Skocz do zawartości

Proszę oceńcie


jarzabek

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem oglądałem.Wydaje się że jest ok.Tym bardziej ze jest to znajomy więc chyba z stanem technicznym by mnie w konia nie robił.Tak wiec stan techniczny jest zadowalający.A czy autko sobie poradzi?Hmm Jeśli faktycznie by miała DMC 1300 to waga przyczepy jest jakieś 400 kilo mniejsza czyli waga 900 kilo do ciagniecia golasa.Do tego z 200 kg ładunku (wyjazdy weekendowe raczej są skromne)to jest 1100 w dowodzie mam DMC 1300.Koników w Reni 130 drogi płaskie jak stół.Mysle ze powinna dać radę.Tak więc: Jeśli przyczepa pod względem wizualnym i  technicznym jest ok to czy te 20000 tys  lub mniej dalibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Być może to wał z tym DMC.Pojadę zważę i będe wiedział.Tym bardziej że podeprę sie specyfikacją z wcześniejszych postów.Ale mnie najbardziej zależy na Waszej ocenie cenowej.Dzięki Wam mam dodatkowe elementy do sprawdzenia.Poprostu czy cena przy tym roczniku i zadowalającej reszcie (stan techniczny itp) jest ok czy zbyt wygórowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa to nie auto, rocznik jest drugorzędny a najważniejszy jest stan techniczny, jeżeli ten jest ok to moim

zdaniem wato kupić. Ale na podstawię tych zdjęć nie dostaniesz 100% odpowiedzi czy wszystko z nią jest w porządku.


Tu masz coś podobnego

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-elddis-odyssey-2004-r-okazja-i6710985567.html#thumb/8


A tu szrot w tym roczniku

https://www.otomoto.pl/oferta/elddis-avante-505-6-scio-osobowa-lazienka-z-toaleta-prysznic-kuchnia-lozko-pietrowe-ID6yL1Sl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że Scenic może mieć 1300DMC przyczepy ale też pamiętaj że DMC zestawu jest najczęściej ciut powyżej 3000kg (3050-3150kg)...czyli dla auta które waży około 1600kg i przyczepa 1300 zostaje nam około 100-200kg na doładowanie...np ludźmi...

Auto fizycznie da radę pewnie z 2t przyczepą ale nie ma to nic wspólnego z przepisami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założy na przód małe kółka ( nisko profilowe opony ) i wszędzie -  zgodnie z przepisami - dojedzie.

Łatwiej będzie manewrować a i szóstkę na trasie włoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ta, którą dajesz za przykład to stojąca zgnilizna.

Chyba, że to co widać na suficie wzdłuż bocznych ścian to 

jakaś gra światła. 

Jeśli jednak foty pokazują realnie i poprawnie, to ta akurat ma wartość złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze jest to znajomy więc chyba z stanem technicznym by mnie w konia nie robił.

Nie powinien o ile ma świadomość jej stanu technicznego.

 

Jeśli faktycznie by miała DMC 1300 to waga przyczepy jest jakieś 400 kilo mniejsza czyli waga 900 kilo do ciagniecia golasa.Do tego z 200 kg ładunku (wyjazdy weekendowe raczej są skromne)to jest 1100 w dowodzie mam DMC 1300.

Ale nie ma. Wg specyfikacji ta przyczepa posiada MW=1328 kg, czyli już ponad to co możesz ciągnąć swoim samochodem. A DMC tej przyczepy to już 1525 kg. Możesz to potwierdzić odczytując tabliczkę znamionową. Powinna być po prawej stronie drzwi u dołu.

Do tego troszkę się zagalopowałeś z tymi 400 kg. Akurat ładowność to największy mankament angielek. Dla jednoosiowych przyczep oscyluje ona w granicach 200-250 kg. W przypadku tej konkretnej przyczepy to jest 197 kg, co jest wartością bardzo małą, nawet z punktu widzenia krótkich i niedalekich wypadów. Z czasem będziesz chciał mieć więcej wyposażenia i robi się to odczuwalne. 

 

Do tego z 200 kg ładunku (wyjazdy weekendowe raczej są skromne)

Jest to do zrobienia, ale tak jak pisałem wcześniej. Apetyt rosnie w miarę jedzenia. Chociaż może akurat tobie wystarczy.

 

Koników w Reni 130 drogi płaskie jak stół.Mysle ze powinna dać radę.Tak więc: Jeśli przyczepa pod względem wizualnym i  technicznym jest ok to czy te 20000 tys  lub mniej dalibyście?

Ja swoją budę z DMC=1239 kg, jak się później okazało przeładowaną (szacuję że miałem pod 1300 kg), ciągnąłem meganką 1.4 w benzynie, 98 KM. Większość też po płaskim i dała radę 70-80 km/h nawet z całkiem niezłym spalaniem. Ale pierwsze lepsze wzniesienie było wyzwaniem, ze wspinaczką na pierwszym biegu włącznie. Dodatkowo stosunek mas był kiepski i było to czuć na nierównościach.

 

Podsumowując, jeśli stan techniczny by mi odpowiadał, ładowność i masy też, to bym dał takie pieniądze. Natomiast jeszcze raz powtarzam, ta przyczepa ze względu na masy nie nadaje się do Twojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jaka przyczepkę mam szukać?Z jakim DMC by pasowała do takiego autka?A może zmienić autko by cóś takiego sobie sprawić?Takie przyczepki mnie się podobają (a raczej mojej żonce).Taki typ układ wypozażenie.Z kobietą nie wygram.Choinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.