Skocz do zawartości

mały zaciek


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zdjęcia

post-5086-0-01974700-1488444406_thumb.jpg

post-5086-0-68545900-1488444442_thumb.jpg

post-5086-0-00551800-1488445907_thumb.jpg

post-5086-0-79028000-1488445946_thumb.jpg

2016 Lekko popłynęło uszczelką okna w porę opanowane uszczelniaczem i na wakacje

2017 wczoraj tak sobie pooglądałem przyczepę i miękkie miejsce w "łuku okna"  wymiar 2x5 cm

Okno wyjąłem "narożnik łukowy plastikowy wydłubałem" i  usunąłem listę najbardziej zniszczoną.

Listwy pozostałe widoczne na zdjęciu

ciemne - ale nie czarne zdjęcia tego nie oddają twarde, widać że pociekło od góry okna, górny narożnik ok.

Pomysł na naprawę:  wkleić dorobiony narożnik i usunięte listwy, nowa uszczelka z uszczelniaczem.

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być zrobione na lata to demontaż bocznej i dolnej listwy w całości i dorobienie od nowa + możliwie inspekcja ściany czy nie poszła woda niżej

Marku listwa boczna mimo że ciemna twarda jak diabli

dolnej usunąłem 3 cm z długości

i chcę w całości dorobić łuk i brakujące listewki i całość wkleić by zachować połączenie listwy bocznej i dolnej

w oryginale było na zszywki bez kleju.

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku listwa boczna mimo że ciemna twarda jak diabli

dolnej usunąłem 3 cm z długości

i chcę w całości dorobić łuk i brakujące listewki i całość wkleić by zachować połączenie listwy bocznej i dolnej

w oryginale było na zszywki bez kleju.

 

czytałem, że twarde, możesz to jeszcze wygrzać - najlepiej słońcem i ewentualnie mechanicznie i zrobić tak jak piszesz. Nie widzę tego na żywo, ale wymiana ramki okiennej raczej byłaby możliwa bez ruszania poszycia ścianek ? nie wyjdzie przez otwór okienny ? Później odrysować kształt na kantówkach drewnianych i wstawić nowe. Bałbym się zamknięcia wilgoci w ścianie, której nie widzisz a może tam być mokro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwę - ramkę okna da się wyjąć ale zniszczy się sklejkę ściany. Wyjąłem styropian ok 10 cm w dół ściany i listwa sucha.

oczywiście istnieje możliwość że woda popłynęła niżej.

ale była szybka reakcja po tym jak woda popłynęła i uszczelniłem to

ściana poniżej jest twarda

 

Tak z ciekawości popytam, ramka okna do czegoś jest przymocowana? Jak nawet wstawi nowa to będzie miał sie do czego wkręcić?

listwy  przyklejone do blachy i sklejki ściennej, połączone zszywkami tworzą ramkę, narożniki łukowe z plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche problematyczne będzie to wyjąć. A gdyby tą ramke jakoś przeciąć wzdłóż żeby dało się wydrapać bez dewastacji ściany?

Jacek ale nie chcę wycinać ramki tylko wkleić coś takiego bo takiego.

 

post-5086-0-69723300-1488474743_thumb.jpg

 

ściana w cały obszarze jest ok. Na razie otwarta "rana" zażywa powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.