Skocz do zawartości

antena TV-SAT automat


szkl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Cyfra zagrała i dość dobrze, nawet na tych programach gdzie potrzeba dobrego ustawienia. Myśle ze nie będzie problemu z Polsat.

 

Jeśli kupujesz przez internet to masz 14 dni na wypróbowanie jeśli coś nie tak możesz zwrócić antenę. We wtorek podrzucę aktualny link.

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No ja chyba jednak wezmę czaszę 80 cm skoro różnica jest tylko w wielkości, a cenowo wychodzi jednak dużo drożej

Różnica jest w miejscu w przyczepie :-)

 

Ja dlatego się decyduje

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w miejscu w przyczepie :-)

 

Ja dlatego się decyduje

 

 

Rafał Wosik

No mówię. Różnica tylko w wielkości i nic poza tym? No to zdecyduje się na talerz. Miejsca pod łóżkiem mam sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

RM77 - prośba o radę - co sądzisz o SelfSAT H50D1 czy zda egzamin w moim przypadku?

Mam w pełni sprawną automatyczną antenę  SAT Oyster Caro lecz niestety po przejściu przez polskich nadawców na DVB-S2 mam problemy z odbiorem NC+, wystarczy małe zachmurzenie i już mam za niski poziom sygnału. Bez najmniejszego problemu odbieram niemieckie i włoskie programy a z polskich tylko TVPolonia. Robiłem próby z zamianą panelu ( cały mechanizm i sterownik zostawał ten sam wymieniałem tylko samą płaską antenę ) Caro na pożyczony SelfSAT D30 ( podobno zamiennik 60 cm ) niestety na tej antenie było gorzej niż na Caro. Próby robione na Mazurach, panel Caro ma wymiary 51 x 51 cm.
Zastanawiam się nad wymianą Caro na większy panel - SelfSAT H50D1 - sprzedawcy zachwalają tą antenę jako odpowiednik 80 cm parabolicznej - czy to prawda? Jej cena to od około 700,- / 900,- zł szkoda byłoby wyrzucić taką kwotę w błoto. 
Nigdzie nie mogę znaleźć niezależnej opinii o tej antenie, czy sprawdzi się na północy Polski i na południu Europy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do tych którzy mają anteny satelitarne ustawianie ręczne czy taką antenę jestem w stanie ustawić bez miernika jedynie sygnał z dekodera nc+ i co o tej antenie sądzicie czy coś innego 

https://sprzedajemy.pl/nowa-manualna-antena-satelitarna-stan-line-65cm-okazja-grzebowilk-6bea9f-nr42522697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy mają anteny satelitarne ustawianie ręczne czy taką antenę jestem w stanie ustawić bez miernika jedynie sygnał z dekodera nc+ i co o tej antenie sądzicie czy coś innego 

https://sprzedajemy.pl/nowa-manualna-antena-satelitarna-stan-line-65cm-okazja-grzebowilk-6bea9f-nr42522697

 

Ta antena nie nadaje się obecnie dla "NC+" - zbyt mała czasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, złapanie sygnału z miernikiem czy bez graniczyło by z cudem.

 

Niestety, u nas zostało tylko full HD i jest problem, bo Niemcy dalej korzystają z mikro antenek sat po 35cm, stawianych lub przybijanych do ziemi i bez problemu mają sygnał. Ja jeżeli planuję oglądać to zabieram 80C antenę od Polsatu, ma dobry konwerter i nie mam problemów z odbiorem. Antena na statyw aluminiowy, sygnał łapię tylko dekoderem, miernik to dla mnie za wiele :) nie radzę sobie z obsługą. Pomaga aplikacja typu sat finder, pokazuje dokładny kierunek pod warunkiem dobrej kalibracji sensora w telefonie.

 

jeżeli nie przeszkadzają drzewa to sygnał jest do złapania w 5 minut. Po pierwsze dobry wybór miejsca dla anteny, po 2 mocno przybić do podłoża statyw + odciąg, po 3 szukać sygnału.

 

i najważniejsze - najpierw trening w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. 65 cm idealnie się sprawdza z NC+ i bez problemu łapie się sygnał w jakości HD, nawet w deszczu nie ma problemu z sygnałem czy pikselozą.

 

Ja sobie kupiłem dokładnie taką antenę Triax TD64: http://www.triax.com/products/satellite/satellite-dishes/steel-dishes/td64-std-ral-7016-100-pcs-bulk-pack-flange-nut

 

Czyli rozmiar 60x64 cm. Do tego konwerter też Triax, ustawiałem ręcznie. NC+ oglądałem na Węgrzech, Słowenii i we Włoszech. 


Ta antena nie nadaje się obecnie dla "NC+" - zbyt mała czasza.

 

Bez problemu NC+ na takiej wielkości złapie bez zakłóceń.


Ja sądzę że jeśli mam ustawiać ręcznie to wolę zwykłą 80-tkę za 100 zł ;) Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Zgadza się, tylko u mnie jest Triax TD64. Antena z konwerterem kosztowała około 150 zł. No jeszcze statyw czy maszt, albo kawałek rurki trzeba doliczyć i trochę kabla. I to wszystko. Jak już montować cokolwiek na dachu to tylko automat, bo inaczej to nie ma sensu. Zamiast stać i ustawiać na zewnątrz za 150 zł, będziemy stali wewnątrz za 900 zł :) Czyli taka antena za 900 zł w zasadzie nie ma żadnej przewagi, poza tym, że nie trzeba jej każdorazowo wyjmować z przyczepy i rozstawiać.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. 65 cm idealnie się sprawdza z NC+ i bez problemu łapie się sygnał w jakości HD, nawet w deszczu nie ma problemu z sygnałem czy pikselozą. Ja sobie kupiłem dokładnie taką antenę Triax TD64: http://www.triax.com/products/satellite/satellite-dishes/steel-dishes/td64-std-ral-7016-100-pcs-bulk-pack-flange-nut

Czyli rozmiar 60x64 cm. Do tego konwerter też Triax, ustawiałem ręcznie. NC+ oglądałem na Węgrzech, Słowenii i we Włoszech. 

Bez problemu NC+ na takiej wielkości złapie bez zakłóceń.

 

Jacku, każdy ma własne doświadczenia. Musiałbyś jeszcze przekonać wszystkich tych, którzy na takiej antenie nie są w stanie odebrać HD "NC+".

Dalej twierdzę, aby obecnie w większości sytuacji nie mieć problemów z odbiorem, zwłaszcza "NC+", konieczna jest czasza min. 80 cm. Przy takiej czaszy, nawet niezbyt precyzyjne ustawienie oraz wzajemne dopasowanie elementów (antena/LNB), czy nawet kąt skręcenia LNB i warunki pogodowe, nie będą mieć aż takiego znaczenia, jak dla anteny 65 cm.

Antena 65 cm nie zapewnia już stabilnego odbioru kanałów HD z pozycji 13°E w każdych warunkach propagacji i w każdym miejscu, choćby tylko na terenie Polski. To jest ogólnie znany "problem" od momentu zaniechania transmisji SD.

Antena 80 cm daje pewność odbioru i pewien margines bezpieczeństwa dla minimalnych błędów ustawienia, propagacji itd., dlatego sprawdzi się w znakomitej większości przypadków, natomiast anteny 65 cm odejdą już chyba do lamusa w przypadku odbioru kanałów HD, o których była tu mowa.

Oczywiście przedstawiamy tu nasze opinie, a każdy i tak podejmie samodzielną decyzję odnośnie średnicy anteny. Czy była słuszną, okaże się w trakcie użytkowania. ;)

 

Miałeś szczęście, że nie doświadczyłeś problemów z odbiorem, ale to nie znaczy, że wszyscy tak mieć będą i stąd pojawiają się rady wyboru anteny 80 cm.

Triax, to bardzo solidna firma  :ok:  i z dużym doświadczeniem. Jeśli do tego przypadkowo trafiłeś na konwerter mający lepsze parametry, niż standardowo uzyskiwane w takim modelu, to biorąc pod uwagę bardzo dobrą współpracę anteny i konwertera (ten sam producent) oraz świetne warunki propagacji, które były na danym obszarze w danym miesiącu/czasie, mogłeś uzyskać prawidłowy odbiór. Nie jest powiedziane, że przy tej samej antenie, uda Ci się to dla NC+ powtórzyć w przyszłości.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek czy ta antena z linku ma łamany maszt  do środka czaszy od konwertera bo na zdjęci widać jakby miała

 

Tak dokładnie. Dlatego między innymi ją kupiłem. Oczywiście nie chciałem kupować noname stąd wybór padł na sprawdzonego producenta zarówno czaszy jak i konwertera.

 

Co do ustawiania mojego to niczego specjalnego nie robię. Robię to wszystko na oko i z wykorzystaniem tylko TV z tunerem Sat. Nawet uważam, że całość nie musi być jakoś perfekcyjnie ustawiona, ani super hiper. Jak łapałem miej więcej sygnał to potem lekko przestawiałem czy przekręcałem aby uzyskać lepszej jakości sygnał i tak zostawiałem. Niczego nie przymocowywałem do ziemi, zostawiałem jak było. Mało tego, nawet nie korzystałem z aplikacji typu satfinder bo się okazało że mój GPS jest rozkalibrowany i pokazuje mi złą pozycję, ustawiając wg SatFindera znajdywałem zupełnie co innego niż powinienem, nawet nie w przybliżeniu.

 

Trudno moje próby nazwać szczęściem, skoro każdorazowo mi się to udawało ustawić, bez wcześniejszych żadnych doświadczeń z antenami SAT. Owszem, pierwszy raz był dla mnie najtrudniejszy, ale każdy kolejny był już zdecydowanie łatwiejszy. jak pisałem bez problemu łapałem sygnał na Węgrzech, w Słowenii, we Włoszech i potem znów na Węgrzech. Oczywiście warunkiem był łatwy dostęp do nieba, bez żadnych drzew itp.

 

Nie twierdzę, że antena 80 cm jest zbędna, bo jak ktoś może sobie pozwolić, ma tyle miejsca to śmiało kupować 80 cm. Dla mnie było to jednak za wiele. I tak ta 65 cm antena to jest nieporęczna krowa :) 

 

Suma Sumarum nie miałem ani razu najmniejszych kłopotów ze złapaniem sygnału. Poza pierwszymi próbami w Bogacs gdzie sygnału nie złapałem, ale później się okazało że wszystko źle zrobiłem. Złapałem potem sygnał w Zalagerszegu, w Moravskich Toplicach, Grado i w Papie, w innych miejsach gdzie byłem nie chciało mi się tego ustawiać np na jeden dzień. Tak czy inaczej antena tego typu, którą każdorazowo trzeba ustawiać jest dla mnie niestety uciążliwa. Gdybym siedział w jednym miejscu tydzień czy dwa, to taka antena ma jeszcze sens, ale ja się przemieszczam często, więc ustawiać anteny mi się po prostu nie chce. Dlatego powoli rozglądam się za jakimś automatem. Jak uda mi się coś kupić w przystępnej cenie to się zdecyduje.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.