Skocz do zawartości

Remont angielki Coachman VIP


Rekomendowane odpowiedzi

Friendly, życzę powodzenia. A osoby piszące że to syf i że się nie opłaca itd itp to podejrzewam w swojej przyczepie nigdy nic nie robili booo... Nie umieja. Karawaning jest dla kazdego, jeździmy tym na co nas stać. Kolega chce podłubac najprawdopodobniej z dwóch powodów, albo go nie stać na lepsze albo lubi podłubac, nie rozumiem krytyki, to już lepiej nic nie pisać jak dawać teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

osoby piszące że to syf i że się nie opłaca itd itp to podejrzewam w swojej przyczepie nigdy nic nie robili booo... Nie umieja.

 

niekoniecznie, przebudowałem trzy niewiadówki i naprawiałem kilka innych, aktualnie modernizuję to co mi jest potrzebne.

jednak szkoda było by mi czasu i zapału na grubszy remont - wolałbym kupić cos dobrego i suchego a mokrego trupa puścic handlarzowi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dodałem "podejrzewam" a nie stwierdziłem że jestem pewien. Jeżeli ktoś to ma pojęcie o remoncie, poczuł się w jakiś sposób dotknięty moimi słowami to szczerze przepraszam i zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Na szybko krótkie sprawozdanie i podziękowanie za zainteresowanie tematem. Jutro dodam nowe zdjęcia. Powiem tyle, że nie jest tak źle  :hmm:  Po rozbiórce ściany, okazało się, że woda weszła w listwy konstrukcyjne trochę dalej jak połowa łazienki. Ale będzie to lepiej widoczne na zdjęciach, które prześlę jutro. Oczywiście wyrwałem wszystko co się dało  :], bez odzysku materiału. Nawet się rymuje  :] 

 

Jutro będzie dalszy ciąg tematu.

 

Z pozdrowieniami dla zainteresowanych  :yes:

Spokojnego i może w końcu słonecznego tygodnia wszystkim życzę + weekend   :-]  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friendly, życzę powodzenia. A osoby piszące że to syf i że się nie opłaca itd itp to podejrzewam w swojej przyczepie nigdy nic nie robili booo... Nie umieja. Karawaning jest dla kazdego, jeździmy tym na co nas stać. Kolega chce podłubac najprawdopodobniej z dwóch powodów, albo go nie stać na lepsze albo lubi podłubac, nie rozumiem krytyki, to już lepiej nic nie pisać jak dawać teksty.

I tu byś się kolego mógł pomylić w osądzaniu.

Zmarnowałem kiedyś mnóstwo czasu i kasy ,żeby odrestaurować starego Tabberta po Cyganach.

Też byłem zielony , napalony i pełny frazesów.

Drugi raz już tego błędu nie popełniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dodałem "podejrzewam" a nie stwierdziłem że jestem pewien. Jeżeli ktoś to ma pojęcie o remoncie, poczuł się w jakiś sposób dotknięty moimi słowami to szczerze przepraszam i zwracam honor.

 

nie przejmuję się drobiazgami, też nie atakowałeś mnie bezpośrednio - po prostu cenię swój czas i staram się nie marnować go na rzeczy które dla mnie nie mają większego sensu, cenię też swoje i rodziny zdrowie i nie pchał bym sie w odbudowę zgniłek budy => nie wiadomo co i kiedy się odbije na zdrowiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie koledze nie odmawiamy. Jak ma chęć i zapał to niech działa.

Czasami w życiu trzeba zrobić coś dla siebie , coś potrzebnego ...niekoniecznie opłacalnego :-)

 

Tak czy tak powodzenia w działaniu i wytrwałości w zapale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat trochę praktyki z różnymi remontami różnego rodzaju sprzętu mam (co prawda głównie pływającego, ale nie tylko). I dlatego właśnie w jednym z pierwszych postów nie odradzałem koledze remontu, tylko zdecydowanie odradzałem remont z zachowaniem wadliwej technologii.

Nie chodzi o to, że nie ma sensu odremontować budy. Ma to sens i sam niedawno chciałem kupić 2-osiową zgniłą angielkę do całkowitego remontu, ale niestety mnie ktoś ubiegł i sprzedała się zanim dojechałem na oględziny. Tam bylo wszystko zgniłe i mnie to pasowało. Nie miałem zamiaru użyć ani jednego kawałka starej ściany czy podłogi. Wszystko by było nowe za wyjatkiem (drogiego przecież) wyposażenia, t.j. okien, lodówki, kuchenki itp.

 

Właśnie chciałem kolegę naprowadzić na podobny sposób myslenia. Skoro nowa buda z fabryki była wykonana tak źle, że zgniła, to nie ma sensu powielać wadliwej technologii i samemu robić podobnie, bo też zgnije i satysfakcja żadna. Trzeba zmienić sposób wykonania poszycia na trwały. Fabryka tego nie robi, bo za dużo manualnej roboty i zbyt wolno by szła produkcja. Ale w warsztatowych warunkach jest inaczej. Robiąc dla siebie możemy pokusić się o porządne wykonanie poszycia, które będzie szczelne przez lata i nigdy wnętrze nie zgnije.

Dlatego sugeruję, by właściciel budy rozebrał ja do ramy, olał te dziurawe aluminiowe blachy łączone na zszywki i zbudował na ramie od nowa budę z porządnych materiałów. Wszystko co drogie z wyposażenia należy przenieść ze starej rozebranej budy. W ten sposób będzie miał naprawdę fajną i zdrową przyczepę, a nie reanimowanego trupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, tak jak mówiłem, dzisiaj przesyłam nowe zdjęcia z rozbiórki.

Sufit już został rozebrany. Zastosowano tam płytę HDF, bo taką ktoś założył (grzebiąc przy suficie) oraz styropian. Na pewno, ktoś podjął się "próby" uszczelniania łączenia alu poszycia przyczepy z częścią tylną PVC (nie pamiętam dokładnej nazwy określającej ten typ materiału), ale każdy wie o co chodzi  :]

Widać na zdjęciu użytą do tego kantówkę typu "łata dachowa" oraz jakiś uszczelniacz, prawdopodobnie specjalny, ponieważ w dalszym ciągu ma konsystencję klejącą. Kiedyś wyczytałem na forum, że tak również zachowuję się uszczelniacz stosowany w przyczepach, nie pamiętam jego nazwy, ale byłbym wdzięczny o jakąś radę, co do uszczelniacza. 
Sprawdzałem szczelność tego łączenia, lejąc dosyć mocny strumień pod różnymi kątami  ;) i wszystko było szczelne. Ale jak sądzicie, odrywać ta łatę i robić od nowa, czy zostawić? Drewno nie jest w żadnych stopniu namoknięte, zgniłe itp. Jest suche i trzyma się na tym uszczelniaczu, kleju bardzo mocno  :)

 

 

post-24856-0-05218600-1489435883_thumb.jpg

post-24856-0-87333400-1489435940_thumb.jpg

post-24856-0-56187000-1489435951_thumb.jpg

post-24856-0-73247600-1489435985_thumb.jpg

post-24856-0-82862200-1489436001_thumb.jpg

post-24856-0-96769100-1489436025_thumb.jpg

post-24856-0-80545300-1489436039_thumb.jpg

post-24856-0-02136200-1489436105_thumb.jpg

post-24856-0-76572900-1489436117_thumb.jpg

post-24856-0-99325200-1489436139_thumb.jpg

post-24856-0-54994200-1489436178_thumb.jpg

post-24856-0-94367900-1489436202_thumb.jpg

post-24856-0-24023100-1489436224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Na zdjęciach powyżej widać listwę pod sufitem, a raczej tylko jej część, reszta zgniła, listwa jest tylko lekko poczerniona z zewnątrz, wewnątrz drewno jest suchutkie. Nie posiadam nowszego zdjęcia, ale listwę już wyciąłem tak na wszelki wypadek prawie w całości  :]

 

Jutro postaram się wrzucić trochę zdjęć z wewnętrznych narożników, one również są już rozebrane  :]

Podłoga jest zdrowa w 95 %, ponieważ małe fragmenty podłogi w narożnikach są do wymiany, tam gdzie woda schodziła po listwach.

 

Powiem Wam szczerze, że jak zobaczyłem te zacieki po zerwaniu tapety, to pomyślałem, że przyczepa nadaje się tylko do  :kosz: 
Ale na szczęście nie poddałem się (dzięki kilku tu osobom, których obserwowałem poczynania) i po dalszej rozbiórce, po zdjęciu styropianu okazało się, że nie jest aż tak źle  :]

Ok, koniec zanudzania, jutro postaram się coś dodać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Friendly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj adaml61, dzięki za podesłanie linka. Sprawdzałem ich ofertę i trochę cena przesyłki przeraża  :look: Mam u siebie w Leroy Merlin sklejkę, ale 4mm i tak się zastanawiam, czy ten 1 mm może w jakiś sposób wpływać na ciężar (tylnej części cepki). Gdzieś już tak czytałem, ale na innym forum. Myślę, że w moim przypadku, gdzie nie będzie tego dużo, nie będzie to miało żadnego znaczenia   :hmm: Sklejka 4mm też się poddaje wygięciu (myślę tu o suficie) więc nie powinno być kłopotu z nią  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.