Skocz do zawartości

BMW F30/F31 z ori hakiem


Suzu4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z forumowiczów posiada może lub użytkował BMW F30/F31 z oryginalnym hakiem ?

 

6b99d6ddddee.jpg

 

patrząc po zdjęciu to nie jest zbytnio oddalony od zderzaka, chodzi mi o to czy zmieści się zaczep z AKS ?

Na 100% zapniesz każdą przyczepę. To oryginalny hak BMW i mam nadzieję ,że sprawny. Do takiego oryginalnego haka BMW kilka razy zapinałem przyczepę bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUZU - J15. Hak niby toyotowski ale to Brink.

Zdjęcia miałeś już z nowym hakiem - tak zrozumiałem. U mnie jest ca 70 mm więc powinno być na styk.

 

Okaże się jak zapnę się próbnie. Czekam na lepszą pogodę i wyjęcie łapska z temblaka.

Z wysokością nie ma różnic w starym  i nowym holowniku chociaż przydałoby się ze 4 cm niżej.

LC tak nie siądzie  (wersja bez pneumatyki - Prado) jak Outlander (miał podwójne tylne sprężyny - fabrycznie siadał gdy 2 piwa włożyłem do bagażnika :]  )

Gdzie dorabiałeś swój hak a w zasadzie kulę ?

 

ja wymieniłem cały hak kupiłem z firmy  Hak-Pol Imioła - wydawał mi się najsolidniejszy i ma możliwość regulacji kuli w trzech ustawieniach, przy okazji przerobiłem wiązkę na 13 pin, mam teraz wszystko jak należy (zasilanie w przyczepie, przeciwmgielne jak przyczepa podpięta to się nie włączają aucie tylko w przyczepie) .

Zależało mi na solidnym haku, bo ciągam też łódkę cięższą niż przyczepa.

 

Na 100% zapniesz każdą przyczepę. To oryginalny hak BMW i mam nadzieję ,że sprawny. Do takiego oryginalnego haka BMW kilka razy zapinałem przyczepę bez najmniejszych problemów.

 

dzięki, na 99% byłem pewny , przecież Niemcy to karawaningowcy więc niedorzeczne by było żeby zaprojektowali ciś co nie będzie działać :]

 

tylko po prostu to zdjęcie mi się tak nie spodobało , więc wolałem się upewnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego masz LC, ja mam serię J9 i musiałem powrócić do oryginalnego zawieszenia , bo jak miałem lift +2" i ATeki wyższe od oryginalnych to nawet jak kulę miałem na najniższym położeniu to i tak zdarzało się że w dwuosiówkach czy lawecie na pusto przednia oś była w powietrzu. Teraz zawias mam oryginał , kulę haka w środkowym położeniu i jest na równo.

Ja z podkładką bym nie kombinował, 7 cm będzie OK

 

Masz jakiegoś linka ? bo patrzyłem pobieżnie na ich stronę i nie znalazłem :wacko:

 

 

 Przewertowałem . Jest tego sporo. Nie znalazłem.

Szukałem bardziej schematu wymiarowego.

http://www.al-ko.com/sites/all/modules/handmade_reddot_intergration/reddot_files/za/download/aks3004handbookdigital.pdf  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odszukanie tego fragmentu. Ja nie wertowałem dokładnie całości.

 

Tak czy tak nie bardzo mogę pojąć ( ideę) punkt z przykręcaną końcówką - dlaczego jest nie wskazana ?

Nie ma wymiaru więc może chodzi tylko o typ ?

 

1. In accordance with EC Directive 94/20, couplings of type A 50-1 cannot be used (see Fig 3), your warranty will be invalid if this type of towball is used.

 

 

Następna poniżej jest skręcana na jedną śrubę w osi pionowej. W tym przypadku jest oczywiste dlaczego się nie nadaje do zaczepu z AKSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2017 o 14:37, Jarosław69 napisał:

Tak czy tak nie bardzo mogę pojąć ( ideę) punkt z przykręcaną końcówką - dlaczego jest nie wskazana ?

Nie ma wymiaru więc może chodzi tylko o typ ?

1. In accordance with EC Directive 94/20, couplings of type A 50-1 cannot be used (see Fig 3), your warranty will be invalid if this type of towball is used.

Następna poniżej jest skręcana na jedną śrubę w osi pionowej. W tym przypadku jest oczywiste dlaczego się nie nadaje do zaczepu z AKSem.

 

Rysunki "zakazu" nie są chyba związane tylko ze sposobem mocowania haka. To raczej przykłady, przy jakim typie mocowania można się nieodpowiednich odległości spodziewać i które mocowania nie są prawidłowe.

Na rys.3 kula jest na wystarczającej wysokości od podstawy, ale jest zbyt mała odległość od zderzaka i ten typ jest nieodpowiedni w/g wspomnianej dyrektywy.

Na rys. 4 jest sytuacja odwrotna, czyli odpowiednia odległość od zderzaka, ale kula na zbyt małej wysokości od podstawy i przykręcana (dopuszczalne tylko z gwintem zabezpieczonym od obrotu lub zaspawanym).

Zaznaczyłem na rysunku, aby było lepiej widać:

post-8228-0-34035700-1487949820_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu temat wałkujemy , mamy zajęcie na kilka dni a tu wjeżdża Kristofer walcem i rozpłaszcza temat jednym wpisem !     :zly:

 

Kristofer - jak mogłeś !?

 

Tak czy tak ......dzięki bo to było coś z rebusa   :brawo:

 

 

ps. u mnie wyświetlenie było czarno białe stąd nie widziałem żółtego i czerwonego koloru.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... W poście nr 9 podałem konkrety, ale jak widać na uwagę trzeba sobie zasłużyć..

 

 

No co ty..... :blagac:   ..... :bravo: .... :winner:   widziałem , widziałem.

Witam.

Dorzucę tylko, że do zderzaka musi być 6,5 cm od środka główki, żeby było ok.

W dół też 6 cm...

 

Rozkminić trzeba było na składniki pierwsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu temat wałkujemy , mamy zajęcie na kilka dni a tu wjeżdża Kristofer walcem i rozpłaszcza temat jednym wpisem !     :zly:

Kristofer - jak mogłeś !?

 

:hehe:

Patrząc na to od tej strony, dostrzegam mój błąd - przepraszam.

Następnym razem "ugryzę się" w klawiaturę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.