Skocz do zawartości

W drodze do Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W tym roku po raz kolejny mam zamiar odwiedzić Chorwację. Jednakże do tej pory zawsze jeździłem przez Słowacje , Austrie i Słowenie. Trasa ta zrobiła się już dla mnie nudna więc w tym roku chce jechać przez Słowacje i Węgry. I stąd moje pytanie. Jak wygląda przejazd przez Węgry samochód +przyczepa (stan dróg , ceny paliw opłat za drogi, którą trasę polecacie itp.) Dodatkowo planuje przeznaczyć 2-3 dni na Węgrzech tak aby coś zobaczyć z atrakcji turystycznych .

Czekam i z góry dzięki za wszystkie wskazówki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jechałem parę razy

fajny camping z basenami termalnymi w cenie - BUK (ok. 40km. na pólnoc od Szombately)

potem redics ( przejazd 11km przez słowenię)- travel frre na granicy :-)

droga da się wytrzymać na pewno nie to samo co autostrada - paliwo tak jak u nas

na tej trasie brak autostrad i co za tym idzie opłat

ale niestety i atrakcji poza basenami niewiele.

na pewno budapest warty zobaczenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Ciekawa trasa wiedzie przez Komarom/baseny możliwy postój/Gyor spacer po starym mieście również ciekawy aquapark,Sarvar nowy i atrakcyjny termal obok 2 campingi albo duży parking gdzie można przenocować jako atrakcja zamek do zwiedzenia,następnie można zobaczyć Sumeg albo Veszprem albo Heviz póżniej mały skok do Leteny na granicy z Chorwacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem dwa tygodnie temu węgierską "86". Nic ciekawego. Droga nienajgorsza, ale przechodzi przez mnóstwo wioseczek, gdzie są ograniczenia prędkości do 30 km/h i stoi policja z suszarkami. Jeśli zależy Ci na szybkim przejeździe zdecydowanie lepiej wybrać Austrię i autostradę. Ja tą drogą przez Węgry chyba więcej nie pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Węgry nie jechałam niestety ale w Słowenii mogę polecić Termy w Ptuj albo w miare świeże miejsce pole w Plitvicach (po prawej przed plitvickimi) zwłaszcza jeśli ktoś wybiera sie na pd Chorwacji i ma sporo km przed sobą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze. Na Węgry jeżdżę już kilka lat, a w roku ubiegłym zaliczyliśmy Chorwację. Polecam, dla tych którzy przekraczają granicę w Barwinku, przejazd przez Koszyce - Miszkolc, ok 60 km za Miszkolcem w miejscowości Bogacs( obok Egeru), znajdują się baseny termalne z małym kempingiem. Baseny w cenie kempingu( dla 2+2 ok 120 zł), a warunki całkiem niezłe, na pewno na kilkugodzinną przerwę w podróży ( ja planuję 3-4 dni) idealne. Wieczorami miło można spędzić czas w miejscowych piwnicach z winem - niezły klimat. Stamtąd przez Budapeszt na Chorwację całkiem niezła trasa. W tym roku planuję wyjazd z Rodzinką 2+2 tzn Ja - 39, Żona 39, i chłopcy 10 i 14 lat w terminie od 14 lipca , wyjazd z Polski (podkarpacie). Chętnie odpowiem na pytania. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.bogacs.hu , to strona tej miejscowości. Niestety nie jest napisana w ludzkim języku. Spróbuj jeszcze poszukać na googlach po nazwie czyli bogacs, myślę, że w j. niemieckim coś znajdziesz. Chętnie podzielę się dodatkowymi informacjami oraz mogę wystawić kilka fotek. Polecam jako przystanek na dorodze do CRO. Warto zobaczyć EGER. Hej. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sluchajcie wiem ze przy przejezdzie przez Słowacje trzeba miec ,,niezle wyposazona apteczke... ale nie o tym czy sama w sobie przyczepa tez powinna miec jakies wyposazenie typu trójkat apteczka..? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to polskie auta obowiązują polskie przepisy co do wyposażenia. Jak trafisz na upierdliwego policjanta, to nie wiem co byś miała i tak się dopatrzy nieprawidłowości. Moja rada to jechać zgodnie z przepisami, wówczas masz małe szanse, że ktoś się będzie czepiał.

Co do przyczepy to trójkąt i gaśnica muszą być, ale te rzeczy pewnie masz, choćby dla własnego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.