Skocz do zawartości

Lampa wisząca


Paweł Buła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko w kupionej prze zemnie HOBBY w przedniej części pod sufitem brakuje lampy, jest tylko sama obudowa z której z tyłu wystaje taka kostka z dwoma dziurkami

 

1) czy to jest lampa na 220v czy 12v?

2) jak to rozebrać nic nie łamiąc?

3) czy w tym miejscu można zawiesić zwykłą lampę wiszącą na 220v taką o wadze 1,8 kg?

 

z góry dziękuję za pomoc

 

 

post-25174-0-22904100-1489842378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta lampa miała zmienianą wysokość w zależności od potrzeb .

Czy 12V czy 230 V  :niewiem: zależy od poprzedniego właściciela jaką miał ustawioną instalację  elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam bo gdzieś mam oryginała...ja wymieniłem lampę na płaskiego plafona.

Czy 230 czy 12v trzeba sprawdzić (jak napisał Ptaku) normalnie miernikiem...ale na 90% 230V

1,8kg wydaje mi się że to dość dużo - jak na bimbającą lampę (oczywiście mocno polecam na czas podróży demontaż lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć śrubkę tego kółka, a ta kula jest na zatrzaskach więc szarpiesz i schodzi. Lampa na 220 u mnie przerobiona już na 12v. Kable do niej idą w szafie w takiej białej osłonie i na górze w rogu będziesz miał coś ala puszkę prostokątna i od tamtąd sprawdzasz gdzie kable lecą. Czy do rozdzielni z 220 czy z 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączę prąd 230 do przyczepy i włączę włącznik od światła to czy będzie tam 230 czy 12??


Bo chyba rzeczywiście czegoś nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączę prąd 230 do przyczepy i włączę włącznik od światła to czy będzie tam 230 czy 12??

 

Bo chyba rzeczywiście czegoś nie rozumiem...

U mnie jest przerobione na 12v. Kable są z instalacji ori 220. Jedynie przepięte w energobloku.

Jak podłączysz prąd a będzie żarówka 12v to będzie świecić. Jeśli nie bedzie żarówki musisz się dowiedzieć tego

Wystarczy sprawdzić miernikiem przy lampie co tam masz !.ja mam 220v. Mam ten sam model przyczepy.

Musisz mieć miernik 220 bo 12v sfajczysz, a takie są najczęściej w rękach użytkowników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% mierników jest automatycznych (wybierających sobie zakres napięcia), ewentualnie pokazujących że jest na złym zakresie...

Wiem że masz na przewodach z 230 12 ale...większość ludzi tak ma (o ile przerabiało instalację)...mało kto dociągnie drugą parę kabli (bo i po co?).


Dodam że raczej oryginalna lampa była z tworzywa (bardzo lekka), a włącznik jest gdzieś na ścianie, szafce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że raczej oryginalna lampa była z tworzywa (bardzo lekka), a włącznik jest gdzieś na ścianie, szafce...

 

raczej nie  :nono:

 

wyłącznik bezpośrednio na oprawce i abażur druciany ze szmatą 

 

napięcie miałeś na kostce w momencie włączenia przyczepy do sieci  :skromny:

 

post-5596-0-93186600-1489912000_thumb.jpg

 

nowsze wersje miały abażur z imitacją szmaty , ale idea ta sama - prąd na stałe i wyłącznik w oprawce 

 

post-5596-0-34914700-1489912255_thumb.jpg

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.