Skocz do zawartości

Karawaning ale z drugiej strony :-)


Piórek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów,

Jestem nowy na forum i trochę z drugiej strony tzn. mam w zamiarze otworzyć camping dla camperów na Mazurach koło Giżycka. Czy mogę mieć do Was kilka pytań? Może chcielibyście mi coś doradzić? Do tej pory zawsze byłem po drugiej stronie tzn jako gość i w tej kwestii mam duże doświadczenie ale każda opinia jest mile widziana :-)

Pozdrawiam

Piórek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pytał :-) Póki co planuję, liczę, szacuję itd ;-) Trochę tego jest. Opieram się o wytyczne POLSKIEJ FEDERACJI CAMPINGU I CARAVANINGU głównie chodzi o wielkość miejsc, infrastrukturę itd. Chciałbym aby camping spełniał standardy 3* Lokalizacja kempingu to wieś koło Giżycka nad jeziorem Tajty. Teren o pow. 2ha jest już ogrodzony z doprowadzonymi przyłączami (woda, prąd, kanalizacja).

Edytowane przez Piórek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć powoli, bez napinki :-) czyli 20 miejsc o powierzchni 80m2 każde do tego 4 boksy sanitarne (w każdym z nich: prysznic, umywalka z lustrem i wc) + 4 zlewozmywaki na zewnątrz do mycia naczyń i poboru wody pitnej. Do tego oczywiście miejsce na zrzut toalet oraz uzupełnienie wody. Teren oświetlony, obkamerowany, ogrodzony, przy każdym stanowisku słupek przyłączeniowy z prądem i wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data otwarcia jeszcze nie znana. Zaczynamy na wiosnę budowę infrastruktury recepcji, boksów WC, stanowisk itd. Przed otwarciem dam znać. Oczywiście rabacik dla grupy przewidziany :-)

 

Czy stanowiska 8x10m będą ok?

Czy droga o szerokości 10m wystarczy?

Wolę aby było bardziej komfortowo, luźno niż upychac na siłę...

Edytowane przez Piórek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x10 to 80m2 - nie najmniejsze i nie największe - taka średnia powiedziałbym, i w zasadzie wystarczająca.

Droga 10 metrów rozumiem na kempingu? 10 metrów to bardzo dużo.

 

 

Masz już jakiś plan? Wizualizacje budynków iitp aby można było zobaczyć jak całość będzie wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data otwarcia jeszcze nie znana. Zaczynamy na wiosnę budowę infrastruktury recepcji, boksów WC, stanowisk itd. Przed otwarciem dam znać. Oczywiście rabacik dla grupy przewidziany :-)

 

Czy droga o szerokości 10m wystarczy?

Wolę aby było bardziej komfortowo, luźno niż upychac na siłę...

Droga szer.  10 m to ponad stan sprawdź czy musisz mieć drogę pożarową czy nie, bo ona da ci prawidłową szerokość ale szer. 4  m będzie ok + ewentualne poszerzenie na łukach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10m na drogę to chyba za dużo. Szerszych pojazdów jak 2,5m nie ma w użytku cywilnym. Droga pożarowa to chyba min. 4m więc bym zrobił 6m aby dwa pojazdy mogły się minąć. lepiej te pozostałe 4m (po 2 z każdej strony) przeznaczyć na miejsce przed parcelą. Szerzej to tylko w okolicach recepcji aby swobodnie było można zaparkować i nie przeszkadzać innym np. wyjeżdżającym.

Miejsce jakie posiadasz jest bardzo fajne :) często tam nocowałem w hotelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Benior, droga szerokości 6 m to jest OK. Szerszej nie ma  sensu i potrzeby robić. Mały parking lub zatoczka przy wjeździe na camping na dwa zestawy mile widziana i potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.