Skocz do zawartości

Viatoll na Węgrzech i Słowacji?


Rekomendowane odpowiedzi

I tu kolejna zagadka - na zrzucie ekranu mowa o pojazdach "przewożących 7 osób włącznie z kierowcą". Jak na to patrzeć? :)

 

Będzie to moja interpretacja ale opieramy się na tłumaczeniach, które mogą zawierać błędy dlatego stałbym na stanowisku, że ustawodawcy chodzi o "zdolność do przewożenia" 7 osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rzeczywiście może to wprowadzać błąd - na stronie http://toll-charge.hu znalazłemnastępującą informację:

 

The seating capacity of a vehicle must be determined on the basis of the official entry appearing in the registration certificate (S.1. – Number of seats, including the driver’s seat) rather than on the basis of the number of seats actually seen in the vehicle.

 

Co właściwie wyjaśnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Drodzy forumowicze mam pytanie w temacie bo się w odpowiedziach pogubiłem .Chciałbym przejechać przez Słowacja i Wegry  zestawem suv +przyczepa kempingowa cały zestaw to ok 4t .Jakie potrzebuję winiety kupić?Proszę o pomoc pierwszy wyjazd . 

Dziękuję z góry Wszystkim za Pomoc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wafen napisał:

A tak było miło ,nie odpisuj jak nie chcesz pomóc chłopie .Gdyby to było proste to byś wyliczył a ja bym ci ładnie podziękował .

Masz na forum cały temat o winietach 2019 nawet przypiety u góry w tym temacie! Z podziałem na każdy kraj, gdzie wszystko masz opisane, włącznie ze wszystkimi linkami. Wystarczy zajrzeć.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wyliczenie Słowacja jest zrozumiała 2x10 euro ale Węgry na taki zestaw to jaka kategoria ?

10 minut temu, jacek00 napisał:

Masz na forum cały temat o winietach 2019 nawet przypiety u góry w tym temacie! Z podziałem na każdy kraj, gdzie wszystko masz opisane, włącznie ze wszystkimi linkami. Wystarczy zajrzeć.

A możesz wysłać link ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wafen napisał:

Dziękuje bardzo za wyliczenie Słowacja jest zrozumiała 2x10 euro ale Węgry na taki zestaw to jaka kategoria ?

A możesz wysłać link ?

D1 mnie się wydaje

https://forum.karawaning.pl/forum/118-winiety-2019/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wafen napisał:

A możesz wysłać link ?

Rozumiem, że ciężko przeskrolować stronę do góry i kliknąć? 
image.thumb.png.d3570d921649de0af746badb404f2939.png

 

https://forum.karawaning.pl/forum/118-winiety-2019/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem odnosicie się wszyscy to tematu winiety Węgry a tam na trzech stronach jest odbijanie piłki ile trzeba zapłacić za zestaw większy niż 3,5 t a opini tyle ilu użytkowników .Czy ktoś wie na 100 % jaką mam kupić winietę na Węgry zestaw typowy suv + przyczepa 1200DMC (vw touareg + przyczepa =całość ponad 4t) na 10 dni ?auto 5 osobowe .Jaka to kategoria ?Bo opini jest wiele i jeden mówi D1 drugi D2 trzeci D1+U czwarty jeszcze coś innego .

Prosto i bez bicia piany .Będzie ta wiadomość służyć wszystkim długie lata .

 

Dzięki każdemu za pewną potwierdzoną informacje . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.