Skocz do zawartości

podgrzewacz wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tego typu grzałkę można kupić nawet w Castoramie...

W mojej Hobbi jest tego typu właśnie grzałka...ale mniejszej mocy by nie mieć problemów na kempingach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna wanienka, widzę od dołu piankę montażową - czyli miękko pewnie będzie :).

 

jakie plany na zabudowę ? karton gips czy terakota ?

 

grzałka 3,5kw jak będzie pracować sama to ledwo ledwo bezpiecznik 16A wytrzyma, a na naszych campingach często ciężko o sprawne 10A.

 

musisz kąpiel planować z wyprzedzeniem, zakup grzałkę rzędu 600-900W i rano odpalisz to po południu spokojnie będzie dobrze. Zawsze możesz ustawić termostat na temperaturę rzędu 60C i mieszać wodę gorącą z zimną.

 

pytanie zasadnicze, co będzie jak staniesz na campingu bez przyłącza do wody blisko i będziesz targać te 60-100l wody każdego dnia w obie strony ?

 

czy przyczepa ma być bardziej stacjonarna ?

 

Pomyśl o bojlerze gazowym zagrzejesz wodę w pół godziny i bez względu na miejsce postoju.

 

P.S. nie wrzucaj info co to za przyczepa, bo jak właściciele campingów wyczają wannę i grzałkę 230V / 3,5KW to trafisz na czarną listę.


niestety będę trochę złośliwy, przeczytałem Twój temat o remoncie, w którym podłogę przyczepy zrobiłeś na nowo z płyty OSB, ściany chyba częściowo też ? Do tego montujesz wannę... jakie tam masz DMC bo przyczepa malutka ? myślałeś aby ją zważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem przyczepę zapasu mam jeszcze 100kg . Pianka jest tylko poto żeby wanna się ułożyła pod listwy cały spód przyklejony jest na kleju do parkietu (atom nieruszy) . Wannę robię dla dzieci czyli 30 l wody wystarczy . Wykończenie będzie boazeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem przyczepę zapasu mam jeszcze 100kg . Pianka jest tylko poto żeby wanna się ułożyła pod listwy cały spód przyklejony jest na kleju do parkietu (atom nieruszy) . Wannę robię dla dzieci czyli 30 l wody wystarczy . Wykończenie będzie boazeria.

 

ważne żebyś trzymał się DMC i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje wannę akrylową w przyczepie . Moje pytanie jak podgrzać wodę ok 30 l . Czy przepływowe podgrzewacze wody o mocy 3,5 kw - 5 kw będą się nadawać czy będą wybijać bezpieczniki na polach kempingowych .

 

Na wielu kempingach (w sezonie) włączenie czajnika elektrycznego (ok 2 kw) powoduje wybicie zabezpieczeń.

Podgrzewacz o mocy do 5 kw będzie w większości przypadków niemożliwy do użytku (nie wspominając, że w tym czasie będą używane w przyczepie dodatkowe rzeczy tj. lodówka, oświetlenie, wentylator, telewizor ..... co może dać w sumie przy max. założeniach ponad 6 kw).

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o taką grzałkę chodzi, ja taką miałem i była super

 

http://allegro.pl/grzalka-1500-2000-2500-1-5kw-2-0kw-2-5kw-gwarant-i6013215789.html

Tomek, te 2,5 kilo nie wywalało bezpieczników na kempingach. W cepce są jeszcze inne odbiorniki, chyba, że jak grzałeś wodę to wszystko wyłączałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki są różne ja miałem 1.3 KW

Na razie cały czas używam 300 W do akwarium w zupełności wystarcza, nie przewiduje innej bo nie mam takiej potrzeby.

Pytałem o 2,5 kilo, bo taką zalinkowałeś i napisałeś, że taką miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacz 3,5-5 kW to do prysznica jest za słaby ,w kuchni do mycia naczyń ledwie starcza .ma zbyt mały przepływ ,nim nalejesz 30l to woda zdąży wystygnąć ,cały dom mam w prądzie ,łącznie z ogrzewaniem ,temat podgrzewaczy przerobiony dokładnie ,do wanny  miałem18kW w 3 fazach ledwie dawał radę ,po zmianie na 22kW mam dopiero gorącą wodę w wannie .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.