Skocz do zawartości

Rozważania nad aku w budce ...


maciejek34

Rekomendowane odpowiedzi

W budce znalazłem wyprowadzenie przewodów do aku, czy podłączony akumulator będzie się ładował w czasie jazdy autem ?,czy bedzie ladowany w momencie podpięcie do sieci ?,co w momencie kiedy w budce mam aku i budke podpiętą do auta ,wtedy zasilanie idzie z obu akumulatorów ?, czy odpinac wtedy auto ?,i najważniejsze ,czy wkładając aku żelowe nie uszkodze go takim samym ładowaniem jak kwasowca ?, nie wiem jeszcze dokładnie jaka elektronika siedzi w mojej budce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są dokładnie opisane na forum w co najmniej kilkunastu tematach (jak nie więcej).

Poza tym, aby odpowiedzieć na pytania w taki sposób postawione, trzeba by było szklanej kuli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są dokładnie opisane na forum w co najmniej kilkunastu tematach (jak nie więcej).

Poza tym, aby odpowiedzieć na pytania w taki sposób postawione, trzeba by było szklanej kuli ;)

Czyli odpowiedzi są na forum czy szukać kuli ?, pytania zadaje laik elektroniczny, a ktoś kto bardziej zna temat może coś więcej wiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi są na forum, nawet w kilku ostatnich tematach tego działu.

Nie chodzi o Twój brak rozeznania w tej dziedzinie, bo o to nikt przecież nie będzie miał pretensji, ale o sposób pytania.

Jak możesz oczekiwać odpowiedzi, nie podając zupełnie żadnych szczegółów dotyczących instalacji, połączeń sprzętu, zasilacza, wtyku i gniazda haka, aktualnych połączeń z samochodem, jakichkolwiek zdjęć  :niewiem:

... i na dodatek piszesz: "nie wiem jeszcze dokładnie jaka elektronika siedzi w mojej budce ..." :]

Ty nie wiesz, a odpowiadający miałby to wszystko wiedzieć :hmm:

Właśnie dlatego napisałem, że do odpowiedzi potrzeba szklanej kuli, aby móc powróżyć ;)

Jedyne, co można w tej chwili napisać: bezpośrednie podłączenie akumulatora żelowego do ładowania z inst. samochodu w czasie jazdy będzie dla niego niekorzystne (kwestia na forum omówiona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi są na forum, nawet w kilku ostatnich tematach tego działu.

Nie chodzi o Twój brak rozeznania w tej dziedzinie, bo o to nikt przecież nie będzie miał pretensji, ale o sposób pytania.

Jak możesz oczekiwać odpowiedzi, nie podając zupełnie żadnych szczegółów dotyczących instalacji, połączeń sprzętu, zasilacza, wtyku i gniazda haka, aktualnych połączeń z samochodem, jakichkolwiek zdjęć  :niewiem:

... i na dodatek piszesz: "nie wiem jeszcze dokładnie jaka elektronika siedzi w mojej budce ..." :]

Ty nie wiesz, a odpowiadający miałby to wszystko wiedzieć :hmm:

Właśnie dlatego napisałem, że do odpowiedzi potrzeba szklanej kuli, aby móc powróżyć ;)

Jedyne, co można w tej chwili napisać: bezpośrednie podłączenie akumulatora żelowego do ładowania z inst. samochodu w czasie jazdy będzie dla niego niekorzystne (kwestia na forum omówiona).

 

W budce mam, nie wiem jak to nazwać, powiedzmy elektrownie, Cers x4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.