Skocz do zawartości

Kulczor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie,


 


Z góry: Jeśli zdaniem Administratora zdjęć jest za dużo proszę o informację to pousuwam część.


 


Znalazłem u Znajomych coś takiego:


Hobby 495 z 1987r. DMC 1200kg. Pochodzenie: Holandia. Bezwypadkowa. Od 15 lat zarejestrowana w Polsce i użytkowana przez jednego właściciela. Cena wywoławcza 9500.


 


Wyposażenie: lodówka 230/12V, ogrzewanie z nawiewem, kuchnia gazowa 3-palnikowa z wyciągiem, zlewozmywak, łazienka - umywalka i brodzik, antena tv, Duży przedsionek w b. dobrym stanie - na zdj. Szafa ubraniowa, hamulec najazdowy ze stabilizatorem. Okna przyciemniane, jedna roleta w oknie uszkodzona (dzieciaki). Koło zapasowe. Sucha,cały czas parkowana w garażu.Niepalone ( nie palimy papierosów) !!!!


Wnętrze zadbane. Wszystkie fronty szafek dębowe. Oddzielana sypialnia 2-osobowa. Salonka - duże łoże.


Oc do 11-05-2017


przegląd do 14-05-2017.


 


Zasadnicze pytanie: Warto?


A jeśli warto to czy w piątek mógłby ktoś podjechać ze mną w okolice Radzynia Podlaskiego?


 


Pozdrawiam,


Kulczor


post-24704-0-98283700-1487765320_thumb.jpg

post-24704-0-98723700-1487765321_thumb.jpg

post-24704-0-59594100-1487765322_thumb.jpg

post-24704-0-82281500-1487765323_thumb.jpg

post-24704-0-62453900-1487765324_thumb.jpg

post-24704-0-29439600-1487765326_thumb.jpg

post-24704-0-00627900-1487765327_thumb.jpg

post-24704-0-72277500-1487765327_thumb.jpg

post-24704-0-22740700-1487765328_thumb.jpg

post-24704-0-69003200-1487765328_thumb.jpg

post-24704-0-99991700-1487765336_thumb.jpg

post-24704-0-57264600-1487765337_thumb.jpg

post-24704-0-40622800-1487765338_thumb.jpg

post-24704-0-12781000-1487765339_thumb.jpg

post-24704-0-73728100-1487765339_thumb.jpg

post-24704-0-65186800-1487765340_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawe w jakim stanie jest układ jezdny? Orientujesz się czy była używana bardziej stacjonarnie czy mobilnie? Jeżeli koledze pasują mebelki ala Ludwik XVI to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Przez cały rok stoi przykryta plandeką w garażu na wsi u kolegi.

Raz do roku (czasem raz na dwa lata) używali jej podczas swoich wakacji.

 

Jak mogę sprawdzić układ jezdny? Na co zwrócić uwagę? 

Ponieważ, jak dotąd, nikt nie odezwał się, kto mógłby pomóc w oględzinach na miejscu będę musiał, być może, zrobić to samodzielnie:)

Każda rada przyda się:)

 

Pozdrowienia,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Mili,

 

pomóżcie proszę, ponieważ chciałbym jutro pojechać i obejrzeć tę przyczepkę.

Możecie podpowiedzieć, zwróćcie uwagę na ważne aspekty, podesłać listę ważnych rzeczy, które trzeba zweryfikować.

Dziękuję:)

Pozdrowienia,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możecie podpowiedzieć, zwróćcie uwagę na ważne aspekty, podesłać listę ważnych rzeczy, które trzeba zweryfikować.

 

Bardzo proszę -

http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracać-uwagę-przy-kupnie-przyczepy/page-1

http://forum.karawaning.pl/topic/1479-mały-przewodnik-dla-kupujących/

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tyg. na pewno nie dam rady z Tobą podjechać, a i w przyszłym nie mogę zagwarantować jak sytuacja się rozwinie.lecz być może w przyszłą sobotę/niedzielę może... Niemniej jednak trudno będzie zdiagnozować przyczepę, która stoi w garażu cały czas. Może się okazać po kilku deszczach, że to co było szczelne, właśnie szczelność straciło., Jednak ewidentne babole napewno można wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jako posiadacz identycznej przyczepki (mam tylko inną toaletę, Ty masz kasetę ja mam przenośny kibelek) sugeruję abyś dobrze obejrzał tą przyczepkę.

 

Szczególnie przednią ścianę, okolice uchwytów manewrowych z przodu jak i z tyłu, to są miejsca, gdzie ta cepka lubi gnić. Zajrzyj pod przyczepę na wszystkich narożnikach, szczególnie z tyłu, gdzie często są problemy z podciekającą wodą, która sprzyja gniciu również i w tych miejscach. Narożniki warto obejrzeć również od środka, zajrzyj pod kanapy, gdzie jest łatwy dostęp i czasami na pierwszy rzut oka widać jak coś się dzieje niedobrego.

 

Zerknij do szafki nad piecykiem, w której jest wysuwany maszt od anteny, tam również zdarzają się zacieki. Otwórz bakistę i zerknij na stan podłogi w środku.

 

Nie wiem też co to za element, który widać patrząc od strony dyszla na prawe ścianie nad środkowym a tylnym oknem. Na pewno nie jest to oryginalne oprzyrządowanie, tylko jakiś dokręcony uchwyt.

 

Oczywiście sprawdź działanie wszystkich urządzeń, kuchenka, lodówka, piecyk itp. Jakakolwiek naprawa  nie musi, ale może okazać się kosztowna.

 

 

To tyle z mojej strony. Jeśli chodzi o samą przyczepkę, ja jestem bardzo zadowolony. Zaczynam użytkować ją trzeci sezon i jak dla naszej paczki (ja, żona i dwie córcie 8 i 3 lata) jest świetna. Dzieciaki w jednej części, my w drugiej. Dużo miejsca.  Staram się dbać o nią i mam nadzieję, że jeszcze nam długo posłuży.

 

Nie wiem jaki masz holownik, ale miej na uwadze, że to dosyć "ciężka i długa" przyczepka więc z autem akurat jak moje (alhambra) robi się już długi i ciężki zestaw (B+E, viatoll).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

 

Jako posiadacz identycznej przyczepki (mam tylko inną toaletę, Ty masz kasetę ja mam przenośny kibelek) sugeruję abyś dobrze obejrzał tą przyczepkę.

 

Szczególnie przednią ścianę, okolice uchwytów manewrowych z przodu jak i z tyłu, to są miejsca, gdzie ta cepka lubi gnić. Zajrzyj pod przyczepę na wszystkich narożnikach, szczególnie z tyłu, gdzie często są problemy z podciekającą wodą, która sprzyja gniciu również i w tych miejscach. Narożniki warto obejrzeć również od środka, zajrzyj pod kanapy, gdzie jest łatwy dostęp i czasami na pierwszy rzut oka widać jak coś się dzieje niedobrego.

 

Zerknij do szafki nad piecykiem, w której jest wysuwany maszt od anteny, tam również zdarzają się zacieki. Otwórz bakistę i zerknij na stan podłogi w środku.

 

Nie wiem też co to za element, który widać patrząc od strony dyszla na prawe ścianie nad środkowym a tylnym oknem. Na pewno nie jest to oryginalne oprzyrządowanie, tylko jakiś dokręcony uchwyt.

 

Oczywiście sprawdź działanie wszystkich urządzeń, kuchenka, lodówka, piecyk itp. Jakakolwiek naprawa  nie musi, ale może okazać się kosztowna.

 

 

To tyle z mojej strony. Jeśli chodzi o samą przyczepkę, ja jestem bardzo zadowolony. Zaczynam użytkować ją trzeci sezon i jak dla naszej paczki (ja, żona i dwie córcie 8 i 3 lata) jest świetna. Dzieciaki w jednej części, my w drugiej. Dużo miejsca.  Staram się dbać o nią i mam nadzieję, że jeszcze nam długo posłuży.

 

Nie wiem jaki masz holownik, ale miej na uwadze, że to dosyć "ciężka i długa" przyczepka więc z autem akurat jak moje (alhambra) robi się już długi i ciężki zestaw (B+E, viatoll)

Moja na na tabliczce 1200kg, Moje Mondeo ma 2000 w papierach. Przyczepka stanowi w zaokrągleniu 2/3 masy pojazdu. Dlaczego musisz mieć E? Ja też muszę? Viatol też?

Witajcie,

 

Absolutnie wszystkim, którzy pomagali mi radą i dobrym słowem w wyborze przyczepki oraz tym, którzy konstruktywnie krytykowali moje niedorzeczne pomysły:) z całego serca dziękuję! Byliście bardzo pomocni. 

 

Pozdrawiam,

Kulczor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na na tabliczce 1200kg, Moje Mondeo ma 2000 w papierach. Przyczepka stanowi w zaokrągleniu 2/3 masy pojazdu. Dlaczego musisz mieć E? Ja też muszę? Viatol też?

 

 

Moja przyczepa ma w dowodzie DMC 1200kg + Auto w dowodzie DMC 2400 = 3600kg. Zestaw przekracza więc 3500kg dlatego potrzebuję B+E i do tego viatoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że viatol jest potrzebny wtedy gdy się przekracza 3,5 t, tak? Wcześniej pomyliłem się w pisaniu. Mój ciągnik ma 2290kg a przyczepka 1200 więc razem 3490, rozumiem, że mogę jeździć na B i bez viatolu, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nas też to rozwala. Przekroczysz DMC zestawu o pare kilo i już trzeba robić kat. E viatoll, który z krótkiego, bo 3 miesiecznego doświadczenia z większą przyczepą potrafi zdrowo podrożyć wyjazd to jeszcze te wnerwiające pikanie z pudełka viatoll przy przejechaniu każdej bramki na ekspresówkach!!! Cholera człowieka bierze jak pomyśli, że choćby w niemczech nie trzeba mieć prawka E nie mówiąc już o viatoll jak ktoś ma zestaw większy niż magiczne 3,5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.