Skocz do zawartości

Budowa ozonatora do przyczepy


reflexes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po co zamawiać z Ali, skoro można to samo zrobić za kilkanaście złotych. Wystarczy kupić żarówkę sodową, zbić zewnętrzną bańkę i podłączyć wewnętrzną banieczkę do 230V. Wydziela znaczne ilości ozonu. WAŻNE ! Można stracić wzrok, patrząc na włączoną bańkę, dlatego należy zamnąć w skrzyneczce z wentylatorem według projektu j/w.

Tak się składa że w moim mieście jest taka żarówka w sprzedaży https://www.olx.pl/oferta/zarowki-sodowa-wls-CID628-IDg0bJx.html Będzie się nadawać? Jeżeli tak to można zastosować dwie sztuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też takie coś sobie sprawiłem teraz muszę znaleźć chwilę by złożyć wszystko do kupy.

 

 

 

 

Polecam farelkę na dawce

{style_image_url}/attachicon.gif IMG_1299.JPG

 

Tylko trzeba sprawdzić wymiary, co by wlazło

Koszt 20zl farelka, 80zl generator ozonu 7g/h

Konrad dobry pomysł ale niestety nie pasuje a przynajmniej ta wersja wydajniejsza z 2 płytkami. Z 1 wejdzie na styk jak na fotce

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też takie coś sobie sprawiłem teraz muszę znaleźć chwilę by złożyć wszystko do kupy.

 

Co jest potrzebne? Skrzynka narzędziowa, wiatrak, zbita żarówka sodowa, oprawka e40 do żarówki i ...? Czy włączona żarówka nie roztopi plastikowej skrzynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza wydaje się być farelka ale jak będzie reagować plastikowa obudowa trudno powiedzieć. Jak szukałem po internecie różnych rozwiązań to z reguły były to skrzyni z drewna albo metalu

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza wydaje się być farelka ale jak będzie reagować plastikowa obudowa trudno powiedzieć. Jak szukałem po internecie różnych rozwiązań to z reguły były to skrzyni z drewna albo metalu

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Z obudową nie będzie problemu mam dostęp do tekstolitu. Żeby to zadziałało wystarczy stłuc umiejętnie żarówkę sodową nie niszcząc tej w środku, nakierować wiatrak o dobrych parametrach na żarówkę i wylot wyprowadzić z budowy na zewnątrz? I to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z gotowych elementów do skonstruowania własnego generatora ozonu, to całkiem dobry pomysł, ale jak czytam o tej "tłuczonej" żarówce, to zastanawiam się, ile osób które to przeczytały, posiada odpowiednie predyspozycje i wiedzę, aby nie zrobić sobie krzywdy i komu pierwszemu sfajczy się przyczepa, uszkodzi się wzrok lub ...
O rtęci tylko nieśmiało wspominam.
Żarówek sodowych nie zasila się chyba bezpośrednio z sieci ~230 V, a szczególnie tych wysokoprężnych.   Jakby tego wszystkiego było mało, to po rozbiciu pozostają na wierzchu elementy pod napięciem. I to wszystko tylko dla "oszczędzenia" kilku złotówek :niewiem:

PS
Z ozonem też nie należy przesadzać choćby dlatego, że niszczy gumę i plastiki (robią się kruche), ale generalnie ma destrukcyjny wpływ na wszystko, a natychmiast tego nie widać.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też pomysł z tą lampą przeraża ale jak ktoś się zna i ma ochotę to czemu nie. Widziałem różne patenty na ozonatory diy ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup gotowego zestawu. Z samym ozonem nie mam zamiaru przesadzać. Buda na początku sezonu, auta raz albo dwa w roku, dom pewnie według potrzeb. Wszystko wyjdzie w praniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja testowa, na potrzeby tego tematu, zrobiona w 20 minut. Oczywiście obudowa jest najważniejsza i zasady BHP. Żarówkę owija się w jakiś ręcznik i delikatnie uderza w nią czymś twardym. W ten sposób unikniemy rozpryskiwania szkła. Najlepiej zamontować bańkę w kilkunastomilimetrowej rurze pcv lub podobnej ( trudno palnej i nie przewodzącej prądu) z jednej na wylocie rury zamontować wentylator, aby wymuszał przepływ powietrza i ozonu i tyle. Bańkę trzeba podłączyć przez rezystor 30-40 kiloohm. Po 10 minutach garaż pachnie, jak po burzy ;)

post-20152-0-39754700-1490705907_thumb.jpg

Edytowane przez Mik media (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad dobry pomysł ale niestety nie pasuje a przynajmniej ta wersja wydajniejsza z 2 płytkami. Z 1 wejdzie na styk jak na fotce

 

mieści się z dwoma płytkami, bo taki jest wsadzony 7g/h wg Chińczyka

7g-h-ozone-generator-220v-generator-wate

 

ale tak jak pisałem, trzeba sprawdzić wymiary bo jak widać na fotce wszedł na styk

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieści się z dwoma płytkami, bo taki jest wsadzony 7g/h wg Chińczyka

Dołączona grafika

 

ale tak jak pisałem, trzeba sprawdzić wymiary bo jak widać na fotce wszedł na styk

To mój się nie mieści tyle że mam 10g w tym szkopuł że musi być od góry trochę luzu, żeby płytka mogła spokojnie pracować i mogła się dobrze chłodzić

 

[post-3032-1490720838,93_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.