Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Wielkość lodówki, którą posiadacie w swojej przyczepie.

lodówka wymiary lodówki pojemność lodówki lodówka standardowa lodówka ankieta wielkość lodówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wielkość lodówki w przyczepach (56 użytkowników oddało głos)

Fabrycznie zamontowana lodówka w mojej przyczepie, to:

1. Lodówka "mała" (5 głosów [8.93%])

Procent z głosów: 8.93%

2. Lodówka "standardowa" (43 głosów [76.79%])

Procent z głosów: 76.79%

3. Lodówka "wielkowymiarowa" (8 głosów [14.29%])

Procent z głosów: 14.29%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8665 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 26 marzec 2017 - 23:29

Witam!
Temat powstał wyłącznie w celach statystycznych.
Bardzo proszę o zaznaczenie, jaką wielkość lodówki posiadacie w swojej przyczepie.

Aby ułatwić identyfikację bez pomiarów, przyjmujemy, że:

lodówka mieszcząca się pod kuchennym blatem roboczym, to lodówka "standardowa"

Jeśli jej wysokość (łącznie z panelem regulacji) jest jeszcze znacznie mniejsza (przynajmniej o 100 mm), to lodówka jest "mała"

Jeśli jej wysokość (łącznie z panelem regulacji) jest znacznie większa i nie mieści się już pod blatem kuchennym (jest zabudowana w innym miejscu), to lodówka jest "wielkowymiarowa"

Ponieważ nie każdy wie dokładnie, jaką pojemność ma jego lodówka, a dodatkowo jest to mało stały parametr (zależny od jej konstrukcji), dlatego przyjąłem, jako kryterium wielkości, zewnętrzny wymiar (od str. drzwi lodówki).
Od razu zaznaczam, że jest to zestawienie wyłącznie przybliżone, z uwagi na ogromną ilość modeli występujących na rynku, a montowanych w zależności np. od wymagań klienta, układu wnętrza przyczepy, a zwłaszcza jej wielkości i modelu. Rocznik, moim zdaniem ma drugorzędne znaczenie.
Pojemność lodówki pomijam, ponieważ jej ocena może być nieprawidłowa, jeśli ktoś będzie brał pod uwagę tylko wielkość samych drzwi.
Dla przykładu: lodówka o wymiarze drzwi mieszczącym się w w/w zakresie może mieć pojemność np. 70 l, ale również ponad 100 l (RM4230 i RM6400) - wynika to najczęściej z jej ogólnej głębokości, grubości jej ścianek oraz rodzaju zabudowy wnętrza.

Z w/w względów, jako "standardowe" przyjąłem lodówki mieszczące się w górnej linii zabudowy kuchennej (do powierzchni blatów roboczych), oraz te "wielkowymiarowe", które są montowane w innych częściach zabudowy - z racji dużej wysokości drzwi, znacznie przekraczającej wymiar mierzony od podłogi do powierzchni blatu roboczego.

Przybliżony wymiar zabudowy lodówki standardowej (od strony drzwi lodówki):

Ok. 890 (wys.) x 530 (szer.) - lodówka "standardowa"
Wysokość znacznie mniejsza, o min. 100 mm od w/w - lodówka "mała"
Wysokość znacznie większa od w/w (nie mieści się pod blatem i jest zabudowana w innym miejscu) - lodówka "wielkowymiarowa"

Wątek jest oczywiście otwarty i każdy post na temat wad/zalet każdego z wymienionych tu typów lodówek jest mile widziany.

Dziękuję wszystkim za oddanie swojego głosu w ankiecie.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#2 Jarosław69

Jarosław69

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 610 postów
  • SkądKalisz
  • Model:WILK
  • Holownik:TLC

Napisano 26 marzec 2017 - 23:35

Standard - Dometic RMS 8550 typ C40/110.....trochę mała  :oslabiony:

Jarosław :drive:

#3 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3738 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 26 marzec 2017 - 23:36

Ja obecnie mam lodówkę standard, czyli mieści się pod blatem.

Natomiast zaraz będę mieć lodówkę wielkowymiarową.

Tak więc nie wiem co wybrać w ankiecie. To co mam czy co będę zaraz mieć? :-)

Przy szukaniu nowej przyczepy duża lodówka była dla mnie obowiązkowa. I nie jest to wcale standard. Większość producentów, nawet w klasie premium nadal ładuje lodówki standard a te większe za dopłatą jeśli nie są w standardzie.

#4 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 26 marzec 2017 - 23:40

Bardzo Was proszę o zaznaczenie swoich głosów w ankiecie (na samym początku tego tematu), ponieważ ankieta jest głównym jego celem i będzie odzwierciedlać procentowy udział danej wielkości lodówki w naszych przyczepach.

Dzięki :blagac:

Tak więc nie wiem co wybrać w ankiecie. To co mam czy co będę zaraz mieć? :-)

Wybierz, co masz obecnie. Plany dalsze lub bliższe mamy chyba wszyscy. Liczy się stan realny - obecny.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#5 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3738 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 26 marzec 2017 - 23:44

Dobra, ja oznaczyłem już awansem co będę mieć. Obecna przyczepa już niedługo pewnie zmieni właściciela więc bez sensu aby brać ją jeszcze pod uwagę

Wybierz, co masz obecnie. Plany dalsze lub bliższe mamy chyba wszyscy. Liczy się stan realny - obecny.

No to już niemal stan realny bo to kwestia dni w zasadzie i będę mógł się cieszyć nową lodówką ;-)

Obecna przyczepa też już chyba mentalnie jest u kogoś innego. Przynajmniej taki jest stan rzeczy po dzisiejszej wizycie jednego z forumowiczów ;-)

#6 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 26 marzec 2017 - 23:59

OK, i przy okazji gratulacje :ok:

Dzięki za oddany głos.

#7 finger

finger

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3426 postów
  • Telefon:602457516
  • SkądDLB
  • Model:Hobby 440 De Luxe
  • Holownik:VW Touran

Napisano 27 marzec 2017 - 04:08

Następna ankieta to podział na mały zamrażalnik , gdzie mieści się prawie ... nic , duży zamrażalnik gdzie mieści się butelka (!?) i bardzo duży gdzie zmieścimy duuużo więcej jak butelkę (!?) . :)

Za każdym zakrętem jest jakaś prosta . :ok:
Pozdrawiam - finger

#8 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 27 marzec 2017 - 05:29

Z tymi wielkościami zamrażalników, to masz całkowitą rację, choć z drugiej strony, mnie udaje się załadować do zamrażalnika całkiem sporo produktów, mimo posiadania lodówki o standardowej wielkości (z "dużym" zamrażalnikiem w/g podziału, który zastosowałeś).

No cóż, karawaning, to nie tylko przyjemności, ale w wielu przypadkach sztuka stosowania kompromisów :hmm: 

#9 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4461 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 27 marzec 2017 - 06:40

Dla mnie lodówka wielkowiarowa to podstawa przy poszukiwaniach przyczepy. Mam na pokładzie 2 alergikow, dla których większość jedzenia w różnych postaciach rusza z nami z domu. Także 1 raz mała i 2 wielkie.

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#10 California

California

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1997 postów
  • Telefon:PW
  • SkądCiechocinek
  • Model:Solifer Artic 450
  • Holownik:Reniferek 1.9 DCI

Napisano 27 marzec 2017 - 19:54

Witam, u mnie na pokładzie jest lodówka standard  < UPO > i zamrażarka mieści 4-paka  :yay: 

Pozdrawiam serdecznie.

Jacek

Witam cię zajrzyj również tu: http://www.ciechocin...kcja=art_kamery
Solifer_logo.gif
0007.gif4f2f18d80ab55a24m.jpg post-99-0-64685200-1446206235.jpg

"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
Vittorio de Sica

#11 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 28 marzec 2017 - 05:02

Dla mnie lodówka wielkowiarowa to podstawa przy poszukiwaniach przyczepy. Mam na pokładzie 2 alergikow, dla których większość jedzenia w różnych postaciach rusza z nami z domu. Także 1 raz mała i 2 wielkie.

Teraz Marku rozumiem, dlaczego była to dla Ciebie taka ważna opcja - to wszystko wyjaśnia.

#12 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4461 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 28 marzec 2017 - 08:25

Teraz Marku rozumiem, dlaczego była to dla Ciebie taka ważna opcja - to wszystko wyjaśnia.

najzabawniejszy był zakup Tabberta w 2013 albo 2014roku kiedy w ogłoszeniach były 2 sztuki z dużą lodówką a jedna odpadła na podstawie fotek.. na szczęście Tabbert był ok. Z ciekawostek, skoro jestem w tym temacie. Dziś u nowego właściciela ta lodówka wygląda tak : 

p.s.  to był pół automat - wystarczyło ustawić pokrętło 230/12/gaz - i gaz sam się odpalał sygnalizując to diodą. Na dziś po 10 latach od produkcji tamtej lodówki mam z powrotem iskrownik ręczny ( na szczęście odpalany z zewnątrz ).

Załączone miniatury

• lod.jpg

Użytkownik maarec edytował ten post 28 marzec 2017 - 08:26

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#13 Maras

Maras

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2938 postów
  • Skądz wioski z tramwajami
  • Model:the best KNAUS SPORT 450 FS

Napisano 28 marzec 2017 - 08:34

Głos oddany :)

jeżeli nie odpisuje na post to pewnie jestem na rybach lub w przyczepie

pozdrawiam Marek

gallery_4917_659_33708.gif

#14 szwedki

szwedki

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 54 postów
  • SkądKatowice
  • Model:knaus azur 4105
  • Holownik:peugeot 308 sw 1,2 pb

Napisano 28 marzec 2017 - 20:58

Lodówka obojętnie jaką aktualnie posiadamy zawsze jest za mała.

#15 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 30 marzec 2017 - 02:47

Głos oddany :)

Dzięki Marku!

Lodówka obojętnie jaką aktualnie posiadamy zawsze jest za mała.

Tak może być.

Sam zauważam to czasem, gdy będąc na wakacjach, zrobię z rozpędu jakieś zakupy, a po powrocie do przyczepy okazuje się, że połowy sprawunków nie ma gdzie włożyć. W takich sytuacjach trzeba sobie radzić sposobami zastępczymi. :hmm: 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lodówka, wymiary lodówki, pojemność lodówki, lodówka standardowa, lodówka ankieta, wielkość lodówki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych