Skocz do zawartości

Kapeć w przyczepie


ZdzislawW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Dobrze zabezpieczona przyczepa klinami iitp się nie powinna nam ruszyć.  Więc możemy sobie dyskutować czy odpinać czy nie. Jak widać zdania są i będą podzielone. Nawet w oficjalnych instrukcjach obsługi.

Ale nadal uważam, że podnoszenie auta poprzez przyczepę i hak jest głupotą i o to głównie mi chodziło pierwotnie.

 

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Ja wymieniałem koła, jak kupiłem nowe opony. Jedną stronę podniosłem a druga była klinami zabezpieczona i w przód i w tył. Też nie rozumiem zdziwienia

Jacki to fajne chłopaki :ok:  Ja tam Was popieram bo unosze bude podporami ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forscher - Ja miałem takiego typu wcześniej...

Ale jak złapałem kapcia w przyczepie, to nie było szans go włożyć pod mocowanie belki...skończyło się na wjeżdżaniu na kapciu na klina...a później kręceniu korbą leżąc pod przyczepą...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Tak budę należy odpiąć od auta. Głupotą jest podnoszenie budy i auta jednocześnie, no chyba że ktoś koniecznie chce sobie uszkodzić dyszel, sprzęg czy hak w aucie.

 

Proszę bardzo :)

 

 

Czyli nadal twierdzisz że te elementy się uszkodzą podczas wymiany koła?

40 minut temu, forscher napisał:

:lol:danielpoz

 

nie każ na siebie czekać w nieskończoność   :)

 

Skoro jeszcze nie masz przyczepy to masz czas na czekanie:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, forscher napisał:

 

przyznam ze jestem bardzo ciekaw jaki błąd dostrzegł danielpoz w postępowaniu Jacka..  

Może język instrukcji Adrii sie mu nie spodobał  hmmm ? 

(osobiście też bym wołał instrukcje po niemeicku)

 

 

Przyczepy jak na razie nie mam - ale w kwestii tematu tego wątku - wymieniajac kolo w przyczepie INTUICYJNIE pozostwił bym ja przypiętą do haka by miała jeszcze jeden punkt oparcia i by nie zrobiła bączka.

W praktyce pewnie będę postepował jak głosi instrukcja i dosœiadczenie znawców tematu.

Doświadczenie znawców forumowych jest na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielpoz napisał:

Proszę bardzo :)

A Ty nadal nie rozumiesz? Słowo klucz "głupotą jest podnoszenie budy i auta jednocześnie". I z tych słów się nie wycofuję. Nadal uważam, że unoszenie przyczepy do poziomu takiego, że poprzez dyszel (za hak) unosi się nam jednocześnie auto jest głupotą do kwadratu. Robisz tak, świetnie, ale nie wmawiaj nikomu, że jest to prawidłowe.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielpoz napisał:

Proszę bardzo :)

 

 

Czyli nadal twierdzisz że te elementy się uszkodzą podczas wymiany koła?

 

 

 

 

Więc jaki BŁĄD popełnił Jacek ?

Innym każesz czytać.... a w jego wypowiedzi jest raczej WYRAŹNIE napisana odpoiwiedź na twoje pytanie, że w przedstawionej okoliczności do takiego uszkodzenia może dojść.

No nie mów, że tego nie zrozumiałeś. 

 

Kto jak kto, ale ty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

A Ty nadal nie rozumiesz? Słowo klucz "głupotą jest podnoszenie budy i auta jednocześnie". I z tych słów się nie wycofuję. Nadal uważam, że unoszenie przyczepy do poziomu takiego, że poprzez dyszel (za hak) unosi się nam jednocześnie auto jest głupotą do kwadratu. Robisz tak, świetnie.

 

Czyli nie odpinając zaczepu od auta i wymieniając koło(w przyczepie) to podnosimy auto czy nie? 

1 minutę temu, forscher napisał:

 

 

 

Więc jaki BŁĄD popełnił Jacek ?

Innym każesz czytać.... a w jego wypowiedzi jest raczej WYRAŹNIE napisana odpoiwiedź na twoje pytanie, że w przedstawionej okoliczności do takiego uszkodzenia może dojść.

No nie mów, że tego nie zrozumiałeś. 

 

Kto jak kto, ale ty???

Doczytałeś już o co chodzi czy trolujesz?

ochłoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Ty chcesz podnosić auto za hak?

Chyba ze podnośnik wstawisz tak by hak się podnosił a oba koła były cały czas na ziemi (płaszczyzna podparta jest w 3 punktach - jak jeden z  tych punktów podnosisz nadal masz 3 punkty podparcia...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Czyli nie odpinając zaczepu od auta i wymieniając koło(w przyczepie) to podnosimy auto czy nie? 

O podnoszeniu auta przez przyczepę pisał beruang, i ja do tej sytuacji się odnosiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on pisał że trzeba odpowiednio podstawić podnośnik...bo inaczej podnosić będziemy auto...

A odpinanie przyczepy...szczególnie przy automatycznym hamulcu przyczepy...uważam za nieodpowiedzialne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek00

Świetnie, czyli auto z zapiętą przyczepą się nie podnosi w czasie wymiany kola.  To w czym leży problem i konieczność odpinania budy?  

3 minuty temu, Misio napisał:

 

A odpinanie przyczepy...szczególnie przy automatycznym hamulcu przyczepy...uważam za nieodpowiedzialne :(

To wydaje się logiczne nawet na chłopski rozum ale jak widać nie każdemu.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kit napisał:

ha ha :lol::lol::lol: ale cuda te kilkanaście ostatnich postów  :lol::lol::lol:

 Tomek, przy kapciu to raczej ciśnienie spada a tu na odwrót poszło do góry  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.