Skocz do zawartości

Okno dachowe rączki , uchwyty


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli pokrowiec na przyczepę się nie sprawdził?

U teściów budowali kanalizację. Na przeciwko ich domu zrobili hałdy ziemi (budowa drogi). Kurzy się okrutnie i będzie jeszcze długo zanim trwa odrośnie. Pokrowiec ok nadal bez przetarć, przydałoby mu się porządne trzepanie, bo zakurzony bardzo. Dzisiaj zastanowię się. O z tym zrobić.

 

Nie pamiętam, który to już sezon ale warto było, wytrzyma kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomorze a więc w oknie dachowym mam popękane obie rączki materiał raczej w słabym stanie raczej klejenie nic tu nie pomoże , być może u kogoś gdzieś takie coś wala się po garażu attachicon.gifDSC_0779.JPGattachicon.gifDSC_0780.JPG z góry dzięki za pomoc

Cześć, mam całe "okno" :swieca: .

Wymieniłem na nowe :yay: .

Rączki troszkę jakby inne, bo to od FENDT JOKER L z 1989 r.

Okno 40cm X 40 cm, więc by Ci pasowało to daję całe :yes: .

Nie chcę rozbierać na elementy :blagac: .

Oddam za darmo :):piwo:

Zapraszam na XXI Zlot :

http://forum.karawaning.pl/topic/23257-xxi-zlot-karawaningpl-olsztyn-1-3-maja-2017r/

Pozdrawiam

post-19580-0-07484700-1491140793_thumb.jpg

post-19580-0-19140300-1491140802_thumb.jpg

post-19580-0-89561600-1491140810_thumb.jpg

post-19580-0-74530100-1491140825_thumb.jpg

post-19580-0-55198900-1491140845_thumb.jpg

post-19580-0-49955700-1491140891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzymanie akurat w tym przypadku wg mnie jest nieuzasadnione (uszczelniacz), a już widziałem co te śrubki robią z drewnem.

 

Trzymanie jest ważne bo na samym uszczelniaczu nie da rady.

A co śrubki robią z drewnem tego nie wiem, wymieniłem kilkanaście okien i uszczelnień i wywietrzników i nigdzie nie było żadnego problemu ze śrubami, wilgocią i drewnem pod laminatem. Oczywiście mówimy o pracach gdzie nic nie przeciekało a wcześniejszy montaż był zrobiony prawidłowo.

Przeciekające okna i wentylatorki i kominki i anteny to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie jest ważne bo na samym uszczelniaczu nie da rady.

A co śrubki robią z drewnem tego nie wiem, wymieniłem kilkanaście okien i uszczelnień i wywietrzników i nigdzie nie było żadnego problemu ze śrubami, wilgocią i drewnem pod laminatem. Oczywiście mówimy o pracach gdzie nic nie przeciekało a wcześniejszy montaż był zrobiony prawidłowo.

Przeciekające okna i wentylatorki i kominki i anteny to inna bajka.

Mimo wszystko montując jedno i drugie uważam, że te kilkanaście dziur to barbarzyństwo ;) ... montaż od środka zdecydowanie bardziej elegancki. Zresztą stare okno było zamontowane w ten sam sposób. A wymieniając na fiammę skazujemy się już tylko na okienka tego producenta. O ile sobie przypominam mniejsza fiamma nie wymaga dziurawienia dachu, bo też wymieniałem w poprzedniej przyczepie. To takie rozważania dla innych, których czeka wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A wymieniając na fiammę skazujemy się już tylko na okienka tego producenta................................. To takie rozważania dla innych, których czeka wymiana.

 

mając fiammę można potem zamontować każde dowolnie wybrane okno - dziurki na wkręty zakrywane są przez kołnierz od okien innych producentów , vision star, heki i mpt na 100% pokryją dziurki po fiammie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może komuś wala się taka rączka, ew. daszek (pokrywa) z rączkami do daszka 40x40 i plastik nie jest już skruszały - chętnie zanabędę za rozsądną walutę płatniczą lub pitną, wedle wyboru i wskazania (w granicach rozsądnej liczby "karatek") :) [nie widzę w katalogach np frankany, reimo, tego typu już chyba nie mają, a w tym sezonie nie chce jeszcze wymieniać daszków, są szczelne i całe, poza uchwytem]

mam takie 4 wymieniał okna będe na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam to okno z Center-Camp od zeszłej wiosny.

Polecam.

 

Do WC kupilem ta fiamę (zakup celowy) i okazuje się że wcale nie trzeba tam tych wkrętów wkręcać. To okno montuje się dokładnie tak jak to vison-star czy takie jak na fotach Visitora.

Ma na to też przygotowane miejsca.

Dla tego u mnie będzie bez tych "20" wkrętów a założone tak jak poprzednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a jak sie wypina te rączki od okna ..... próbowałem je ciągnąć ale boje się je urwać ....

Po latach ona jest chyba niewypinalna. Ćwiczyłem na zdemontowanym ale nie odważyłem się, No teść chce wykorzystać, bałem się połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.