Skocz do zawartości

Problem z instalacją elektryczną - pomocy.


Telbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem w przyczepie Wilk, otóż chciałem wymienić radio w mojej przyczepie i jak odłączyłem radio od instalacji w skrzynce z bezpiecznikami zaczęło strasznie coś buczeć (taki prawie że metaliczny dźwięk jak dzwonek lub podobne coś). W momencie podpięcia radia dźwięk ten ustaje. Nie bardzo wiem o co chodzi. Czy ktoś coś wie może co to takiego? To buczenie w skrzynce wydaje  urządzenie z takim charakterystycznym uzwojeniem co to takiego?

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczy ci transformator jak nie ma obciazenia...

 

Kiedys w szkole tego uczyli ;-) nawet przezwajania... wtedy bys wiedzial co to jest to charakterystyczne uzwojenie ...

 

 

Nic strasznego - tak ma byc...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że coś mi wspominali o transformatorach w szkole ;), ale nic nie mówili że będzie buczał przy braku obciążenia. Dzięki bardzo za odpowiedź. Obstawiałem że jest tam jakieś urządzenie które wylicza obciążenie w układzie i jak za niskie to reaguje :). Pytanie zatem jest następne po co buczy i czy to oznacza że nie mogę wymontować radia bo będzie buczało?  Czy trzeba odłączyć instalację całą żeby przestało? Dodatkowo o ile pamiętam to za radiem są jeszcze lampki w przyczepie podłączone (w sensie na tej samej instalacji) może to jakoś przez to. Niby jakieś pojęcie mam, ale tutaj nic nie kminie. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem co warczy zaczyna mi coś warczeć w okolicy bezpieczników (albo nawet w nich) jeżeli na przykład wyjąłem radio - w sensie odpiąłem  od instalacji. Po ponownym podłączeniu jest ok. Nie wiem co to ktoś ma pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być coś źle podłączone w instalacji 12V i przekaźnik lub trafo głupieją bo gdzieś na obwodach po wypięciu radia coś zaczyna się dziać. Może "-" jest puszczony przez radio albo jeszcze inna ciekawa twórczość.

 

Piszę tylko "może", "coś", "gdzieś" bo bez zapoznania się z Twoją instalacją naocznie nikt tu nie poda rozwiązania bo nikt nie wie co masz w instalacji i jak podłączone. Twórczość poprzednich właścicieli potrafi być kolorowa i nie lada wyzwaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam panowie odgrzewam kotleta jestem tutaj nowy nie znalazlem podobnego tematu szukam posiadam przyczepe swift z 2002 roku mianowicie mam taki problem po podlaczeniu akumulatora na wskazniku kondycji akumulatora jest zielone pole natomiast nic nie dziala z 12v po podlaczeniu 230v i przelaczeniu na prostownik wszystko na 12v zaczyna dzialac bezpieczniki pod kanapa wszystkie sa sprawne co moze byc przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze odbiorniki pokladowe 12V w ogole nie sa podlaczone z akumulatorem, skoro kompletnie nic nie dziala, a akumulator zasila tylko np. mover.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.