Skocz do zawartości

Lodówka przenośna 12v, 230v, gaz


Adik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa lub używał takich lodówek.

Jedna Czeska druga Holenderska, obie bardzo podobne.

Chodzi mi o to czy przy temperaturze otoczenia ok 30-32 stopnie Celsjusza daje rade i jaką osiąga temperaturę wewnątrz.

Czy jest warta tych siedmiu stówek.

 

 

http://allegro.pl/lodowka-chlodziarka-turystyczna-gaz-prad-230v-12v-i6732587628.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=269457

 

 

http://allegro.pl/lodowka-samochodowa-45l-agregat-12v-230v-gaz-cena-i6707391543.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania taka sama jak tych w przyczepie, jeśli postawisz w cieniu to da radę, cena ciekawa w porównaniu do waeco i innych bardziej markowych, a konstrukcja tak prosta że chyba ciężko coś z źle zrobić

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dwóch podobnych - dziś rano włączyłem je żeby sprawdzić.

 

W załączeniu pomiar temperatury na 230V - w pomieszczeniu 21 stopni

post-1557-0-51147300-1489245356_thumb.jpg

post-1557-0-78848700-1489245381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absorbcyjne są, piszą "agregat" bo ludzie boją się tych na ogniwach Peltiera jako mniej sprawnych. Agregat brzmi dumnie

 

Wysłane z telefonu

Ale one nie są na ogniwach peltiera  a brzmienie agregat to fakt brzmi profesjonalnie

To ogłoszenie to już jest bezczelność "agregat"  http://allegro.pl/46l-lodowka-turystyczna-12-230-turbo-mocny-agregat-i5323032753.html?bi_s=ads&bi_m=p5&bi_c=25720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo lodówki z posta #1, to faktycznie lodówki z agregatem (układ posiadający w obiegu czynnik chłodzący. W tym przypadku jest to agregat absorbcyjny (nie mylić z agregatem sprężarkowym).

Oczywiście lodówka z posta #8 nie posiada agregatu, gdyż do chłodzeni/grzania wykorzystuje jedynie element półprzewodnikowy - brak czynnika chłodzącego, brak możliwości zasilania gazem, a jedynie energią elektryczną.

 

PS

Nie wiem tylko, jaki typ lodówki demonstrował Rafał (post #7)

Jeśli z elementem półprzewodnikowym wykorzystującym zjawisko Peltiera, to sprawność tego typu lodówek jest niższa, od tych z agregatem absorbcyjnym.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one nie są na ogniwach peltiera  a brzmienie agregat to fakt brzmi profesjonalnie

To ogłoszenie to już jest bezczelność "agregat"  http://allegro.pl/46l-lodowka-turystyczna-12-230-turbo-mocny-agregat-i5323032753.html?bi_s=ads&bi_m=p5&bi_c=25720

Miałem takie coś dwa miesiące walczyłem aby to badziewie zwrócić,  :klotnia:   właśnie z tym turbo agregatem  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli jest to całkiem niezła lodówka z agregatem absorbcyjnym.

Jedyną jej słabością jest niewielka moc (pobierana ok. 85 W), co już na wstępie nam mówi, że będzie słabiej sobie radzić, niż standardowa lodówka przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodóweczka ta była wykorzystywana jako dodatkowa, w przedsionku - powiem wprost - dawała radę. Sprzedaję bo wymieniłem na inną, mam nadzieję, że będzie dalej służyć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez wiele lat pod namiotem używałem lodówki Elektrolux  zasilanej gazem / podobnej do tych z 1 postu/ . W warunkach polskiego lata zdawały egzamin. Poważny minus to kłopot z wyjmowanie produktów ułożonych na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik nie napisał najważniejszej rzeczy - ta lodówka jest mu potrzebna do przewożenia insuliny, a ta musi być przewożona najlepiej w temperaturze od +2 do +8 stopni. Z tego powodu, to nie może być byle jaka lodówka, a taka, która naprawdę zapewni niską temperaturę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.