Skocz do zawartości

Poszukuję przyczepy o dmc do 1250 kg - proszę o porady


jabs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowiliśmy z rodziną rozpocząć przygodę z karawaningiem, więc zaczęliśmy poszukiwać odpowiedniej przyczepy. Z uwagi na fakt, że ogranicza nas dmc naszego samochodu (2250 kg), musimy znaleźć coś do 1250 kg. Jest nasz czwórka (dwójka dzieci 6 i 9 lat) i poszukujemy przyczepy w okolicach 30000 zł. Przyczepa nie powinna być zbyt stara (powiedzmy rok produkcji od 2000). Zależałoby nam, aby były sypialnia była oddzielona od części dziennej. Jeśli chodzi o spanie mogą być dwa duże łóżka lub jedno duże i np. łóżko piętrowe dla dzieci). Dobrze by było, aby posiadały również przedsionek w zestawie. Wyposażenie standardowe. Przeszukaliśmy ogłoszenia i wybór w tym przedziale dmc i powyższych parametrach jest dość okrojony, ale jest parę ciekawych propozycji. Postanowiliśmy jednak najpierw zasięgnąć fachowej opinii jako, że jesteśmy w tej kwestii "świeżakami" i stąd nasza wizyta na tym forum.

 

Prosimy zatem Was o wyrażenie opinii na temat znalezionych przez nas ogłoszeń (linki poniżej) lub o ewentualne sugestie co do innych modeli, których nie udało nam się znaleźć lub w jakiś sposób nam umknęły:

 

Hobby 450 UF

 

Bailey Ranger 510

 

Hobby 495 Excellent

 

Jakiś czas temu znaleźliśmy jeszcze model Esprit, który wyglądał całkiem przyzwoicie, ale teraz nie możemy znaleźć tego ogłoszenia.

 

Pozdrawiamy,

 

Michał i Marta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Bartek?

 

3500kg to juz nie B ... a o to chodzi koledze aby uciec od VT i domuyslam sie ze nie ma B96 lub EdoB ...

 

Kiedyś jak miałem C4GP - 2200kg i LMC 1300kg to dwa razy mi panowie policjanci robili pod góre... szkoda czasu i nerwów na dyskusje z nimi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 jeszcze B 3501 już nie. 

 

Zgadzam sie z Tobą - i tak jest, jeśli będzie normalny niebieski to OK, a z głupim nie wygrasz... jeśli sporo z nich krzyczy o E powyżej 750kg  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przekroczenie DMC - to chcę uciec od Via Tolla (jeszcze samo zdanie egzaminu na B96 nie byłoby problemem, ale podejrzewam, że opłaty VT są dość znaczne).

 

Jeśli chodzi o 3500 kg do kat. B, to wg prawa o ruchu drogowym kat. B uprawnia do prowadzenia pojazdu o dmc nie przekraczającej 3,5 tony, więc najwyżej nie przyjmę mandatu od takiego policjanta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi przybliżyć jaki to mniej więcej rząd wielkości. W tym roku zamierzamy podróżować po Polsce, a w przyszłym ruszyć na Europę.

 

Poza tym jak na pierwszy rok, to może pojeżdżę z mniejszą przyczepą, żeby się wprawić, a potem zobaczymy...

Edytowane przez jabs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz co roku przyczepę kupować :look:   sam widzisz że to ie łatwe, co do opłat to zależy od holownika jakie ma euro.

A tu masz kalkulator, wpisujesz i system wylicza opłaty jak i pokaże drogę alternatywną, bez opłat.

 

http://213.25.68.37/tc/Default.aspx?lang=pl&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kalkulator. Sprawdzę sobie na pewno.

 

Jeśli chodzi o zmianę co roku to oczywiście napisałem z przymrużeniem oka, tylko mi się emotikon nie wyswietlił ;). Z drugiej strony nie zakładam zakupu jednej przyczepy na dziesięciolecia ;)

Edytowane przez jabs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogard-jelcz laskowice trasa s3 a później a4, 550km, sharan 1998r euro 0 :) 110zl

Cytryna c4 2016r euro 6 55zl. Odpowiednio 40 i 20gr za trasy płatne

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogard-jelcz laskowice trasa s3 a później a4, 550km, sharan 1998r euro 0 :) 110zl

Cytryna c4 2016r euro 6 55zl. Odpowiednio 40 i 20gr za trasy płatne

Dzięki - sporo mi to wyjaśniło, rzeczywiście koszty nie są aż tak tragiczne. Niemniej jak na pierwszą przyczepę może najpierw wybierzemy coś mniejszego (do wprawienia się).

 

Natomiast co do wyboru przyczepy, ktoś ma jakieś sugestie odnośnie moich propozycji? Nam najbardziej podoba się ta pierwsza (Hobby 450 UF). Poza tym jest dość blisko i z tego co widzę z tego forum ten sprzedawca jest godny polecenia.

 

P.S. jacekzoo - mamy taki sam holownik :)

Edytowane przez jabs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.