiem czym, bo nam nie otworzyli. Jednak jest kran przy altanach parkingowych

 

https://www.google.pl/maps/place/MOP+Wysoka+Zach%C3%B3d,+74-107+Stare+Brynki/@53.3054905,14.5129663,12z/data=!4m5!3m4!1s0x4700a9db920346c5:0xce0c54bac14de7bf!8m2!3d53.3049163!4d14.5835689

 

53.305632, 14.583562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nawet na co drugim, czy co trzecim mopie są takie zrzuty...

Na kempingach - rzeczywiście różnie to bywa...

 

Ale rozwiązanie - wspólne szambo to jednak kiszkowate troszkę - może warto pomyśleć o wstawieniu kasety?

 

Sprawdziłem już tych MOP'ów troszkę...

To że pisze WC BUS nie oznacza że można "odsikać" kamperka.

Trafiałem na zrzuty wymurowane w górę na wysokość wysokiego krawężnika.  :puk:

Zamykane na kłódkę gdzie nikt nie wiedział gdzie szukać klucza.  :>

A raz miła pani oświadczyła, że owszem otworzy... 5 dych.  :sciana:

 

Tak więc nie jest tak hehe niestety... :jump:

 

Co do kasety... no racja. 

Tylko budowa mojej budy nie pozwala na "dorobienie" szuflady na kasetę.

Ale obmyślam taką kasetę stawianą pod samochodem, podłączoną do przedłużenia rury odprowadzającej z wylotu szamba.

Oczywiście wszystko będzie musiało być demontowane na czas jazdy...

A to oznacza że gdzieś to trzeba wozić... i znów ZONK.  :hehe:

 

Szambo (36 litrów) i zbiornik "szarej" (150 litrów) są u mnie osobno.

Ale woda nie stanowi takiego problemu co gówniany temat.

 

Aga - dzięki za namiar. Zapiszę sobie i taką specyficzną "sraj-mapę" sobie z takich punktów stworzę.  :]

Dla potomnych....  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio... nadzieja we mnie takowa, że nie raz, nie dwa i nie trzy nawet... gdzieś we wszechświecie przeprowadzimy ciekawe Ziemian wieczorno-nocne rozmowy ;)

 

Przy ognisku, gitarze i szklaneczce....  :ok: 

Tak więc... tylko czekać... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę i było w jakimś temacie o takich toaletach w kamperach ze stałym zbiornikiem.

Są do tego akcesoryjne kasety na kółkach aby własnie można było kota wyprowadzić jak nie ma kratki zrzutowej.

 

Tylko to się przewinęło w temacie jakiegoś kamerka a nie w konkretnym wątku (tak to pamiętam). 

Ta kaseta miała duży otwór centralny aby podstawić go własnie pod rurę zrzutową w kamperze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spod samochody wystaje takowe coś kwadratowego....  :hmm:

z tego tego wystaje rura zrzutu...  :hmm:

a to to coś ma jakoby prowadnice po bokach... więc jakiś system dziwaczny był pod to jakoś montowany...  :look:

 

ale weź tu, Panie, teraz na tym doktorat napisz..... hyhyhy  :swieca:

pozostaje kombinacja a'la Dread'u... czyli coś pewnie irracjonalnie ciekawego z tego powstanie...   :jump:

 

a puki co.... namiary na miejsca zbieram.... wiadomo jakie  :]

Edytowane przez Dreadowscy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Miałem system zdaje się MKM z zrzutem zewnętrznym podobnie jak szarą wodę. Wywaliłem i wsadziłem toaletę kasetową. W Polsce nie ma warunków, aby dokonać zrzutu "bezpośredniego" bez późniejszych wyrzutów sumienia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.