Skocz do zawartości

Dobór najdłuższej jednoosiowej przyczepki do holownika


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

a ten link działa ?

 

http://allegro.pl/wentylator-pieca-truma-i6739225507.html


Podgrzewa się ciepłym powietrzem? Czy to ma w ogóle jakąś wydajność?

 

Martwi mnie tylko ta woda. Na postoju nie wezmę ciepłego prysznica....

to kup przyczepę z bojlerem gazowym lub wyskocz z kasy i taki zamontuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak i gdzie planujesz jeździć, w poprzedniej cepie nie miałem prysznica ani ciepłej wody, tylko baniak z wodą i prysznic zaczepiany na drzwi samochodu podłączany do zapalniczki, to byla sama przyjemność ochlapać się zimną wodą w upale 40st, bo ta woda w cepie też się nagrzała tak że nie była lodowata. Kolejna rzecz, jak zobaczysz na żywo natrysk w cepie to dojdziesz do wniosku że to bardziej bajer niż kabina prysznicowa, mało kto tego używa do prysznicowania się. Co innego jak masz osobne pomieszczenie z samym natryskiem, bez wc. Ale to raczej w większych cepach

a ten link działa ?

 

http://allegro.pl/wentylator-pieca-truma-i6739225507.html

 

to kup przyczepę z bojlerem gazowym lub wyskocz z kasy i taki zamontuj :)

Działa :) ale jak pisałem pomieszałem przerabianie na 12v nadmuchu z boilerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak i gdzie planujesz jeździć, w poprzedniej cepie nie miałem prysznica ani ciepłej wody, tylko baniak z wodą i prysznic zaczepiany na drzwi samochodu podłączany do zapalniczki, to byla sama przyjemność ochlapać się zimną wodą w upale 40st, bo ta woda w cepie też się nagrzała tak że nie była lodowata. Kolejna rzecz, jak zobaczysz na żywo natrysk w cepie to dojdziesz do wniosku że to bardziej bajer niż kabina prysznicowa, mało kto tego używa do prysznicowania się. Co innego jak masz osobne pomieszczenie z samym natryskiem, bez wc. Ale to raczej w większych cepach

Działa :) ale jak pisałem pomieszałem przerabianie na 12v nadmuchu z boilerem

Widziałem już prysznice z toaletą i oddzielne. Tutaj chodzi mi tylko o sytuacje awaryjne - dalekie wyjazdy, np. do Hiszpanii. Jeździć zamierzam nie tylko latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większość pytań odpowiedzi są na forum, trzeba trochę poczytać, bo użytkownicy mają gadane :)

Plany naprawdę polecam zweryfikować przez wypożyczenie cepy - raz takiej, raz takiej, z różnym wyposażeniem, chyba, że są już jakieś doświadczenia lub sprecyzowane plany (np. miejsce do stacjonarnego pobytu, z którego warto "zwieźć" się z całym dobytkiem).

Sądząc po pytaniach, wcześniejszych doświadczeń nie masz. Warto zweryfikować czy Ci to odpowiada.

Będzie parę dni wolnych w maju, warto zaklepać sobie jakiś sprzęt.

Jak czujesz się w przyczepą, jeździłeś dłuższe odcinki z czymś cięższym/większym? Przy czym nawet duża towarówka a nawet i laweta to pikuś w porównaniu z dużym kempingiem - opór przy jeździe, widoczność do tyłu, tempo jazdy, łatwość manewrowania.

Np. prawie wszystko da się zasilić z 12V nawet w totalnej dziczy, nie tylko z akumulatora, ale i np. wykorzystując solar. Lodówka i kuchenka na gazie, ale to raczej norma.

Wyposażenie - kwestia kompromisu, co uznasz za potrzebne, co nie. Dla mnie solar i gazowe zasilanie lodówki to mus, klimę spokojnie mogę odpuścić, ciepła woda - owszem komfort, ale daję spokój, prysznic w cepie to może dla dziecka na szybko, a do tego zawsze wodę się nagrzeje. Wentylator w ogrzewaniu idzie w 12V, żeby było. Kwestia potrzeb i wyboru, na razie nie planuję wyjazdów od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Jak się coś zmieni, to akurat te sprzęty dają spore możliwości doposażania, kwestia $ i określenia potrzeb i priorytetów, sky is the limit (jest niewiele rzeczy których nie da się dołożyć, np. klima podłogowa).

Zostaje też określenie poziomu ustępstw w stosunku do warunków domowych, które jesteś w stanie zaakceptować lub nie. Ja akurat wolę poczuć, że wyjechałem, trochę partyzantki wskazane dla pełnego poczucia relaksu, można wykąpać się pod prysznicem kempingowym (czarny wór na 20 l wody wieszany na słońcu), i jest fun.

Tak jak pisali przedmówcy, na prysznic i toaletę w samej cepie nie liczyłbym, to w syt. awaryjnych lub aby w nocy nie tułać się z dzieckiem do kibelka). Gotowanie w cepie odpada (wszystko przesiąka zapachami kuchni), także kwestia kuchenki mocno drugorzędna. Jest, kiedyś może się przydać. Ważniejsza składana szafka w przedsionku pod kuchenkę, kuchenka, i druga butla. Ale kto preferuje objazdówki, to zamiast przedsionka wystarczy mu roleta (markiza) i palnik na kartuszu do zagotowania wody, albo czajnik na kuchence w cepie w tym samym celu.

Tak samo - inaczej szykujesz się na zagospodarowane kempingi (bazujesz na 230V i infrastrukturze zewnętrznej), inaczej na dzicz (cepa bardziej samowystarczalna, autonomiczna, wtedy nastawiasz się na zasilanei z 12V, a klima będzie praktycznie bezużyteczna, w tej samej wadze lepiej wziąć bagażnik rowerowy i rowery).

Ot co, trzeba dość precyzyjnie określić co i jak, a potem szukać pod to albo doposażać/dostosowywać do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Instalacji pod aku nie ma prawie żadna przyczepa. Trzeba sobie samemu dorobić.

Albo zamówić przy nowej. Ja zamówiłem preinstalację dla aku i prostownika. Nie kosztowało to sporo.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się fendt'y, hobby, knaus i tabbert

 

Warto szukać wersji z podgrzewaną podłogą i klimatyzacją dachową? Co to jest klimatyzacja podłogowa? Czy te urządzenia można zasilać z akumulatora w przyczepie czy wymagane jest podłączenie do sieci (a może warto bawić się z agregatem)?

Ja mam zestaw:  Adria Adora 562 ( z podgrzewaną podłogą  :) ) DMC 1500 i ciągnę ją Koleosem 150 KM 4x4. Sprawdza się idealnie, jest wąska i nawet ja nie mam problemów z manewrowaniem. Znalazłem ją w kraju u prywatnego właściciela, w stanie bdb, w dolnym przedziale Twojego budżetu więc wystarczyło na doposażenie w mover i klimę podłogową :) więc ma wszystko o co pytałeś :)   tylko trzeba czasu i cierpliwości na poszukiwania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie, gdzie warto podjechać obejrzeć przyczepki? Chodzi mi o handlarzy. Lokalizacja dowolna. Mam na myśli sprawdzonych i zaufanych, gdzie ktoś z forumowiczów kupował/był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.