Skocz do zawartości

Nowa czy używana przyczepa


misti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowa (wiem, nie lubicie tych noobowatych pytań :P ), a na domiar złego jestem babą, więc nie jestem za pan brat z techniką, ale liczę, że Wasze odpowiedzi pokażę mężowi, a on mi to przetłumaczy na mój język. Kampera wypożyczyliśmy kiedyś na 3 dni, lało non stop, więc każdy wieczór spędziliśmy w środku, a kamper rozpadał się podczas jazdy :P Musiałam trzymać szybę boczną podczas jazdy, hehe. Tym razem myślimy o przyczepie.

Poczytałam trochę forum i wnioskuję, że bardzo ciężko znaleźć dobrą, używaną przyczepę. Przeważnie sprzedają się zanim ukaże się ogłoszenie. Rozumiem, że nowe przyczepy są mało popularne z powodu bardzo wysokiej ceny. Ale jakoś korzystanie z używanej przyczepy lekko mnie odstrasza.... może niesłusznie...

 

A jeśli zdecydowalibyśmy się na zakup nowej, to na co zwracać uwagę? Wyposażenie standardowe, sprzedawca (jakieś sprawdzone firmy lub firmy których unikać), serwis, części zamienne, gwarancja, dodatkowe wyposażenie, marka, wielkość zbiornika na wodę), wyposażenie kuchni (duża lodówka, piekarnik, zamrażalnik).

Podróżujemy raczej we dwoje. Udźwig i uprawnienia to akurat nie problem. Jest kim i czym ciągnąć :) Początkowo postoje chcielibyśmy robić tylko na campingach, a potem także na dzikusa. Mamy skuterka, którego chcielibyśmy targać z sobą. Marzy mi się Hymer Nova 620 GL... czy nie za wysoko mierzę? https://www.caraworld.de/images/jit/4805684/3/960/hymer-eriba-nova-gl-620-mod-16-auflastung-2-300-kg-1.jpg

 

A może napiszecie : zwariowałaś, nigdy nie kupuj nowej przyczepy, bo to kosmiczna strata kasy.

 

Nie mamy jeszcze przeznaczonego funduszu, ale muszę mieć cel, żeby wiedzieć jak bardzo zacząć oszczędzać lub jak dużego kredytu szukać. Jeśli komuś się nudzi i zechciałby podzielić się swoimi KONSTRUKTYWNYMI uwagami, to będę bardzo wdzięczna.

Dodam, że szukałam jakiegoś tematu pt nowa czy używana, ale nic takiego nie znalazłam.

Edytowane przez misti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

misti, ja na początek nie brałbym nowej. Nawet gdybym kasę na nią mial.

Jeżeli fundusz nie jest związany ze "szprzedażą nerki" to kupilbym coś delikatnie mniejszego 440-460cm.

Układ z podkową przy drzwiach i łóżkiem feancuskim w drugim końcu cepki.

Dzięki temu wstajesz, zamykasz sypialnię i już możesz siadac do kawy przy podkowie.

Taka dlugość będzie optymalna aby zobaczyć czy chcesz jeszcze większą (taka dla mnie to już nawet max), zobaczysz też (pojeździsz, pooglądasz u innych itd. wnętrza i w 2-3 sezony będziesz wiedziala jaką tak naprawdę chcesz.

Kupując od razu nową na 100% okaze się że coś w niej będzie Ci nieporęczne a zakup już dokonany.

Bezpieczniej kupić używkę na początek i potem sprzedac. Waże aby byla w stanie nienagannym (sucha i szczelna) to potem się sprzeda.

W używkach cena już tak szybko nie spada.

Co do skutera, zapomnij zanim zaczniesz o tym myśleć, to nie kamper i nie ma gdzie zrobić platformy na niego.

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do skutera, zapomnij zanim zaczniesz o tym myśleć, to nie kamper i nie ma gdzie zrobić platformy na niego.

zależy czym ciąga budkę ,bo można skuter do somochodu zabrać  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartoszu,

 

W przebiegach wygrałeś Pan moje dzisiejsze internety i należy się Panu zimny bronek !!! Ubawiłem się zacnie.

 

:hehe:  

 

No własnie jak ta fote zobaczyłem to coś mi nie pasowało....

 

Koleżanka pisze "a na domiar złego jestem babą, więc nie jestem za pan brat z techniką, ale liczę, że Wasze odpowiedzi pokażę mężowi" a zdjecie topowej lesbijki znanej z TV ... poczułem sie lekko zakłopotany ....  :]  :]  :]  :]  :] 

 

PS mam nadzieje ze kolezanka sie nie gniewa za moje skojarzenia ... :hmm:  :hmm:  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS mam nadzieje ze kolezanka sie nie gniewa za moje skojarzenia ... :hmm:  :hmm:  :hmm: 

no dajże spokój :D sam przyznaj, ze laska przykuwa uwagę :) za taką facjatę mogłabym nawet zmienić orientację,

a znów ja mam nadzieję, że nikt tu więcej nie pomyśli, że to moje prawdziwe foto!

 

a teraz konkrety:

jestem zmartwiona, że do przyczepy nie da się załadować skuterka...  :( piszecie o rowerach, rozumiem ze rowery na dach auta idą, tak?

 

zaczynam brać pod uwagę kwestię zakupu używanej przyczepy na początek, mam dostęp do wielkiego niemieckiego sprzedawcy używanych przyczep, chyba się tam rozejrzę, 

kolejne sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misti - namów męża na wyjazd w któryś dzień z rana nad morze np do Darłowa na rybkę ...  tak na początek zahaczycie Białogard i Mielno, a później Sucha Koszalińską i Lębork na koniec ....

 

W tych 4 miejscach obejrzycie 100-120 przyczep od 20 letnich do caaaaaaaaaaaaaałkiem nowych .... wtedy będziecie wiedzieli czego szukac...

 

Poświecicie 15 godzin, zrobicie 500km i będziecie mieli światłość umysłu na dalsze szukanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Producent teoretycznie bez znaczenia.

Nie wprowadzaj kolezanki w blad. Najlepiej jak sama zobaczy jaka jakosc kryje sie pod markami. Do tego troche poczytac

Hymer to dobra marka tak samo jak Fendt i Tabbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz konkrety:

jestem zmartwiona, że do przyczepy nie da się załadować skuterka...  

Ależ da się i nie tylko skuter. Od takich rzeczy jest Knaus Deseo. 

Jeżeli finanse to nie problem to opłaca się nową bo ubytek wartości jest bardzo mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.