Skocz do zawartości

Dobry kemping na Mierzei Wiślanej !


Veronki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam nadzieję, że nikt z tego forum nie parkuje nikomu w przedsionku :hop1:

niestety wiedząc, że niedzielni turyści zaparkują gdzie bądź, byle bliżej wody, knajpy czy jakiejś atrakcji kempingi powinny zdecydowanie oddzielać plac karawaningowy od parkingów inaczej nadużyciem będzie reklamować się jako kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak parkuje, to chociaż się przywita :hop1:

 

Witajcie :)

Byliśmy dzisiaj na objeździe po kempingach mierzei i mamy kilka informacji.

Zaczną od Piasków tam jest kemping od strony mierzei, nad samą wodą. Ogrodzony, stało kilka przyczep i kamperów i było ... sporo loch z pasiastymi młodymi :D Serio mamy zdjęcia, jak przepychały się między ludźmi i wózkami. Widok taki sobie, no ja bym się trochę bała, ale jak widać tubylcy i letnicy już się oswoili :] To jest kemping numer jeden z naturą na ty, pomijam dziki ale komary i wszelakie gatunki gzów w wielkim wyborze i gigantycznej ilości, normalnie jak wróble :) Jak dla mnie odpada, dla miłośników wędkowania a jakże jest ok. Nie ma kempingów nad samym morzem ani w jakieś przyzwoitej odległości. Jest kilka mniejszych placy, ale nic szczególnego, komary nas obsiadały więc zdjęć nie dużo mamy ale mamy wstawię jutro. Od tych kempingów jest około 900 metrów pod górę, lasem po monach nad morze - teren trudny z wózkiem to już sobie nie wyobrażam, chociaż ma się biegi, że hej jak gonią dziki i stado komarów pod przewodnictwem gzów wielkości baterii R20 :) To propozycja dla dbających o kondycję fizyczną :)

 

Byliśmy również w Krynicy Morskiej - wszystko fajnie wygląda. Zwiedziliśmy Gallusa i jestem pod wrażeniem. Mega czysto, ładnie, schludnie, przemiła obsługa, fajny teren, do morza blisko, komarów mało, place zabaw są. To bardzo fajna propozycja dla rodzin z dziećmi, których było tak dużo. Odległość od muru kempingu do plaży jakieś 50 metrów. Bardzo fajny plac, ogrodzony, strzeżony, bez parkingu weekendowego, blisko morza, z podłączeniami do prądu, było sporo skrzynek. W odległości od centrum, więc nie ma takiego tłumu ale jak zachce się jakieś rozrywki to do serca Krynicy blisko. Ach no i od 22 jest cisza nocna i ochrona uspokaja co weselszych turystów. Jak dla mnie fajnie! Zdjęcia są wstawię razem z dzikami z Piasków :]

 

Byliśmy również w Stegnie, kempingów było kilka. Nie weszliśmy na żaden, bo nam dziecię w samochodzie zasnęło. Generalnie jak dla mnie w grę wchodzi tylko kemping przy samej plaży, nie pamiętam numeru ale wyglądał fajnie. Wybierzemy się na niego na dniach, to też pstryknę fotki.

 

To tyle z mokrej mierzei na dziś :)

Dobranoc!

 

PS. Jak słyszeliście o jakimś kempingu, dajcie znać, to gdzieś jeszcze wpadniemy, obejrzymy i zdam wielce subiektywną relację ;)

 

A właśnie, dopisuję, bo zapomniałam:

mymlon - od kempingu w Jantarze to luz zupełny. Kemping utwardzony, drogi wybetonowane lub wyłożone płytami, dochodzisz do plaży idealnie po monach. Można do morza również dojść od kempingu tylnym wyjściem, też twarde i równie dobre - spokojnie i wygodnie :) Dużo jest ludzi z maluchami w wózkach i spokojnie sobie idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak dla mnie w grę wchodzi tylko kemping przy samej plaży, nie pamiętam numeru ale wyglądał fajnie. Wybierzemy się na niego na dniach, to też pstryknę fotki.

To zapewne kemping nr 180.

W sobotę wybieramy się z kolegą rodzinnie dwoma zestawami na mierzeję. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, na który kemping. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tych co po ,w trakcie i przed urlopem !

Ja ostatecznie wyladowałam w Krynicy Morskiej na kempingu Gallus. Według mnie rewelacyjnie, poza małym minusem. Jest bardzo mały plac zabaw a dokładnie dwie huśtawki dla mniejszych dzieci i dwie dla starszych - ot cały plac zabaw. Niestety ciężko też o dobrą miejscówkę, bo te lepsze są juz pozajmowane, a teren nierówny.

Jeżeli chodzi o rabaty to też nie ma na co liczyć, ja miałam zostać do końca wakacji ale za dwa miesiące dostałam tylko 5 % zniżki. Na innych kempingach można liczyc nawet do 20 %. Więc pewnie bedę się przestawiać.

Tak poza tym zgadzam się z Olgą czyste sanitariaty, prysznic 6 min 2 zł, ale spokojnie wystarcza na kąpiel z dzieckiem. Plaża blisko z dogodnym zjazdem dla wózków. Na miejscu jest bar-stołówka z domowym jedzonkiem, pychotka (choć 1 dnia dostałam niedopieczonego kotleta)

Miałam okazję porównanać kempingi w Kątach Rybackich i Sztutowie. Jedyną rzeczą która jest lepsza jest cena (zdecydowanie niższa niż na Gallusie).

NIestety jednego nie można sobie zamówić - pogody, spakujcie w walizki trochę słońca dla nas i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veronki - a w Kątach są komary? Z opowiadań słyszeliśmy, że są, o na Gallusie sami uświadczyliśmy tej przyjemności, choć nie było ich tak dużo.

 

PS Dziś trzeci dzień deszczu na mierzei :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Dziś trzeci dzień deszczu na mierzei :]

Współczuję bo rok temu o tej samej porze miałem identyczną pogodę :].

 

Trzymajcie się ciepło :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję bo rok temu o tej samej porze miałem identyczną pogodę .

Ja równiez rok temu byłem w Krynicy, tak pole podmokło, że właściciel terenówką budkę mi wyciągną (pole namotowe Pod Lwem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U "nas" na mierzei szczęśliwie trochę suszej. Generalnie, nawet urwania chmur nie wpływają na namoknięcie gruntu.

 

Dalsze zwiedzanie kempingów:

 

Byliśmy jeszcze raz na wycieczce w Stegnie na 180 kempingu i nie będziemy tam jeździć. Generalnie czuliśmy się jak namolni petenci, zawracający szanownej recepcji głowę. Nie zostaliśmy wpuszczeni na kemping aby obejrzeć wolne miejsca, nawet po zostawieniu dowodów - mimo, że chcieliśmy się tam na kilka dni przestawić. Obejrzeć kemping można TYLKO jak przyjedzie się już z przyczepą. Inaczej jest zakaz wejścia. To ja dziękuję, przyjeżdżać w ciemno i szukać czy jest miejsce, czy nie. Zwłaszcza, że jak pani powiedziała, część osób przyjeżdża, szuka miejsca i nic nie znajduje. No bomba, przyjadę z przyczepę na rekonesans, aż mi się kółka w samochodzie same kręcą.Generalnie było ciasno i niezwykle głośno.

 

Byliśmy też jeszcze na jednym kempingu za miejscowością Świbno w stronę Gdańska, kemping Orlinek 69 chyba w Sobieszewie.To już nie mierzeja ale byliśmy zdziwieni. Pustki zupełne, kilka domków drewnianych a poza tym spokój i cisza. Normalnie jak opustoszały i nieczynny. Całość w lesie, do morza dojście po monach 200 metrów. Brak komarów, jesteśmy z córką uczulone więc to ważna kwestia i zawsze na to zwracam uwagę. Duża kuchnia letnia do gotowania, sanitariaty czyste, może wystrojem nie najmodniejsze ale czyste, miejsce na ognisko. Jedyny minus to właśnie rezydująca nieduża kolonia w domkach. Gdybym miała większe dziecko, to z pewnością bym się tam przestawiła. Plac zabaw taki, jakie ja pamiętam w ośrodkach nad morzem, czyli około 30 letnie metalowe zabawi - no ale jest. Nawet samochodów parkujących nie było. Plaża duża, szeroka, czysta z ratownikami.

 

To tyle na dziś, wyszło trochę słońca :) a do dziś Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu :)

 

PS. W Kątach Rybackich są komary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemping Orlinek lepciak zachwalał, był tam w maju

ja tam jeszcze nie byłem, bo jakoś głupio tak z przyczepą 30 km jechać, lepiej w domu się przespać :)

 

jak jesteś tak blisko Gdańska to wpadnij na Baltic Sail, podobno fajna impreza.

jeszcze nigdy nie byłem, bo nad jeziorem wtedy jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wybieram sie razem z rodziną w sierpniu na mierzeja nie z przyczepa tylko pod namiot

i mam pytanie, jakie są ceny aktualne rozbicia sie (2+2) i jakie sa ceny w sklepach w tym roku. Do Olgi, fajne i pomocne opisy, na pewno trochę mnie ukierunkowały inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenniki podam wieczorkiem. Generalnie widziałam raczej wszędzie w cenie około 15-16 pln za namiot, dodatkowo liczą po średnio 13 za dorosłą osobę a za dziecko różnie. W niektórych miejscach jest do 3 lub 4 lat za darmo w innych za każde dziecko płaci się około 7-8 pln.

Pstryknę cenniki naszego w Jantarze, mam jeszcze z 180 w Stegnie i powinnam mieć z Gallusa w aparacie.

My w Jantarze za 2+1 i przyczepa powyżej 3,5 metra płacimy 58 za dobę.

 

A w sklepach normalnie, bez szaleństw.

 

Pozdrowienia Mierzejowe :)

 

PS. Powsadzam relację zdjęciową w niedzielę lub poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plac zabaw taki, jakie ja pamiętam w ośrodkach nad morzem, czyli około 30 letnie metalowe zabawi - no ale jest.

ale za to blisko ostatniej stacji wąskotorówki przy głównej ulicy dochodzącej do przeprawy promowej jest plac zabaw że ho ho. Zakażdym razem jak przejeżdzaliśmy przez Sobieszowo to musiał być postój bo maluchy nie odpuściły.

Naprawde warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy cali i szczęśliwi, przyczepka sprawdziła się na 100%. Już planujemy sierpniowe wycieczki :)

A teraz troszkę zdjęć z mierzei :)

 

Zaczynam od miejscowości Piaski i wspomnianych wcześniej dzików├Ě

 


Dziki w Piaskach

post-52687-imported-444cabef-748c-4809-8bb9-7b974629a5ec_thumb.jpg

 

Dziki w Piaskach

post-52687-imported-6a5159f7-9e77-4383-9548-308a057f825a_thumb.jpg

 

Dziki w Piaskach

post-52687-imported-811a9455-323c-44ab-ba28-7267247d6e01_thumb.jpg

 

Kemping w Piaskach od strony mierzei

post-52687-imported-effe68f5-5eb6-472f-a060-22166e824de5_thumb.jpg

 

Kemping w Piaskach od strony mierzei

post-52687-imported-86499db1-c3cb-4ae3-98f9-a25e5fd62b59_thumb.jpg

 

Kemping w Piaskach od strony mierzei

post-52687-imported-b56ec1ce-e436-4cf7-b220-f3a50d6217fd_thumb.jpg

 

Plaża w Piaskach

post-52687-imported-60871273-a352-4f62-b75d-051980f00a4b_thumb.jpg

 

Dziki w Piaskach

post-52687-imported-6a3f5462-6cd0-4eef-ba98-917a94390594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.