Skocz do zawartości

Mover - awaria.


Ewka07

Rekomendowane odpowiedzi

Mover mój nje jest montowany na cybantach jest inny sposób montażu, na instrukcji są również blokady o których piszesz sprawdzę czy są. Prawdopodobnie tak, wszystko wygląda na profesjonalny montaż w autoryzowanym punkcie. Dam znać. Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Przepraszam jednak chyba cybanty - dalej przeglądałem instrukcję i tam są cybanty. ;), więc pozostaje położyć się i sprawdzić czy są blokady.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Dzisiaj dokonałem korekty ustawienia movera przy pomocy załączonego klocka 20mm , jednak nadal mocno muszę się namęczyć aby docisnął się do opon .

Jak to działa u was ? Ja jedną ręką  nie daje rady docisnąć jak na niektórych prezentacjach na Youtube .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj dokonałem korekty ustawienia movera przy pomocy załączonego klocka 20mm , jednak nadal mocno muszę się namęczyć aby docisnął się do opon .

Jak to działa u was ? Ja jedną ręką nie daje rady docisnąć jak na niektórych prezentacjach na Youtube .

Ja też jedną ręką nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, tak ma być. Ja mam lekko skorygowane ustawienie czyli kilka mm bliżej rolka niz dołączony klocek. Mimo to rolka potrafi ślizgac się po suchej oponie np przy wjeżdzaniu na klin. U mnie solidna masa ok 1600kg na 2 kołach więc nie marudzę tylko pomagam moverowi ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest trzeba użyć trochę siły aby dosunąć rolki do kół i jeszcze mieć odpowiednią długość klucza bo u mnie rączka klucza jest trochę długa i nieraz haczę o podłoże. Mam taki sam napęd POWRTOUCH  i śmiga już 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam Mover Truma w przyczepie Kanus 500 (1300 DMC) i wymieniam opony - obecnie 205/70/R14 (2,5 bar) chciałem zamienić na 195/75/R14 C (bo jakoś 205/70/R14 z C nie mogę trafić) czyli wzmocnione prawie ta sama średnica koła. Wiem że w razie potrzeby będę musiał skorygować ustawienie Movera . W tej chwili jak dociskam rolki do opony (jest 2 cm odległości) to opona aż się ugina i jest ok (tez jedna ręką nie da rady) czy jeżeli dam opony wzmocnione pewnie pompowane do 3 bar to czy mover będzie prawidłowo działać? czy macie opony z symbolem C i movera i jest ok?


Przepraszam ale widzę że nie w tym dziale pisze (poczytam trochę w układach jezdnych i tam napiszę) - pierwszy wpis i już wtopa. :sciana: sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rodzaj opony (standardowa, czy wzmocniona) nie ma znaczenia dla prawidłowego ustawienia odległości rolki od opony.

W każdym przypadku ma ona być zgodna z instrukcją, a jeśli jej brak, to ok. 20 mm.

 

PS

W swojej przyczepie mam dosyć duże koła - opony wzmocnione 205/65R15C, a mover ustawiony w/g zasad (z prawidłową odległością rolki od opony) i wszystko działa znakomicie. Nie napiszę, jak dużo siły trzeba użyć, aby docisnąć rolki, bo mover jest automatyczny, ale pewnie sporo, więc tym się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.