Skocz do zawartości

Moje pierwsze zakupy


szkl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jutro jadę do klaja.pl na zakupy. Podpowiedzcie mi proszę czy kupić 20m czy 20 + 15m kabla zasilającego - jak często na kempingach zorganizowanych wykorzystam na południu Europy dodatkowy kabel (zawsze to ciężar choć pewnie usłyszę pomijalny). Ile kupić węża ogrodowego do wody - mają w rolce lekki 15m - wystarczy? Zakładam że kupie krzesełka, stolik już mam i przeróżne bibeloty które wpadną mi w rękę i uznam że mogą się przydać. Choć jest to mój pierwszy wyjazd i pewnie wyda mi się wszystko potrzebne albo wręcz przeciwnie a będę płakał potem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kup kabel w hurtowni i wtyczki, oszczędność rzędu 50%

 

Ja mam 40 m i jest ok

Węża wystarcza mi 0,5 mi i kilka średnic podłączenia

Reszta drobiazgów zbierania i selekcjonowa przez 30 lat - w tej sprawie nie podpowiadam bo każdy ma inne potrzeby

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel w hurtowni i wtyczki, oszczędność rzędu 50% Ja mam 40 m i jest ok Węża wystarcza mi 0,5 mi i kilka średnic podłączenia Reszta drobiazgów zbierania i selekcjonowa przez 30 lat - w tej sprawie nie podpowiadam bo każdy ma inne potrzeby Wysłane z telefonu

z wężem ogrodowym będzie podobnie. Byle był do spożywki, chodź wody z instalacji raczej nie polecam pić.

 

dobre krzesła to podstawa i tu nie warto oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel w hurtowni i wtyczki, oszczędność rzędu 50% Ja mam 40 m i jest ok Węża wystarcza mi 0,5 mi i kilka średnic podłączenia Reszta drobiazgów zbierania i selekcjonowa przez 30 lat - w tej sprawie nie podpowiadam bo każdy ma inne potrzeby Wysłane z telefonu

z tym kup kabel to tak średno - 20m u klai kosztuje 155pln, dwie wtyczki cee w hurtowni to ok. 70-80pln, kabel 1m około 5-6pln - ile zaoszczędze a jechac dodatkowoi ocynkowywać końcówki aby dobrze były zarobione - okazji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, mi zawsze wychodziło duuuuuużo taniej. Ostatnio na 50 m przedłużacza 2,5mm opłaciło się kupić rolkę 100 m bo cena była 1/3 sklepowej i są dwa przedłużacze, wtyk i gniazdo też grosze, kwestia ceny hurtowej

 

Krzesełka kup w goliacie, też dobra cena będzie jak pogadasz

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, mi zawsze wychodziło duuuuuużo taniej. Ostatnio na 50 m przedłużacza 2,5mm opłaciło się kupić rolkę 100 m bo cena była 1/3 sklepowej i są dwa przedłużacze, wtyk i gniazdo też grosze, kwestia ceny hurtowej Krzesełka kup w goliacie, też dobra cena będzie jak pogadasz Wysłane z telefonu

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Wtyczka-CEE-230V-Gniazdo-Kabel-Przedluzacz-20m/3832 = 155pln

 

w hurtowni będzie jeszcze taniej

czy te kable to jakieś odpady produkcyjne?

Edytowane przez szkl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdko do przyczepy fajnie aby było dwustronne - od tyłu z możliwością podłączenia zwykłej wtyczki, czasami przyda się na campingu czasami w ogrodzie.

 

kabel w hurcie jest tani, ale nie patrz na ceny w niemieckim markecie. Oczywiście trzeba patrzeć na kabel w "gumowej" izolacji - coś jak przewód do zakopania w ziemi.

 

tutaj płacisz po dobre 6zł za metr, da się to jednak kupić i zrobić taniej, bez ocynkowania końcówek też podziała...

 

aha - odnośnie kabla, ja mam odcinek rzędu 15m a drugi ok 35m. Przeważnie używam tego krótkiego, a bywa, że oba połączone są za krótkie aby stanąć gdzieś daleko od skrzynki z prądem

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko o czym Koledzy piszecie było opisywane na forum milion razy. Wystarczy poszukać :ok:

forum czytam prawie całymi wieczorami od około 2 tyg. wyczytałem to co piszecie już dawno. Tu wątek był o tym co nie pomyślałem a Wy już dawno wiecie zanim przekrocze jutro próg sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, wiadomo że jak co ma napis caravaning to jest co najmniej drugie tyle droższe, a jak ktoś chce mieć ,,oryginalne,, to już jego wybór

 

większość wie, i większość oszczędza  :yes:

 

gniazdko do przyczepy fajnie aby było dwustronne 

 

to jest podstawa zadowolenia  :skromny: , albo potem żałowania 

 

Przecież to wszystko o czym Koledzy piszecie było opisywane na forum milion razy. Wystarczy poszukać :ok:

 

było, było  :]

forum czytam prawie całymi wieczorami od około 2 tyg. wyczytałem to co piszecie już dawno. Tu wątek był o tym co nie pomyślałem a Wy już dawno wiecie zanim przekrocze jutro próg sklepu

 

dlatego posłuchaj kolegów , zacznij powoli na chłodno zbierać zabawki i poszukaj alternatywy do tego co w sklepach "karawanigowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość wie, i większość oszczędza  :yes:

 

 

to jest podstawa zadowolenia  :skromny: , albo potem żałowania 

 

 

było, było  :]

 

dlatego posłuchaj kolegów , zacznij powoli na chłodno zbierać zabawki i poszukaj alternatywy do tego co w sklepach "karawanigowych"

ok, ok tim.pl juz mi robi przedłużacze - zamówiłem dwa 15 z kątową i 25 z prostymi oraz muszke hermetyczną do połączenia ich ewent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko co możesz kupić w innych miejscach to tam kupuj - idzie sezon i ceny również bo to ich żniwa . Przewód Op3x2,5 , wtyczki , gniazda kup w hurtowni elektrycznej i zrób 2 przedłużacze po 20 mb każdy i styknie ( nie zapomnij też dorobić po 1m przejściówki ) , wyjdzie przynajmniej 50 % taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.