Skocz do zawartości

Wypożyczenie przyczepy za granicą / poza UE


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

W tegoroczne wakacje w planie mamy znów południe EU.

 

Czy ktoś wie jak pod względem formalnym wygląda poruszanie się z przyczepą wypożyczoną i zarejestrowaną poza UE.

Holownikiem będzie oczywiście auto zarejestrowane w PL.

Tranzytem chce przelecieć autem solo do Chorwacji a w Bośni chcę wypożyczyć przyczepę kempingową i pozwiedzać objazdowo dalej na południe.

 

Przyczepą chce wypożyczyć w  Bośni i chce poruszać się z nią po Bośni, Kosowie, Czarnogórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyczepą chce wypożyczyć w  Bośni i chce poruszać się z nią po Bośni, Kosowie, Czarnogórze.

 

akurat w trójkącie bermudzkim będziesz jeździł , gdzie jedni patrzą wilkiem na drugich i do tego przyczepą na obcych blachach - nie widzę tego jakoś 

chociaż węgierską budę weź - będziesz neutralny 

 

sama podróż wygląda normalnie jak masz wszystkie papiery w porządku - a to akurat w twoim rejonie może być przedmiotem wielogodzinnych dociekań w oczekiwaniu na łapówkę 

 

to az taki problem zawlec budę z polski ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to az taki problem zawlec budę z polski ??

Od 3 lat jestem "bezdomny".

Na wiosnę nie zdążę nic kupić bo mam inne tematy na głowie, wychodzę z założenia kupię dopiero po sezonie jak ceny stopnieją...

 

Nie mam kierowcy zmiennika więc lwią część trasy do Bośni będę robił na jeden strzał - solo będzie szybciej

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat jestem "bezdomny".

Na wiosnę nie zdążę nic kupić bo mam inne tematy na głowie, wychodzę z założenia kupię dopiero po sezonie jak ceny stopnieją...

 

Nie mam kierowcy zmiennika więc lwią część trasy do Bośni będę robił na jeden strzał - solo będzie szybciej

 

mimo wszystko nie pchał bym sie tam budą "od nielubianych sąsiadów" 

niestety mam niemiłe wspomnienia jeśli chodzi o kontakty z ichniki przedstawicelami "władzy" - w zasadzie bardziej czasochłonne niż niemiłe , ale jeżdżę tam samochodem serwisowym z kompletem wszystkich możliwych papierów i upoważnień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niestety mam niemiłe wspomnienia jeśli chodzi o kontakty z ichniki przedstawicelami "władzy" - w zasadzie bardziej czasochłonne niż niemiłe

 

Na "gud mornik" od razu dajesz 10 euro i oszczędzasz czas...

 

A dlaczego masz dać?:

Bo jesteś dewizowcem...

Bo Cię stać na wczasy u nich więc stać Cię na  "tax"...

Bo tubylców  nie kroją a kasa musi wpływać...

BO WŁADZA WIE ŻE MASZ PRZY SOBIE EURO :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "gud mornik" od razu dajesz 10 euro i oszczędzasz czas...

 

A dlaczego masz dać?:

Bo jesteś dewizowcem...

Bo Cię stać na wczasy u nich więc stać Cię na  "tax"...

Bo tubylców  nie kroją a kasa musi wpływać...

BO WŁADZA WIE ŻE MASZ PRZY SOBIE EURO :-)

 

nie każdego stać na dawanie kasy , szczególnie w delegacji , wolę inaczej wydawać swoje pieniądze 

 

ale  mam na nich sposób - włączam kamerę , odpalam laptopa i zajmuję się pracą , w sumie maile się same nie odpiszą , czas leci a  :policja:  ...uja dostaje 

na Białorusi tak kilka razy przeciągnąłem chłopaków - na koniec służby przyszedł z papierami po chociaż 5 dolarów , a zaczynali od 200  :hej:

 

ale w temacie - nie pożyczał bym niczego z krajów jugosławii do poruszania się po jugosławii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucuś - to najłatwiejsza opcja  ;-)

 

Tylko że po pierwsze:

musiałbym w połowie drogi robić pauze i załatwiać formalność z cepką i dalej tarabanić się z ogonem.

 

Do Bośni chcę dojechać bez dłuższych przystanków - wystartować z Kluczborka po południu i być w BiH około południa następnego dnia.

I dopiero tam pauzować na 2-3 dni.

 

Cepkę potrzebuję jako miejsce do spania więc nie wymagam luksusów - może być mała - grunt aby były 3 spania.

Poza tym mój Opelek ma tylko 150 KM więc nie chcę go katować po górskich serpentynach z dużym ogonem.

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wracamy 13.07 to mozesz brac moje Hobby...

hehehe... taki ogon tarabanić z PL - dodatkowy dzień w trasie aby dojechać do BiH :-)

 

Zapomniałeś czym jeżdżę - Via gówno w PL, dodatkowy haracz w CZ, AT, SLO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam na DMC 1300 ;-)

To w sumie miałbym 3400

 

 

Ale to i tak dzień w plecy... właściwie 2 dni bo wrócić trzeba :-D

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.