Skocz do zawartości

Specyficzne wymagania, czy ktos cos?


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwsza przyczepka na wlasnosc.Interesuje mnie cos z lożkiem piętrowym lub jednym stolikiem na stale.Niestety specyficzny holownik DMC 2310 kg, a zestaw dopuszczalny 3510kg.Masa wlasna auta 1530 kg.Wiem ze w tych masach nie poszaleje, ale w zeszlym rok bylem z Caravelair 440 i bylo ok.Szukam czegos do ok 10 lat w cenie ok 30 000 PLN.Moze ktos cos wie, najlepiej na poludniu kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsza przyczepka na wlasnosc.Interesuje mnie cos z lożkiem piętrowym lub jednym stolikiem na stale.Niestety specyficzny holownik DMC 2310 kg, a zestaw dopuszczalny 3510kg.Masa wlasna auta 1530 kg.Wiem ze w tych masach nie poszaleje, ale w zeszlym rok bylem z Caravelair 440 i bylo ok.Szukam czegos do ok 10 lat w cenie ok 30 000 PLN.Moze ktos cos wie, najlepiej na poludniu kraju...

A O1 jakie? Masz tonę ładowności w aucie więc bardzo możliwe, że możesz ciągnąć spokojnie przyczepę z większym DMC.

 

Pamiętaj, że DMC zestawu to nie jest sumą DMC pojazdu i O1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O1 to 1500 kg.Problem w tym ze nie jestem pewien co do sposobu liczenia DMC zestawu. Czy liczy sie suma DMC samochodu i przyczepy, czy tez rzeczywista waga, a jesli tak to czy w Polsce ktos na drodze wazy takie zestawy;). Druga sprawa to prawo jazdy.Z tego co wiem to tutaj suma DMC powyzej 3500 jest rozstrzygajaca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa zestawu jest masą rzeczywistą, ważyć raczej nie ważą ale przy jakimś wypadku to masz problem i to duży, także nie zakładaj że będziesz jeździł przeładowany.

 

Co do prawka, suma dmc holownika i przyczepy max 3500, od 3501 jest prawo jazdy b+e lub b96 i viatoll.

 

P.S. Było o tym pierdylion razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć cepe 1200dmc, ale wskoczysz na viatoll, i możesz ładować na full. Albo 1190 cepe i wtedy omijasz viatoll, a że rzadko spotykane to bardziej 1150.

 

Możesz albo ważyć co pakujesz, albo po spakowaniu podjechać na wage i wtedy przerzucić do holownika albozosyawić w domu pare rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak w zeszlym roku udalo mi sie wypozyczyc przyczepe o DMC 1150 kg, niestety malo jest takich, ktore zmieszcza 3-4 osoby....i tego szukam.CARAVELKA bylaby idealna, bo ponoc jest jedna z lzejszych.Znalazlem cos co w pelni mi odpowiada:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-antares-luxe-486-przyczepa-kempingowa-ID6yM6Dr.html#3053a90f2b

 

Na innym temacie zostala zrownana z ziemią, więc odpada:( a wakacje juz blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stronę tej nawet nie patrz :) i też na siłe na szybcik nie kupuj bo możesz sie na mine wsadzić i będziesz miał problem. Ale generalnie jakbyś jakąś kupował to koniecznie przed zakupem wycieczka na wage, twórczość w przerabianiu poprzednich właścicieli nie zna granic i niekoniecznie masa rzeczywista będzie się pokrywała z tym co w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz ominąć viaTOLL i B+E to zestaw musi ważyć poniżej 3500. W innym wypadku możesz ciągnąć przyczepę o DMC 1500 ale maksymalna waga zestawu nie może przekroczyć 3510 ( waga a nie suma DMC obu pojazdów).Ciężko będzie Ci znaleźć przyczepę do 1150 taką jak ten Caravelair. Praktycznie na naszym rynku będzie to niemożliwe.Może jednak warto w Twoim przypadku zrobić uprawnienia na coś cięższego? Do 1300 znajdziesz już mnóstwo przyczep

 

Liczy się suma DMC wpisanych do DR. Możesz jechać na pusto ale jeśli DMC przekracza 3500 kg musisz mieć stosowne uprawnienia. I uiścić opłatę ViaTolla
Do viaTOLL i uprawnień tak, ale nie do pozycji F3 w dowodzie Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa zestawu jest masą rzeczywistą, ważyć raczej nie ważą ale przy jakimś wypadku to masz problem i to duży, także nie zakładaj że będziesz jeździł przeładowany.

 

Co do prawka, suma dmc holownika i przyczepy max 3500, od 3501 jest prawo jazdy b+e lub b96 i viatoll.

 

P.S. Było o tym pierdylion razy

Jeśli holownik ma dmc 3500 kg, można ciągnąć przyczepę lekką do 750 kg dmc. Dmc zespołu pojazdów jest wtedy 4250 kg i wystarczy kat "b". Via tolla w tym przypadku nie unikniemy.

Pozdrawiam.

Wciąż szukam :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.