Skocz do zawartości

Pomoc w poszukiwaniu przyczepy (piotrw)


piotrw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem wcześniej nie chciałem tu nikomu robić anty-reklamy. Ale skoro chcecie wiedzieć, to proszę. Napaliłem się na nią jak szczerbaty na suchary, po obejrzeniu zdjęć i wstępnej rozmowie telefonicznej ze sprzedającym. Zobaczyłem że cepa z forum, to stwierdziłem że musi być ładna, bo kto by sobie strzelał w kolano. Ale na miejscu niestety już tak różowo nie było. Na zewnątrz połączenie tylnej ściany ze ścianami bocznymi, mocno silikonowane. Robota totalnie amatorska. Podłoga od spodu w okolicach rogów przednich i tylnych zamazana jakimś mazidłem, i na wierzchu pokryta czymś czarnym ala baranek. W środku nie była taka zła, ale jak zobaczyłem ten silikon na połączeniach, i tą podłogę od spodu to już nawet nie chciało mi się jej dokładnie w środku oglądać. Sprzedający umówił się ze mną po południu, rzekomo zaraz po przyjeździe z pracy, ale jak przyjechałem na miejsce to wszystkie okna pootwierane, i dokładnie wywietrzone. Odjechałem naprawdę zniesmaczony. Sądziłem że skoro forumowicz sprzedaje, to trafię na coś dobrego bez ściemy, ale się myliłem.

Absolutnie nie bronię sprzedawcy , samej przyczepy też nie wiedziałem. Ale jak wstępnie z nim gadałem, to mówił, że budkę doszczelniał. Więc : czy po za tym że uszczelniacz wylewał się z pod listew było coś więcej niepokojącego, jak to wyglądało od środka? mokre plamy , zacieki? To samo rogi podłogi "zakonserwowane"... Jak wyglądały od środka przyczepy ?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To nie był uszczelniacz tylko raczej silikon, a to już na dzień dobry daje dużo do myślenia. Używa się w tym celu specjalistycznego uszczelniacza do przyczep, a nie silikonu za 15zł. No i ta podłoga od spodu. Widziałem nie jedną podłogę co była konserwowana od spodu, plus jakieś tam poprawki w uszczelnieniu. Ale w tym przypadku trudno to nazwać doszczelnieniem lub uszczelnieniem. Zamazane po prostu jakimś siuwaksem. Dla mnie to dyskwalifikacja, podłoga w takim stanie za prawie 19.000. Szukałem przyczepy żeby jeździć z nią na wakacje, a nie po to aby ją remontować zaraz po zakupie. Rozumiem drobne usterki w przyczepach które można usunąć, ale tu nie są drobne usterki lecz grubsza robota. Nie ten stan, nie ta kasa. A nie oszukujmy się, przy zakupie liczy się stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Jak znam Gościa to aż wierzyć się nie chce, że mógł użyć silikonu zamiast uszczelniacza... No nic... Dziwię się że nie zabiera głosu sam sprzedający, ale fakt że ostatnio rzadko bywa na forum. Ogólnie co do ceny to faktycznie przyczepa musiałaby być idealną za taką kasę. Ja jak pisałem : w tej cenie kupiłem 4 lata młodszą Adrię z wyposażeniem które powala na kolana :) ,a do tego zdrową.

A więc jeśli Uciek pisze jak jest, to faktycznie :

Amen....

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla zamknięcia sprawy a może wręcz przeciwnie wypadałoby aby właściciel jednak pokazał nam aktualne fotki stanu podłogi i tych narożników. Oczywiście nie musi, ale to też o czymś świadczy

 

Edit, fotki jednak aktualne, bo Thorn robił po zakupie.

 

Tu cały jego temat jak się chwali: 

http://forum.karawaning.pl/topic/21698-kolejny-ogon/

 

Są tam też fotki od poprzedniego właściciela. Na fotach to ta przyczepa prezentuje się bardzo dobrze, ja miałem wątpliwości tylko co do przedniej ściany, bo za porządnie wygląda jak na swój wiek - i się okazało, że było to malowane.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze prośbę o rzucenie okiem na inną Adrię, która znalazłem:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-unica-b-461-ub-5-osobowa-przedsionek-ID6yPtMn.html

 

Czy warto waszym zdaniem pojechać ją obejrzeć? Może ktoś już ją widział?

 

Z góry dzięki za wszystkie wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w ocenie przyczepy Wilk

 

http://allegro.pl/wilk-de-luxe-500-przedsionek-zadbana-polecam-hobby-i6764146777.html#thumb/8

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. 

 

Przyczepa jest już dość wiekowa, ale spora i dość przystępnej cenie. Czy 30 lat to nie jest jednak trochę za dużo - szczególnie chodzi mi o uszczelnienie i instalacje, urządzenia w środku

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ładna zadbana. Ale jest też parę rzeczy Dołączona grafikaproblem z tapetą należało by się przyjrzeć.

Dołączona grafika Tu to niewiem czy bród czy odstajaca listwa.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikajakieś kosmetyczne klejenia przy odblaskach. I nad listwą coś uszczelniane. chyba że to cień. Ja tylko tyle zauważyłem z telefonu. Ale jak na 30 lat to piękna zadbana przyczepa. Nie jedna młodsza dużo gorzej wygląda.

Mnie się podoba wizualnie.

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.