Skocz do zawartości

Okno dachowe rączki , uchwyty


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A może komuś wala się taka rączka, ew. daszek (pokrywa) z rączkami do daszka 40x40 i plastik nie jest już skruszały - chętnie zanabędę za rozsądną walutę płatniczą lub pitną, wedle wyboru i wskazania (w granicach rozsądnej liczby "karatek") :) [nie widzę w katalogach np frankany, reimo, tego typu już chyba nie mają, a w tym sezonie nie chce jeszcze wymieniać daszków, są szczelne i całe, poza uchwytem]

post-22182-0-24627400-1490885375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może komuś wala się taka rączka, ew. daszek (pokrywa) z rączkami do daszka 40x40 i plastik nie jest już skruszały - chętnie zanabędę za rozsądną walutę płatniczą lub pitną, wedle wyboru i wskazania (w granicach rozsądnej liczby "karatek") :) [nie widzę w katalogach np frankany, reimo, tego typu już chyba nie mają, a w tym sezonie nie chce jeszcze wymieniać daszków, są szczelne i całe, poza uchwytem]

Ja planuję wymienić swoje okno. Jak się uda podrzucę rączkę, chyba mam takie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie. Montował ktoś Vision Star M? Jakieś uwagi? Mam nadzieję, że nie wymaga dziurawienia dachu jak fiamma?Dołączona grafika

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montowałem ale mi montowano (w Częstochowie - Andrewa).

Zdjęcie, które wtedy dostałem jest tu - podpunkt 34.

 

Jak będziesz kupował, to każ im zerwać ich firmową naklejkę przed kupnem.

Dzięki, podjadę jutro na zakupy i zwrócę uwagę, żeby było bez naklejek. Może w center kampie robią to z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym dziurawieniem :blink: jakaś fobia czy psychoza :o

 

Wysłane z telefonu

Nie. W poprzedniej przyczepie jak wymieniałem okienko na fiammy musiałem na obwodzie wkręcić w dach chyba z 20 wkrętów. Słabe to, trzeba zrobić porządnie, a po co jak można to zrobić od wewnątrz. Teraz unikam tych okienek fiamma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W poprzedniej przyczepie jak wymieniałem okienko na fiammy musiałem na obwodzie wkręcić w dach chyba z 20 wkrętów. Słabe to, trzeba zrobić porządnie, a po co jak można to zrobić od wewnątrz. Teraz unikam tych okienek fiamma.

A ja właśnie dlatego lubię fiammę, 20 wkrętów po obwodzie zdecydowanie lepiej trzyma niż 8, a zrobić porządnie zawsze trzeba

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzymanie akurat w tym przypadku wg mnie jest nieuzasadnione (uszczelniacz), a już widziałem co te śrubki robią z drewnem. Okienko kupione za chwilę montaż. Tu jest 8 śrub od dołu. 4 w narożnikach i 4 na środku. Zobaczę jak pójdzie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana okienka 40x40 - może komuś się przyda. Okno Vision Star M, cena wg allegro 325 zł. Warto podjechać do sprzedawców osobiście (kupić poza allegro), można w cenie okna wynegocjować masę uszczelniającą potrzebną do montażu.

 

Rzut oka na okienko.

post-373-0-38202200-1491071712_thumb.jpg

 

Demontaż starego okna nie był kłopotliwy - masa uszczelniająca pomimo kilkunastu lat nadal była plastyczna. Resztki uszczelnienia zebrałem za pomocą kawałka drewna.

post-373-0-71050200-1491071876_thumb.jpg post-373-0-85335700-1491071897_thumb.jpgpost-373-0-42526000-1491071912_thumb.jpg

 

Przyczepa jeszcze przed wiosennym myciem więc musiałem umyć okolice wymienianego okna, wstępnie wodą z mleczkiem, resztki uszczelnienia rozpuszczalnikiem.

post-373-0-49131400-1491072143_thumb.jpg

 

Pierwsza przymiarka okna "na sucho". Kontrola od zewnątrz i od wewnątrz.

post-373-0-42087500-1491072204_thumb.jpgpost-373-0-39457000-1491072222_thumb.jpg

 

Wszystko pasuje więc ładujemy uszczelniacz.

post-373-0-22249400-1491072266_thumb.jpg

 

Gotowe.

post-373-0-99259700-1491072317_thumb.jpg

 

Jeszcze montaż od wewnątrz ramki z moskitierą i żaluzją.

post-373-0-51834100-1491072380_thumb.jpgpost-373-0-57369100-1491072400_thumb.jpg

 

Przetestowanie wszystkiego w lewo i prawo, kontrola od zewnątrz czy uszczelniacz wypłynął równo na całej powierzchni ... i gotowe.

post-373-0-99476700-1491072522_thumb.jpgpost-373-0-63929800-1491072532_thumb.jpg

 

Okienko wydaje się bardziej funkcjonalne od fiammy, którą miałem w poprzedniej przyczepie. Nie trzeba mieć śrubokręta żeby odkurzyć moskitierę. Można wystawić głowę na zewnątrz żeby skontrolować czy wyczyścić solar. Zobaczę jak wytrzyma próbę czasu. Jutro sprzątanie i mycie całości przed pierwszym wyjazdem.

Miłego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.