Skocz do zawartości

Wielkość lodówki, którą posiadacie w swojej przyczepie.


Wielkość lodówki w przyczepach  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Fabrycznie zamontowana lodówka w mojej przyczepie, to:

    • Lodówka "mała"
      5
    • Lodówka "standardowa"
      43
    • Lodówka "wielkowymiarowa"
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Temat powstał wyłącznie w celach statystycznych.
Bardzo proszę o zaznaczenie, jaką wielkość lodówki posiadacie w swojej przyczepie.

 

Aby ułatwić identyfikację bez pomiarów, przyjmujemy, że:

lodówka mieszcząca się pod kuchennym blatem roboczym, to lodówka "standardowa"

Jeśli jej wysokość (łącznie z panelem regulacji) jest jeszcze znacznie mniejsza (przynajmniej o 100 mm), to lodówka jest "mała"

Jeśli jej wysokość (łącznie z panelem regulacji) jest znacznie większa i nie mieści się już pod blatem kuchennym (jest zabudowana w innym miejscu), to lodówka jest "wielkowymiarowa"

 

Ponieważ nie każdy wie dokładnie, jaką pojemność ma jego lodówka, a dodatkowo jest to mało stały parametr (zależny od jej konstrukcji), dlatego przyjąłem, jako kryterium wielkości, zewnętrzny wymiar (od str. drzwi lodówki).
Od razu zaznaczam, że jest to zestawienie wyłącznie przybliżone, z uwagi na ogromną ilość modeli występujących na rynku, a montowanych w zależności np. od wymagań klienta, układu wnętrza przyczepy, a zwłaszcza jej wielkości i modelu. Rocznik, moim zdaniem ma drugorzędne znaczenie.
Pojemność lodówki pomijam, ponieważ jej ocena może być nieprawidłowa, jeśli ktoś będzie brał pod uwagę tylko wielkość samych drzwi.
Dla przykładu: lodówka o wymiarze drzwi mieszczącym się w w/w zakresie może mieć pojemność np. 70 l, ale również ponad 100 l (RM4230 i RM6400) - wynika to najczęściej z jej ogólnej głębokości, grubości jej ścianek oraz rodzaju zabudowy wnętrza.

 

Z w/w względów, jako "standardowe" przyjąłem lodówki mieszczące się w górnej linii zabudowy kuchennej (do powierzchni blatów roboczych), oraz te "wielkowymiarowe", które są montowane w innych częściach zabudowy - z racji dużej wysokości drzwi, znacznie przekraczającej wymiar mierzony od podłogi do powierzchni blatu roboczego.

 

Przybliżony wymiar zabudowy lodówki standardowej (od strony drzwi lodówki):

Ok. 890 (wys.) x 530 (szer.) - lodówka "standardowa"
Wysokość znacznie mniejsza, o min. 100 mm od w/w - lodówka "mała"
Wysokość znacznie większa od w/w (nie mieści się pod blatem i jest zabudowana w innym miejscu) - lodówka "wielkowymiarowa"

 

Wątek jest oczywiście otwarty i każdy post na temat wad/zalet każdego z wymienionych tu typów lodówek jest mile widziany.

 

Dziękuję wszystkim za oddanie swojego głosu w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam lodówkę standard, czyli mieści się pod blatem.

 

Natomiast zaraz będę mieć lodówkę wielkowymiarową.

 

Tak więc nie wiem co wybrać w ankiecie. To co mam czy co będę zaraz mieć? :-)

 

Przy szukaniu nowej przyczepy duża lodówka była dla mnie obowiązkowa. I nie jest to wcale standard. Większość producentów, nawet w klasie premium nadal ładuje lodówki standard a te większe za dopłatą jeśli nie są w standardzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o zaznaczenie swoich głosów w ankiecie (na samym początku tego tematu), ponieważ ankieta jest głównym jego celem i będzie odzwierciedlać procentowy udział danej wielkości lodówki w naszych przyczepach.

Dzięki :blagac:


Tak więc nie wiem co wybrać w ankiecie. To co mam czy co będę zaraz mieć? :-)

 

Wybierz, co masz obecnie. Plany dalsze lub bliższe mamy chyba wszyscy. Liczy się stan realny - obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja oznaczyłem już awansem co będę mieć. Obecna przyczepa już niedługo pewnie zmieni właściciela więc bez sensu aby brać ją jeszcze pod uwagę

 

 

Wybierz, co masz obecnie. Plany dalsze lub bliższe mamy chyba wszyscy. Liczy się stan realny - obecny.

No to już niemal stan realny bo to kwestia dni w zasadzie i będę mógł się cieszyć nową lodówką ;-)

 

Obecna przyczepa też już chyba mentalnie jest u kogoś innego. Przynajmniej taki jest stan rzeczy po dzisiejszej wizycie jednego z forumowiczów ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna ankieta to podział na mały zamrażalnik , gdzie mieści się prawie ... nic , duży zamrażalnik gdzie mieści się butelka (!?) i bardzo duży gdzie zmieścimy duuużo więcej jak butelkę (!?) . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wielkościami zamrażalników, to masz całkowitą rację, choć z drugiej strony, mnie udaje się załadować do zamrażalnika całkiem sporo produktów, mimo posiadania lodówki o standardowej wielkości (z "dużym" zamrażalnikiem w/g podziału, który zastosowałeś).

No cóż, karawaning, to nie tylko przyjemności, ale w wielu przypadkach sztuka stosowania kompromisów :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lodówka wielkowiarowa to podstawa przy poszukiwaniach przyczepy. Mam na pokładzie 2 alergikow, dla których większość jedzenia w różnych postaciach rusza z nami z domu. Także 1 raz mała i 2 wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lodówka wielkowiarowa to podstawa przy poszukiwaniach przyczepy. Mam na pokładzie 2 alergikow, dla których większość jedzenia w różnych postaciach rusza z nami z domu. Także 1 raz mała i 2 wielkie.

 

Teraz Marku rozumiem, dlaczego była to dla Ciebie taka ważna opcja - to wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Marku rozumiem, dlaczego była to dla Ciebie taka ważna opcja - to wszystko wyjaśnia.

najzabawniejszy był zakup Tabberta w 2013 albo 2014roku kiedy w ogłoszeniach były 2 sztuki z dużą lodówką a jedna odpadła na podstawie fotek.. na szczęście Tabbert był ok. Z ciekawostek, skoro jestem w tym temacie. Dziś u nowego właściciela ta lodówka wygląda tak : 

 

 

p.s.  to był pół automat - wystarczyło ustawić pokrętło 230/12/gaz - i gaz sam się odpalał sygnalizując to diodą. Na dziś po 10 latach od produkcji tamtej lodówki mam z powrotem iskrownik ręczny ( na szczęście odpalany z zewnątrz ).

post-8007-0-99231600-1490685917_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany :)

Dzięki Marku!

Lodówka obojętnie jaką aktualnie posiadamy zawsze jest za mała.

Tak może być.

Sam zauważam to czasem, gdy będąc na wakacjach, zrobię z rozpędu jakieś zakupy, a po powrocie do przyczepy okazuje się, że połowy sprawunków nie ma gdzie włożyć. W takich sytuacjach trzeba sobie radzić sposobami zastępczymi. :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.