Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Problem z instalacją elektryczną - pomocy.

elektryka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Telbi

Telbi

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
  • SkądWarszawa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Wilk 560 S4
  • Holownik:Ford Mondeo

Napisano 29 marzec 2017 - 10:40

Witam

Mam taki problem w przyczepie Wilk, otóż chciałem wymienić radio w mojej przyczepie i jak odłączyłem radio od instalacji w skrzynce z bezpiecznikami zaczęło strasznie coś buczeć (taki prawie że metaliczny dźwięk jak dzwonek lub podobne coś). W momencie podpięcia radia dźwięk ten ustaje. Nie bardzo wiem o co chodzi. Czy ktoś coś wie może co to takiego? To buczenie w skrzynce wydaje  urządzenie z takim charakterystycznym uzwojeniem co to takiego?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

#2 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce
  • Model:Hobby 500 KMF Excellent - DMC 1300/1150
  • Holownik:Volvo V70 D5 - DMC 2180/1720, na haku 1800

Napisano 29 marzec 2017 - 11:49

buczy ci transformator jak nie ma obciazenia...

Kiedys w szkole tego uczyli ;-) nawet przezwajania... wtedy bys wiedzial co to jest to charakterystyczne uzwojenie ...

Nic strasznego - tak ma byc...

Użytkownik BartoszK edytował ten post 29 marzec 2017 - 11:50

Pozdrawiamy serdecznie

Karolek (7 lat), Magdalena i Bartosz

#3 Telbi

Telbi

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2017 - 13:06

Powiem Ci że coś mi wspominali o transformatorach w szkole ;), ale nic nie mówili że będzie buczał przy braku obciążenia. Dzięki bardzo za odpowiedź. Obstawiałem że jest tam jakieś urządzenie które wylicza obciążenie w układzie i jak za niskie to reaguje :). Pytanie zatem jest następne po co buczy i czy to oznacza że nie mogę wymontować radia bo będzie buczało?  Czy trzeba odłączyć instalację całą żeby przestało? Dodatkowo o ile pamiętam to za radiem są jeszcze lampki w przyczepie podłączone (w sensie na tej samej instalacji) może to jakoś przez to. Niby jakieś pojęcie mam, ale tutaj nic nie kminie. Jeszcze raz dziękuję.

#4 ed

ed

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Telefon:Jak potrzebny podam na PW
  • SkądGliwice
  • Model:Beyerland 400-2
  • Holownik:Toyota Corolla 1,4

Napisano 29 marzec 2017 - 14:08

Transformator buczy gdy jest obciążony mocą znacznie przekraczającą jego moc max. A może "warczy" Ci przekaźnik, w zasilaczu?

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:    Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.

Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ed

#5 Telbi

Telbi

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2017 - 14:29

Dokładnie nie wiem co warczy zaczyna mi coś warczeć w okolicy bezpieczników (albo nawet w nich) jeżeli na przykład wyjąłem radio - w sensie odpiąłem  od instalacji. Po ponownym podłączeniu jest ok. Nie wiem co to ktoś ma pomysł.

#6 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3515 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 29 marzec 2017 - 15:00

może być coś źle podłączone w instalacji 12V i przekaźnik lub trafo głupieją bo gdzieś na obwodach po wypięciu radia coś zaczyna się dziać. Może "-" jest puszczony przez radio albo jeszcze inna ciekawa twórczość.

Piszę tylko "może", "coś", "gdzieś" bo bez zapoznania się z Twoją instalacją naocznie nikt tu nie poda rozwiązania bo nikt nie wie co masz w instalacji i jak podłączone. Twórczość poprzednich właścicieli potrafi być kolorowa i nie lada wyzwaniem ;)

#7 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce
  • Model:Hobby 500 KMF Excellent - DMC 1300/1150
  • Holownik:Volvo V70 D5 - DMC 2180/1720, na haku 1800

Napisano 29 marzec 2017 - 15:07

u mnie kiedys w Hobby było podobnie, też buczało - na stałe podlaczylem zarowke 12V/10W za piecykiem aby nie drażniła i było po buczeniu

Pozdrawiamy serdecznie

Karolek (7 lat), Magdalena i Bartosz

#8 Telbi

Telbi

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2017 - 15:08

No dobra rzeczywiście ciężko wyrokować spróbuję zrobić fotkę tego czegoś co brzęczy i wrócę do pytania. Dziękuję wszystkim za informację

#9 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8848 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 30 marzec 2017 - 02:40

.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#10 patryszka

patryszka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 69 postów
  • Telefon:570114957
  • SkądLUBLIN
  • Model:Hobby 620
  • Holownik:Voyager 3.8 AWD

Napisano 04 sierpień 2017 - 15:05

W niemieckich przyczepach niestety trafo liniowe to norma. Taka charakterystyka.

#11 Szadi47

Szadi47

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 22:12

Witam panowie odgrzewam kotleta jestem tutaj nowy nie znalazlem podobnego tematu szukam posiadam przyczepe swift z 2002 roku mianowicie mam taki problem po podlaczeniu akumulatora na wskazniku kondycji akumulatora jest zielone pole natomiast nic nie dziala z 12v po podlaczeniu 230v i przelaczeniu na prostownik wszystko na 12v zaczyna dzialac bezpieczniki pod kanapa wszystkie sa sprawne co moze byc przyczyna ?

#12 kalapan

kalapan

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów
  • SkądKR
  • Model:Adria Optima 380 TD/ 4270TD
  • Holownik:Nissan X-trail 2.0 benzyna

Napisano 08 listopad 2017 - 23:29

A moze odbiorniki pokladowe 12V w ogole nie sa podlaczone z akumulatorem, skoro kompletnie nic nie dziala, a akumulator zasila tylko np. mover.

Użytkownik kalapan edytował ten post 08 listopad 2017 - 23:31

#13 Szadi47

Szadi47

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 23:30

To czemu po wlaczeniu prostownika ladowania akku wszystkie zaczynaja pracowac ? I po co byl by aku w takim razie :(

#14 kalapan

kalapan

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów
  • SkądKR
  • Model:Adria Optima 380 TD/ 4270TD
  • Holownik:Nissan X-trail 2.0 benzyna

Napisano 08 listopad 2017 - 23:34

To moze ktoregos wlacznika nie wlaczyles.U mnie jest tak, ze dopuki nie wlacze jednego glownego, to tez nic innego nie dziala.

#15 Szadi47

Szadi47

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 23:59

A jak on wyglada gdzie on moze siebznajdowac wlacznik na panelu kontrolnym na van voltomierz na zielonym polu bezpieczniki wlaczone i dalej nic a wszystkie bezpieczniki sprawne :( gdzie go szukac ?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: elektryka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych