Skocz do zawartości

zamek - lewy czy prawy... ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając najnowsze modele przyczep, raczej sobie nie przypominam, abym kiedykolwiek spotkał wew. zamki, których nie można by było zamontować zarówno po lewej, jak i prawej stronie drzwi. Czasem są symetryczne, a czasem wymagają tylko przełożenia/odwrócenia niektórych elementów (rygiel lub klamka/uchwyt/wkładka).

Spotykałem różnice w części zewnętrznej zamków, które wynikały z niemożności odwrócenia wkładki i wtedy były właśnie oferowane, jako P i L. Było tak przy typowych klamkach, jak i tych "okrągłych", dlatego prosiłem o fotki, bo bez tego trudno coś doradzać :hmm:

W najnowszych modelach przyczep bywają udziwnienia wynikające z wymagań design'u, najczęściej dla części zewnętrznej, choć i wewnętrzna może też się różnić dla strony "L" i "P", ale to rzadkość.


Nie Krzysiu. Zmek mam inny. Od środka jest klamka. Na dół otwieranie do góry blokada....
Nie sądzę żeby dało się to przerobić na druga stronę.

Jak znajdziesz jakąś fotkę, to chętnie zobaczę - oczywiście wyłącznie w celach poznawczych, bo mnie to trochę zaciekawiło :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, możesz przecież mieć akurat jeden z tych zamków, które są dedykowane tylko dla jednej, konkretnej strony.

Jeśli potwierdzisz, że tak jest, to cyknij fotkę części wewn. i zewn., bo chciałbym zobaczyć, o jakim zamku piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są uniwersalne ,mam ten sam problem ,po prostu kręcę tak jakbym zamykał a się otwiera ,klamka w środku blokuję się na dół a powinna do góry ,próbowałem obrócić bebechy ,nie da się ,przyzwyczaiłem się że jest odwrotnie ,ale to stara przyczepa i mi to nie przeszkadza,zamek z angielki będzie pasował

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że nie wszystkie są uniwersalne, więc masz "problem". W wielu przyczepach z drugiej ręki, nigdy nie wiadomo, jaką radosną twórczość wykonał poprzedni właściciel i nie dotyczy to wyłącznie zamków.

Też chętnie zobaczyłbym fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zewnątrz normalna przekręcana


Jacku, z mojej wiedzy wynika, że większość zamków jest uniwersalna.

 

Czy wspominając o swoim, nie masz na myśli przypadkiem takiego:

attachicon.gifzamek drzwi wej.jpg

Strzałką zaznaczyłem uchwyt, o którym wspominasz (tak mi się przynajmniej wydaje) - czy tak?


 

Masz fotkę tego zamka, który odesłałeś? Może chociaż jakiś link do ofert, aby można go było zobaczyć?

Jakoś nie mogę sobie obecnie wyobrazić, w czym jest problem :hmm:

   w środku zamiast motylka mam klamkę ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wyglądało, że ktoś założył nieodpowiednią część wewnętrzną.

Przy najbliższej okazji spróbuję zajrzeć do swojego zamka, bo już zapomniałem, jak to wszystko wygląda w nim od środka.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klamki lewa i prawa ,obydwa są w pozycji zablokowanej ,klamki zewnętrzne mają fasolki w odwrotną stronę . Po lewej z zawiasami drzwi po lewej stronie ,

post-21631-0-13079700-1488013519_thumb.jpg

post-21631-0-75069700-1488013676_thumb.jpg

post-21631-0-83253600-1488013794_thumb.jpg

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.