Skocz do zawartości

podgrzewacz wody


Rekomendowane odpowiedzi

Gar na kuchnię i po problemie ,10l 20min + 20 zimnej i kąpiel gotowa i będzie taniej niż kombinować z instalacją ,prysznic to co innego .

I to ma sens. Najprostsze sposoby czasami wydają się najbardziej sensowne, szczególnie w przyczepach.

 

Domion piszesz, że masz jeszcze 100 kg zapasu. Jeżeli to jest 100 kg zapasu do DMC to nie za dużo zostanie rezerwy na załadowanie gratów do przyczepy, przy założeniu, że przyczepa ma być mobilna. Skoro ją ważysz to chyba jednak znaczy, że ma być mobilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tamte wakacje zrobiłem już 4 wypady Weekendowe . Przyczepa prowadzi się dobrze . Ważona była praktycznie z całym osprzętem oprucz walizek ( ubrań,pościel i rowerów) . W tym miejscu co zamontowałem wannę wcześniej był stolik i fotele czyli waga zostanie taka sama może 5-10 kg większa .

Wracając do podgrzewania wody zrobiłem próbę z grzałką do bojlera 1300w . Podgrzanie zimnej wody 25l do 33C trwało ok godziny . Sposób z grzałką od bojlera jest idealny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zważ też przyczepę po modyfikacjach...

Ewentualnie bym zasugerował dwie grzałki lub jedną która ma obniżenie mocy przez zmniejszenie poboru prądu (a nie np czasówkami)...bo w pełnym czasie poboru tych 1300W możesz mieć problemy z korkami na kempingu nie mówiąc już o, przedłużaczach czy też włączeniu czegokolwiek innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem po co pisałeś tu...to dopiero jest bez sensu....

Bo już jestem po podobnych pomysłach. Szkoda czasu ,kosztów i wysiłku inwestora.

Końcowy bilans będzie na spory minus - nie tylko finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale karawaning to nie liczenie zysków, ale liczenie spełnionych marzeń i cudownych chwil !!

Zgadzam się z Tobą. Jednak są pewne granice sensu. Uważam ,że czy to się koledze podoba czy nie ale pomysł przyniesie więcej

problemów niż pożytku.

Na skutek zamocowania wanny zniknie z przyczepy stolik i siedzenia (a tam spędza się sporo czasu - w wannie tylko chwile).

Gdy będzie kiepska pogoda to każde miejsce do spędzania wspólnego czasu z dziećmi jest na wagę złota.

Przyczepa za duża nie jest jak widać a będzie jeszcze mniejsza.

Wannę załatwiłaby zwykła większa miska lub rzeczywiście wanienka przenośna którą na czas kąpieli można postawić w przejściu.

Czajnik wody + wiadereczko wody i po temacie. Natomiast w tym przypadku nastąpi spełnienie "marzeń" i narodziny lawiny

problemów. Pobranie wody , spuszczanie wody , grzałka za mocna , grzałka za słaba i na końcu martwy kąt.

O dodatkowej wilgoci nie wspomnę - pod wanną też - na skutek różnic temperatur.

Gdy przyjdzie do sprzedaży przyczepy to walory przyczepy z taką "przeróbką"" lecą na łeb na szyję.

Też miałem małe dzieci , też przerabiałem łazienkę pod dzieci - "cygana" Tabberta 620 ale miałem puste miejsce w ogromnej

łazience na kabinę prysznicową. W miarę się sprawdziło ale szał to nie był.

Myślę ,że każdy ma prawo do swojego zdania i opinii - moją intencją jest ukazanie koledze "miernych" korzyści przy ogromnym

wysiłku jaki chce włożyć. Zrobi oczywiście jak będzie chciał.

Tak czy tak życzę mu powodzenia w realizacji i później satysfakcji z użytkowania.

Chętnie poczytałbym opinię wykonawcy po roku użytkowania albo po sezonie - czy było na TAK czy na NIE !

Ale tak szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skutek zamocowania wanny zniknie z przyczepy stolik i siedzenia (a tam spędza się sporo czasu - w wannie tylko chwile).

Gdy będzie kiepska pogoda to każde miejsce do spędzania wspólnego czasu z dziećmi jest na wagę złota.

 

To akurat było ostatnio torpedowane że bzdura...nikt nie używa stolików, czy też nikt nie siedzi w ciasnej małej przyczepie a we wielkim przedsionku :D

Taki mały pół żarcik...ale też tylko pół...

 

Uważam że jak ktoś chce, to można mu doradzić itd (sam coś tam podpowiadałem)...nawet napisać to co napisałeś powyżej, ale nie podcinać skrzydeł "bo tak"...

Ale to tez tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat było ostatnio torpedowane że bzdura...nikt nie używa stolików, czy też nikt nie siedzi w ciasnej małej przyczepie a we wielkim przedsionku :D

Taki mały pół żarcik...ale też tylko pół...

 

Uważam że jak ktoś chce, to można mu doradzić itd (sam coś tam podpowiadałem)...nawet napisać to co napisałeś powyżej, ale nie podcinać skrzydeł "bo tak"...

Ale to tez tylko moje zdanie ;)

No to ja jakiś dziwny jestem bo nie mam wielkiego przedsionka a jak zdrowo leje i dmucha to raczej siedzę w przyczepie.

Czasami nawet markizę zwijam ,żeby jej nie zabrało. A fruwały już całe przedsionki razem z wyposażeniem.

I nie ma to znaczenia czy jest to Bałtyk czy południe Europy. Czy to szkwał czy bora to wybieram salonkę z jej zaletami.

TiVi , stolik , karty i spokój w tych trudniejszych momentach.

Generalnie to mogę się wyłączyć z tej dyskusji bo wychodzi na to ,że tylko zachęcanie i poklepywanie to właściwe podejście a

jak ktoś sądzi nieco inaczej to jest bee.

OK. Poczekamy na zdanie samego zainteresowanego po sezonie. Mam nadzieję ,że będzie zadowolony....z wanny w kampie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że tylko poklepywanie...

Nawet napisałem że uzasadnione "nie" jest bardzo dobre i sam też takie postawiłem ale z uzasadnieniem a nie "nie bo nie" - po prostu decyzja należy do "właściciela".

 

A o przedsionku itd to były argumenty gdzie został kamper zlinczowany... :D

Chociaż już w 100% nie na temat - uważam że najczęściej przyczepa jest dużo fajniejsza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.