Skocz do zawartości

Wymiana gniazda 13 pin


MKJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OlekOla jak plafon na 230V to trzeba doprowadzić nową instalację 12V, wstawić źródło światła (jakieś LED), dołożyć włącznik w samym plafonie lub gdzieś po drodze.

Inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sklepach elektronicznych jest w aerozolu płyn spryskiwania kontaktów i połączeń elektrycznych. Spryskaj wszystko w środku i wewnętrzne połączenia. Środek ten wypiera też wodę i poprawia stan połączeń. Wtyczkę i gniazdo kilka razy w roku tym spryskuję. Zero kłopotów. Podobnie ze wszystkimi żarówkami w przyczepie i samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jak Coku potrzebował fotke kabelków wtyczki to zauważyłem że moja idealna nie jest, poniżej fotki dookoła wtyczki. Co z nią zrobić? Wymienić? Wyczyścić? Zostawić?

Wtyczka kosztuje grosze. Zdecydowanie i po prostu wymień to.

Będziesz się bawił w czyszczenie, a problem i tak będzie wracał. Kup nową wtyczkę i tę nową dobrze zabezpiecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś z forumowiczów przerabiał plafony z 230v na 12v ? posiadam przyczepę fendt i oświetlenie w niej to jakiś archaizm . Pozdrawiam

Instalacja z plafonu najczęściej kończy się w szafce, w takiej plastikowej puszce. Lokalizujesz, parę przewodów, która zasilają plafon. Wypinasz przewody i przenosisz do puszki obok, tam znajdują się obwody 12V. W plafonie demontujesz oprawkę żarówki, obcinasz ją i wyrzucasz do kosza. Przyklejasz z 6 szt. modułów LED (sprzedawane są na taśmie klejącej), możesz wymieszać 3 zimne z 3 ciepłymi, to da Ci około 600 lumenów. I tyle, prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

probowalem znalezc watek o hakach holowniczych ale nie udalo sie. Moje pytanie brzmi,czy konicznie musze montowac hak z dwoma gniazdami? Po co sa dwie wtyczki w nie ktorych przyczepach? ..tylko do lodówki czy swiatel? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

probowalem znalezc watek o hakach holowniczych ale nie udalo sie. Moje pytanie brzmi,czy konicznie musze montowac hak z dwoma gniazdami? Po co sa dwie wtyczki w nie ktorych przyczepach? ..tylko do lodówki czy swiatel? 

Pozdrawiam

 

Nie musisz. Zamontuj normalne gniazdo 13 pin i użyj po prostu przejściówki z 13 pin na 2 x 7 pin. Do kupienia na allegro

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. Zamontuj normalne gniazdo 13 pin i użyj po prostu przejściówki z 13 pin na 2 x 7 pin. Do kupienia na allegro

Dziekuje za odpowiedz. Nie dodalem,ze na stale mieszkam w UK. Zabookowalem montaz haka z 2 gniazdami 7 pin i nie jestem pewny czy sie  przydadza....poza tym jesli to tylko do lodowki i oswitlenia wnetrza to nie jestem pewny czy to ma sens ....a roznica w cenie jest dosyc duza.

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.