Skocz do zawartości
Telbi

Problem z instalacją elektryczną - pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Telbi

Witam

Mam taki problem w przyczepie Wilk, otóż chciałem wymienić radio w mojej przyczepie i jak odłączyłem radio od instalacji w skrzynce z bezpiecznikami zaczęło strasznie coś buczeć (taki prawie że metaliczny dźwięk jak dzwonek lub podobne coś). W momencie podpięcia radia dźwięk ten ustaje. Nie bardzo wiem o co chodzi. Czy ktoś coś wie może co to takiego? To buczenie w skrzynce wydaje  urządzenie z takim charakterystycznym uzwojeniem co to takiego?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

buczy ci transformator jak nie ma obciazenia...

Kiedys w szkole tego uczyli ;-) nawet przezwajania... wtedy bys wiedzial co to jest to charakterystyczne uzwojenie ...

Nic strasznego - tak ma byc...

Edytowane przez BartoszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Telbi

Powiem Ci że coś mi wspominali o transformatorach w szkole ;), ale nic nie mówili że będzie buczał przy braku obciążenia. Dzięki bardzo za odpowiedź. Obstawiałem że jest tam jakieś urządzenie które wylicza obciążenie w układzie i jak za niskie to reaguje :). Pytanie zatem jest następne po co buczy i czy to oznacza że nie mogę wymontować radia bo będzie buczało?  Czy trzeba odłączyć instalację całą żeby przestało? Dodatkowo o ile pamiętam to za radiem są jeszcze lampki w przyczepie podłączone (w sensie na tej samej instalacji) może to jakoś przez to. Niby jakieś pojęcie mam, ale tutaj nic nie kminie. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

Transformator buczy gdy jest obciążony mocą znacznie przekraczającą jego moc max. A może "warczy" Ci przekaźnik, w zasilaczu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Telbi

Dokładnie nie wiem co warczy zaczyna mi coś warczeć w okolicy bezpieczników (albo nawet w nich) jeżeli na przykład wyjąłem radio - w sensie odpiąłem  od instalacji. Po ponownym podłączeniu jest ok. Nie wiem co to ktoś ma pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

może być coś źle podłączone w instalacji 12V i przekaźnik lub trafo głupieją bo gdzieś na obwodach po wypięciu radia coś zaczyna się dziać. Może "-" jest puszczony przez radio albo jeszcze inna ciekawa twórczość.

Piszę tylko "może", "coś", "gdzieś" bo bez zapoznania się z Twoją instalacją naocznie nikt tu nie poda rozwiązania bo nikt nie wie co masz w instalacji i jak podłączone. Twórczość poprzednich właścicieli potrafi być kolorowa i nie lada wyzwaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

u mnie kiedys w Hobby było podobnie, też buczało - na stałe podlaczylem zarowke 12V/10W za piecykiem aby nie drażniła i było po buczeniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Telbi

No dobra rzeczywiście ciężko wyrokować spróbuję zrobić fotkę tego czegoś co brzęczy i wrócę do pytania. Dziękuję wszystkim za informację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patryszka

W niemieckich przyczepach niestety trafo liniowe to norma. Taka charakterystyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szadi47

Witam panowie odgrzewam kotleta jestem tutaj nowy nie znalazlem podobnego tematu szukam posiadam przyczepe swift z 2002 roku mianowicie mam taki problem po podlaczeniu akumulatora na wskazniku kondycji akumulatora jest zielone pole natomiast nic nie dziala z 12v po podlaczeniu 230v i przelaczeniu na prostownik wszystko na 12v zaczyna dzialac bezpieczniki pod kanapa wszystkie sa sprawne co moze byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

A moze odbiorniki pokladowe 12V w ogole nie sa podlaczone z akumulatorem, skoro kompletnie nic nie dziala, a akumulator zasila tylko np. mover.

Edytowane przez kalapan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szadi47

To czemu po wlaczeniu prostownika ladowania akku wszystkie zaczynaja pracowac ? I po co byl by aku w takim razie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

To moze ktoregos wlacznika nie wlaczyles.U mnie jest tak, ze dopuki nie wlacze jednego glownego, to tez nic innego nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szadi47

A jak on wyglada gdzie on moze siebznajdowac wlacznik na panelu kontrolnym na van voltomierz na zielonym polu bezpieczniki wlaczone i dalej nic a wszystkie bezpieczniki sprawne :( gdzie go szukac ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi