Skocz do zawartości

Czemu wszystkie przyczepy są białe?


konradviper

Rekomendowane odpowiedzi

Świeży jestem w świecie karawaningu, ale czytam od kilku tygodni to forum i jakieś tam przemyślemia mam.

Zastanawia mnie czemu wszystkie popularne przyczepy wyglądają "tak samo", mają raczej jednolity kolor biały lub prawie biały.

Tzn rozumiem że chodzi o nagrzewanie w dużej mierze i czarna buda grzałaby się bardzo w środku ale zupełnie nie rozumiem z jakiego powodu ludzie nie nadają swoim przyczepom indywidualnego charakteru z zewnątrz.

Natomiast w środku, jak czytam na forum, robi się takie tuningi, że czasem nie mogę wyjść z podziwu jakie ludzie mają pomysły.

 

Mam zamiar kupić pewną przyczepę i właśnie z zewnątrz wygląda ona dla mnie mało atrakcyjnie. Wypłowiały niektore plastiki, spękały oryginalne naklejki i ogólnie jest mdła. Już wolałbym żeby była cała w kwiatki, pomidory lub chomiki, byle była "jakaś" zastanawiam się co będę mógł zrobić, żeby ją wizualnie poprawić.

Edytowane przez konradviper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Mam zamiar kupić pewną przyczepę i właśnie z zewnątrz wygląda ona dla mnie mało atrakcyjnie. Wypłowiały niektore plastiki, spękały oryginalne naklejki i ogólnie jest mdła. Już wolałbym żeby była cała w kwiatki, pomidory lub chomiki, byle była "jakaś" zastanawiam się co będę mógł zrobić, żeby ją wizualnie poprawić.

Możesz zrobić wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to już lat? Przynajmniej 4? Wygląda bardzo dobrze.

Nie liczyłem ale jakoś tak właśnie, Nic nie wypłowiało i nic nie odchodzi.

Wracając do pytania początkowego.

Zanim zechcesz coś zrobić, pomyśl czy w razie ewentualnej odsprzedaży nie Twoja twórczość

nie zniechęci ewentualnego nabywcy.

Ja kiedyś myślałem o aerografie , ale to zbyt trwałe. Natomiast takiej wylepki pozbywasz się za kilkanaście minut .

Bez żadnego śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o folii raczej. Dostępnosć, różnorodność, łatwość demontażu.

Kombinuję tylko co i jak, żeby estetycznie było.

 

Jak nic nie wymyślę to okleję ściany białą folią, kupię wór markerów i zaproszę dzieciaki z sąsiedztwa ;)

Edytowane przez konradviper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak nic nie wymyślę to okleję ściany białą folią, kupię wór markerów i zaproszę dzieciaki z sąsiedztwa ;)

Pamiętaj tylko, że większość przyczep ma tzw. rybią łuskę  a na tym raczej żadna folia się za dobrze nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z mojego podwórka.

 

Nie obawiasz się, że ktoś się zagapi i wjedzie Ci w ... motorówką :]

 

Teraz poważnie: miałeś blachę gładką, czy ryflowaną ("rybią łuskę")

Interesuje mnie jakiś patent na bardzo dokładne przyleganie takiej foli do blachy ryflowanej :hmm:

Ktoś, coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko podaj jakieś dodatkowe info odnośnie tej foli ...kto robił, gdzie , za ile  itp.

 

Jeszcz jedno pytanko...

mam podobny zderzak w Burstnerze jak ty ale lampy mam starego typu i przydałoby sie je już wymienić. Wymieniałeś sam te lampy czy miałes je od początku?

Ktoś ma może takie lampy na sprzedaz w dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ktoś ma może takie lampy na sprzedaz w dobrej cenie ?

Rozejrzyj się w sklepach z częściami do ciężarówek, bo chyba swego czasu widziałem takie (albo bardzo podobne) tak i w Autos jak Opoltrans a nie jestem pewnym ale i w Agroma (części do maszyn rolniczych) pewnie coś znajdziesz. Ceny będą "dobre".

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.