Skocz do zawartości

RAPIDO orline prośba o opinie


jacek-rancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,czy możecie powiedzieć mi coś na temat przyczep skladanych typ Rapido orline, jest pare na mobile.de.do kupienia. Taki twór byłby dla mnie odpowiedni ponieważ jeżdże też sporo na dziko więc w różne dziury się wieżdża.Interesuje mnie ich trwałość , przeciekanie itp.. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Miałem dwa lata temu bodajże "Paradiso" z 2003 roku namiotowa,kuchenka itp.Wymiarowo wieksza od Niewiadówki,ale przekląłem ją na amen.W dzień zaduch,po deszczu gdy namokła smród i wilgoć i zamiast wypoczywać,wędkować itp,trzeba było zająć się suszeniem .W dzień gorąco w noc zimno i kaomarzyska zawsze znalazły jakąś dziurę.Przy kazdym skladaniu chociaz była już na teleskopach ze sztywnym dachem (czyli 2-3 minuty składania) zawsze namiot o coś zaczepiał i w końcu zaczął sie rwać .

Sprzedałem i przeżegnałem,a jak kupiłem pierwsza zabudowaną przekonałem się ,że zbytniej różnicy w ciąganiu nie ma oprócz niewiele zwiększonego oporu powietrza też wszędzie wjeżdżam.

Ps.Po za tym skakała na nierównościach i jak już się rozłożyło to wszystko było powywalane do góry nogami.Też kupilem z myślą o dzikich polach kempingowych i łatwiejszym holowaniu.Przekonałem się na własnej skórze,że to zamiast lepiej była katorgą.Pewnie,ze lepiej jak zwykły namiot,bo nie śpi sie bezpośrednio na glebie,ale w porównaniu do normalnej przyczepy to zwykły chlew na kółkach.Kup lekką przyczepę o DMC do 750 kg.i jak będzie w pełni sprawna , napewno wszędzie wjedziesz tak samo jak namiotówka,a może i jeszcze lepiej,bo namiotówkę na jakimś sypkim piachu nosi jak" :oslabiony: po pustym sklepie",ponieważ jest lekka mało obciążona,nie mówiąc o błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć TYGRYS no właśnie tego się obawialem ale czy w tych ze sztywnymi bokami rozkladanymi jest to samo? ciężaru przyczepy to się nie boję mam hiluxa 4x4 i b+e zrobione za jajka i masło :oslabiony: ,ale w dzicz przyczepka wagowo i wymiarowo powinna być raczej rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie z bardzo podobną do budki Szarego11,wręcz prawie taką samą,a nawet o kilka centymetrów dłuższą przemierzałem bory i lasy Podlasia,mazur itp. i nie była za duża.Ciągałem Passatem B4 i nie przejmowałem się o błoto,piach czy jakieś gąszcza nad narwiańskie i biebrzańskie błota.Oczywiście od gałęzi trochę porysowałem budkę,ale Avento jest całe aluminiowe także nie ma biedy.

Tym bardziej w/w ma panel solararny także zapewnia nie zależnosć energetyczną w głuszy i z dala od ludzi :oslabiony: .

sprawdzona i znana nie tylko dla mnie naocznie ,a także dla wielu osób z tego forum.

Nic tylko polecać!

Ps.Szary11 myślę,że nikt Ciebie raczej nie zabije za to,że chcesz najzwyczajniej w świecie zamienić swoją budkę na większą.Chyba,że ktoś będzie miał zły humor to się nie wypłacisz "żubrem" na następnym zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.