Skocz do zawartości
kielczanin

Trochę szalony pomysł...?

Rekomendowane odpowiedzi

kielczanin

Od kilku dni chodzi mi po głowie pewien pomysł i przyznaję się, że powoli zaczynam go realizować.Otóż chcę zorganizować nietypowe zawody i potrzebuję Waszej rady a być może też niewielkiej pomocy. Moi bliscy znajomi z forum zapewne wiedzą,że od ponad 2 lat uprawiam mało znaną wśród osób sprawnych a dosyć ciekawą dyscyplinę paraolimpijską-boccie. Dyscyplina ta jest jedną z niewielu , którą mogą uprawiać osoby z bardzo dużymi niepełnosprawnościami np.zanikami mięśniowymi, MPD, czy niedowładem cztero kończynowym.  Poniżej link z filmem dla przybliżenia tej dyscypliny:

Dla wielu osób uprawiających ten sport wyjście na trening czy same zawody to olbrzymie wyzwanie logistyczne ( bo trzeba np.zorganizować pomoc przy zniesieniu z 3 piętra, odpowiedni transport na salę czy asystenta) ale też olbrzymia radość z tego ,że wydostaną się choć na chwilę z czterech ścian i że potrafią w czymś uczestniczyć czy rywalizować. W ciągu roku organizowane są i finansowane przez Federację Bocci 4 zawody-w drugiej połowie roku ( bo wtedy Federacja dostaje fundusze na dany rok). Niestety od listopada do maja jest totalny zastój a zawodnicy "uwięzieni" we własnych domach przez m.in.warunki pogodowe z utęsknieniem czekają wiosny i pierwszych zawodów. Stąd narodził się mój pomysł by im tą "wiosnę" przybliżyć i zorganizować jeszcze w kwietniu zawody( nie czekając na oficjalne-sponsorowane). Jestem aktualnie na etapie załatwiania sali - jest szansa, że będziemy mogli ją wynająć bez opłat . Za posiłki i ewentualny nocleg zawodnicy i opiekunowie zapłacą z własnej kieszeni. Pozostaje problem opracowania graficznego symbolu tych zawodów -dlatego poszukuję na forum grafika komputerowego , który by mi w tym pomógł. Będę też próbował pozyskać 9 pucharów lub statuetek dla medalistów poszczególnych kategorii. Chcę też wręczyć pozostałym uczestnikom(ok.25 osóB) jakieś symboliczne gadżety np.długopisy,smycze lub inne tak by mieli pamiątkę z tych zawodów.Jeśli więc znacie firmy,osoby, które mogą podarować jakieś gadżety lub pucharki-proszę o pilny kontakt tutaj lub na PW.

Czekam też na  Wasze pomysły ,sugestie,opinie związane z tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Dlaczego szalony, raczej CHWALEBNY. Popytam znajomych, może znajdę kogoś do pomocy dla Ciebie. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Dzięki serdeczne. Szalony m.in.z tego względu,że zostało niewiele czasu, nie mam szans na dofinansowanie z urzędu no i postanowiłem go zorganizować bez angażowania żony( ponieważ i tak na co dzień mi pomaga w wielu sprawach)-a poruszam się na wózku co trochę komplikuje dotarcie tam gdzie trzeba dotrzeć  :). Ale do odważnych świat należy . :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Jak jesteś tak ambitny i konsekwentny jak radosny i uśmiechnięty jakiego pamiętam z Suchedniowa,(podajże początek lata, maj / czerwiec 2014 r.) to dasz radę, przynajmniej tego Ci życzę, a pomocy dla Ciebie będę szukał, może coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Jak jesteś tak ambitny i konsekwentny jak radosny i uśmiechnięty jakiego pamiętam z Suchedniowa,(podajże początek lata, maj / czerwiec 2014 r.) to dasz radę, przynajmniej tego Ci życzę, a pomocy dla Ciebie będę szukał, może coś się znajdzie.

Myślę, że wiele się nie zmieniłem.No może próbuję jeszcze aktywniej żyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Jest już pierwszy "odzew" od naszego forumowicza. Tak więc wszystko jest  na dobrej drodze.  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Jest szansa na zmontowanie krótkiego filmu(przez kolegę z forum) z materiałów,które nakręcimy w czasie zawodów.  :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Niemożliwe staje się możliwe . Załatwiłem salę na zawody i to bez opłat!  :yay:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hansen

Gratulacje :yay:  i powodzenia w dalszej realizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MKJ

:brawo: Andrzej. Trzymam kciuki za powodzenie twojej misji. :yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Serdecznie dziękuję. Dzięki Waszej pomocy projekt nabiera "rumieńców" i na pewno będzie zrealizowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Zapraszam do kibicowania !   :)

post-10050-0-93343500-1490356751_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Andrzej, gratulacje dla Ciebie za "zapięcie" zawodów i wielki szacun dla ludzi którzy Ci pomogli, jeszcze raz gratulacje. :bravo::ok::bravo::ok::bravo::ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekh

Witam,zorganizowanie takiej imprezy z pewnoŚcią generuje koszty.Może jakaŚ mała zbiórka ''$"dla chcących pomóc.Możesz podać nr.konta na forum?Czy jest jakaŚ blokada formalno-prawna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paweł Worach

Paczka wyjdzie do Ciebie w poniedziałek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi