Skocz do zawartości

Telewizor, radio samochodowe, anteny oraz elektryka


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

niestety - meczyków na tym na żywo nie zobaczysz, dla mojej rodzinki to jedyny powód posiadania TV sat w domu. Owszem na aplikacjach mobilnych NC+ większość zobaczysz ale w kraju, za granicą blokują. Owszem można zmienić ustawienia i udawać, że jest się w PL, tylko jest jeszcze sprawa sieci LTE za granicą lub Wi-fi - czasami prościej jednak rozstawić antenę sat, co mnie teraz zajmuje 5 minut na statyw i 5-10 na szukanie sygnału. Planuję jeszcze teraz przerobić wszystko na 12V i będzie jeszcze prościej.

 

Otóż to. Nie wszystko da się obejrzeć na tablecie, poza tym komfort oglądania czegoś na tablecie też jest marny. Ja tam czasem lubię włączyć rano TV i niech se leci. Wieczorem też coś tam sobie pooglądamy :)

 

Marku, Ty masz antenę CP tak? Ona pewnie ma 80 cm. Powiedz jak to wozisz, bo zakładam, że ramię dla konwertera jest na stale i się nie składa.

 

EDIT, ok widzę już w innym temacie napisałeś dokładnie czego używasz i jak wozisz :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Nie wszystko da się obejrzeć na tablecie, poza tym komfort oglądania czegoś na tablecie też jest marny. Ja tam czasem lubię włączyć rano TV i niech se leci. Wieczorem też coś tam sobie pooglądamy :)

 

Marku, Ty masz antenę CP tak? Ona pewnie ma 80 cm. Powiedz jak to wozisz, bo zakładam, że ramię dla konwertera jest na stale i się nie składa.

 

u mnie antena sat jeździ w tylnym łóżku piętrowym - mam tam obszerny schowek na samym końcu przyczepy na rzeczy lekkie. Antena CP jest owalna i ma rozmiar ok 80cm - mieści mi się tam idealnie. Ma składane ramie na konwerter - na zatrzaski, nigdy nie wpinam tego ramienia do końca aby zatrzaski nie złapały bo demontaż będzie trudny - ale nie niemożliwy. także całość zajmuje mało miejsca, w tym samym schowku w kartonie jedzie gotowy do użycia aluminiowy stojak - trójnóg. Był ostatnio taki temat na forum, wrzucałem fotkę. 

 

Dodam, że mam satfindera w wersji analogowej (wskazówka) i cyfrowej - oba z regulacją poziomu sygnału. Nie mam do tego cierpliwości, zawsze zabieram dekoder, TV, przedłużacz i tak łapę sygnał. W tym roku jako, że mam wszystko n a 12V chyba zakupię mały akumulator 7Ah i zrobię zestaw bardziej przenośny :)

 

Aha.. zawsze mam ze sobą 50m kabla sat dobrej jakości z końcówkami zaciśniętymi w hurtowni. Mam 2 rolki 20 i 30m. Dekoder polsatu z dedykowanym konwerterem potrzebuje 1 żyły do oglądania 1 kanału i nagrywania 3 kolejnych :)

 

http://forum.karawaning.pl/topic/23517-antena-tv-sat-automat/

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie antena sat jeździ w tylnym łóżku piętrowym - mam tam obszerny schowek na samym końcu przyczepy na rzeczy lekkie. Antena CP jest owalna i ma rozmiar ok 80cm - mieści mi się tam idealnie. Ma składane ramie na konwerter - na zatrzaski, nigdy nie wpinam tego ramienia do końca aby zatrzaski nie złapały bo demontaż będzie trudny - ale nie niemożliwy. także całość zajmuje mało miejsca, w tym samym schowku w kartonie jedzie gotowy do użycia aluminiowy stojak - trójnóg. Był ostatnio taki temat na forum, wrzucałem fotkę. 

 

Dodam, że mam satfindera w wersji analogowej (wskazówka) i cyfrowej - oba z regulacją poziomu sygnału. Nie mam do tego cierpliwości, zawsze zabieram dekoder, TV, przedłużacz i tak łapę sygnał. W tym roku jako, że mam wszystko n a 12V chyba zakupię mały akumulator 7Ah i zrobię zestaw bardziej przenośny :)

 

Aha.. zawsze mam ze sobą 50m kabla sat dobrej jakości z końcówkami zaciśniętymi w hurtowni. Mam 2 rolki 20 i 30m. Dekoder polsatu z dedykowanym konwerterem potrzebuje 1 żyły do oglądania 1 kanału i nagrywania 3 kolejnych :)

 

http://forum.karawaning.pl/topic/23517-antena-tv-sat-automat/

 

Tak ten wątek już widziałem i czytałem :) Ja nagrywać nic nie będę. Chcę tylko odbierać na TV, który ma wbudowany tuner SAT.  Muszę rozkminić temat tych anten. Chyba zacznę szukać jakiejś 60 cm kompaktowej najlepiej z odczepianym ramieniem, albo odkręcanym. Wtedy po złożeniu mi wlezie pod łóżko, bo tak mam obawy, że wystające ramie konwertera jakoś nie wlezie i będzie przeszkadzać, ale może to głupie. Skoro Tobie się mieści to i mi powinno bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś jakiś uchwyt obrotowy abo na jakimś wysięgniku pod tv? Taki by wszedł do tej "szafki na tv" w Hobbikach?

Teraz mam telewizor na sztywno przykręcony na jakimś kawałku blachy.

Nie wiem czy oryginalny czy dorabiany, ale u mnie jest taki obracany ,,talerz,, jak w mikrofalówce. Do tego przykrecasz tv i obracasz jak chcesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oryginalny czy dorabiany, ale u mnie jest taki obracany ,,talerz,, jak w mikrofalówce. Do tego przykrecasz tv i obracasz jak chcesz

 

ten talez jest na jednej srubie i kiepskich rokach... po 1000 km tv odpadnie razem z talerzem...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie samemu przestawić w ustawieniach profilu ;). Inaczej będziesz miał tak cały czas ;).

 

Co do TV się nie wypowiadam bo mam TV Rolsen na 12V i działa :). Przynajmniej w domu po HDMI z CP  ale do cepki posłuży chyba tylko jako wyświetlacz bajek z USB dla córki (taki był cel nabycia).

 

Kombinujesz z radiem samochodowym, wooferem itd, rozumiem, że raczej przyczepka nie będzie przystosowana do dzikusa a zależna od 230V?

Pytam bo taki woofer + radio i głośniki to parę ładnych A/h będą zjadać. 

 

Dzięki za info o profilu.

 

Jeżeli chodzi o radio, to wręcz przeciwnie. Wszystko robię, by działało na 12V - dlatego Car Audio. A słuchając po cichu, to nie zje mi akumulatora w godzinę.

 

Fakt faktem, że jak na razie podłączam się pod 230V ,bo jeszcze nie mam aku, solara i mover'a. A wtedy miło by było posłuchać dobrego dźwięku.

 

Tak czy inaczej, najważniejszy cel to nie niszczyć mebli i woofer spełnia to założenie w 100%. Ale tematu jeszcze nawet nie rozpocząłem, choć pomysł przyszedł z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trzeba było na marzannę przyjechać a nie z antenami cały dzień po dworze ganiać  :] 

 

A tak poza tym to może wystarczy ci smartfon i dobry głośnik bluetooth, zżera mniej prądu, muzyką można sterować również zdalnie, baza utworów jest w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trzeba było na marzannę przyjechać a nie z antenami cały dzień po dworze ganiać  :] 

 

A tak poza tym to może wystarczy ci smartfon i dobry głośnik bluetooth, zżera mniej prądu, muzyką można sterować również zdalnie, baza utworów jest w internecie.

 

Siema.

Uwierz mi, że bardzo chciałem do Was przyjechać, jednak do poprzedniego weekend'u miałem co sobotę kurs pływania dla dzieciaków. Mam nadzieję,  że się dobrze bawiliście. Ale co się odwlecze, to nie uciecze (czy jakoś tak).

A co do "smartfon i dobry głośnik bluetooth" to ja już chyba jestem zbyt staroświecki i uwielbiam "dobre audio", tak więc potrzebuję czegoś lepszego. Muzyka to coś, z czego nie potrafiłbym zrezygnować (karawaning=wolność, wolność=muzyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Uwierz mi, że bardzo chciałem do Was przyjechać, jednak do poprzedniego weekend'u miałem co sobotę kurs pływania dla dzieciaków. Mam nadzieję, że się dobrze bawiliście. Ale co się odwlecze, to nie uciecze (czy jakoś tak).

A co do "smartfon i dobry głośnik bluetooth" to ja już chyba jestem zbyt staroświecki i uwielbiam "dobre audio", tak więc potrzebuję czegoś lepszego. Muzyka to coś, z czego nie potrafiłbym zrezygnować (karawaning=wolność, wolność=muzyka).

To tylko profilaktycznie poproszę w imieniu innych na campingu abyś swoją muzyką nie zabierał innym wolności. Mało co irytuje bardziej jak głośna muza od sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko profilaktycznie poproszę w imieniu innych na campingu abyś swoją muzyką nie zabierał innym wolności. Mało co irytuje bardziej jak głośna muza od sąsiada.

 

Maarec, masz to u mnie jak w banku. Wiem, co to znaczy mieć głośnych sąsiadów.

Niestety, ale sam mam donośny głos i wieczorem nieświadomie mogę innych niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do technicznych spraw, mam do Was prośbę o pomoc.

Mam tam jakąś minimalną wiedzę o elektronice/elektryce i nie spodziewałem się, że zatnę się na...

... na podpięciu się pod 12V. No co jak co, ale w cepce, gdzie wszystko jest na 12V nie widzieć, gdzie się wpiąć?

 

Ale po kolei. Z przodu mam dwie skrzynki:

 

DSCF0973

 

Skrzynka po lewej to wejście wiązki z samochodu i rozprowadzenie po przyczepie:

 

WP 20170326 19 55 54 Pro

 

Rozgryzłem już to, bo iskrzył i grzał mi się plus od lodówki, co spowodowało stopienie izolacji i zwarcie ze wstecznym, co spowodowało ciągłe się jego palenie w czasie jazy. Dobrze, że cepka mi się nie zjarała.

 

Skrzynka po prawej to jak na razie dla mnie tajemnica, jednak chyba jest tam cała elektronika do zasilania cepki:

 

WP 20170326 19 55 39 Pro

 

W szafie mam kolejne dwie skrzynki:

 

DSCF0981

 

Prawa to 230V z bezpiecznikami:

 

WP 20170326 19 54 59 Pro

 

a lewa to chyba sterowanie obwodami oświetlenia i innych instalacji:

 

WP 20170326 19 55 17 Pro

 

No i teraz proszę poradźcie mi lub chociaż naprowadźcie, gdzie powinienem podłączyć zasilanie 12V do montowanych odbiorników, bo inaczej będę musiał kolejne pół dnia stracić latając z miernikiem.

 

Dodam tylko, że w schowku pod szafką TV mam dodatkową skrzynkę, jednak jej jeszcze nie otwierałem:

 

DSCF0979

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu prawa = tzw. energoblok. Tam jest transformtor 230->12, wyjscia 12V oraz jedno wejscie 12V gdzie albo się podłacza staly "+" i "-" z auta aby na postoju wszystko działało (skrzynka dziala wtedy "jak przekażnik" lub akku z zabudowy którego jeszcze nie masz ;). Wtedy bez 230V wszystko dziala.

W szafie po lewej to układy sterujące tak jak napisałeś i sterujesz tym panelem który masz zapewne gdzieś w pobliżu drzwi.

 

Teraz pytanie, z której z nic Ci się te dźwięki ukazują po odłączeniu radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.