Skocz do zawartości

Kupię przyczepę 4-osobową do 40 000zł


mprzygoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających.

 

Chciałbym kupić przyczepę o następujących parametrach:
-dla 4 osób (2+2)

-max DMC: 1400kg

-max szerokość: 230cm

-max długość: 500cm

-łóżko francuskie

-nie anglik

-do 40 000zł

 

wychodzi mi, że powinno być to Hobby 495. Są jakieś inne opcje w tych parametrach?

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Przeglądając ogłoszenia widzę tylko oferty handlarzy/firm zajmujących się ściąganiem przyczep.

Jak najlepiej kupić taką przyczepę bezpośrednio?

Może ktoś chce sprzedać? Nie spieszy mi się z zakupem, ale chciałbym się wyrobić do majówki ewentualnie czerwca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Możesz spróbować "zamówić" co Cię interesuje u Pani Oli w Białogardzie. Jej mąż regularnie jeździ po przyczepy na zachód. Wyszukaj na forum temat Białogard i poczytaj. Wielu forumowiczów od nich kupiło, w tym i ja.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytających.

...

Nie spieszy mi się z zakupem, ale chciałbym się wyrobić do majówki ewentualnie czerwca :)

Witaj

Powiem tak w 2/3 miesiące to ciężko dobry używany samochód kupić,a proporcjonalnie do przyczep jest ich duuużo więcej. Na Plus przemawia Twój budżet,ale i tak nastaw się na dłuższy czas poszukiwań jeśli chcesz coś dobrego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Powiem tak w 2/3 miesiące to ciężko dobry używany samochód kupić,a proporcjonalnie do przyczep jest ich duuużo więcej. Na Plus przemawia Twój budżet,ale i tak nastaw się na dłuższy czas poszukiwań jeśli chcesz coś dobrego kupić.

Dzięki za odpowiedź, widzę, że jest też dział ogłoszenia, wrzucić też tam, czy wystarczy jak zostawię tutaj? Co do czasu, to w sumie przymierzam się już ze 2 lata do zakupu (w między czasie wypożyczałem), ale teraz już budżet jest pewny tak jak i decyzja o zakupie. Z drugiej strony, jeśli coś kupię dopiero na kolejny sezon to też tragedii nie będzie. Zastanawiam się jak do tego podejść poza przeglądaniem allegro/olx/otomoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało wrzuć do działu ogłoszeń swój cały pierwszy post.

Jak szukać? Zacząłeś najlepiej jak można,od zalogowania się na specjalistycznym portalu-teraz polecam Tobie "przyjrzeć"zakładkę pt kącik kupującego by wiedzieć na co zwracać uwagę podczas wyboru/zakupu upatrzonego modelu. Mądrym posunięciem byłoby wybrać się na jeden dzień na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Karawaningowa (jeśli nie "boisz sie"takich miejsc

)albo inne spotkanie braci karawaningowej takich spotkaniach często ktoś coś oferuje do sprzedania.

Najlepiej we świecie działa poczta pantoflowa -cZyli znowu ukłon w stronę karawaning.pl dopiero później allegro, olx, sprzedajemy,autotrader, ogłoszenia wszystko z końcówkami .pl-więcej grzechów nie pamiętam -mam nadzieję,że MODeracja nie uzna tego za reklame

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytających.

 

Chciałbym kupić przyczepę o następujących parametrach:

-dla 4 osób (2+2)

-max DMC: 1400kg

-max szerokość: 230cm

-max długość: 500cm

-łóżko francuskie

-nie anglik

-do 40 000zł

 

wychodzi mi, że powinno być to Hobby 495. Są jakieś inne opcje w tych parametrach?

 

Witam!

Prawie wszystkie inne marki. Nastawianie się wyłącznie na tą jedną, to często popełniany "błąd" :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prawie wszystkie inne marki. Nastawianie się wyłącznie na tą jedną, to często popełniany "błąd" :hmm:

A możesz wymienić 2-3 marki (a najlepiej modele), które mają coś do zaproponowania w w/w parametrach? Nie nastawiam się na jedną markę, tylko na chwilę obecną nie znam innych, a trochę czasu na szukanie już poświęciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wymienić 2-3 marki (a najlepiej modele), które mają coś do zaproponowania w w/w parametrach? Nie nastawiam się na jedną markę, tylko na chwilę obecną nie znam innych, a trochę czasu na szukanie już poświęciłem.

I nie znalazłeś innej marki? Adria, Knaus, Burstner, Detchleffs itp? Nie znalazłeś chociażby takich marek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie znalazłeś innej marki? Adria, Knaus, Burstner, Detchleffs itp? Nie znalazłeś chociażby takich marek?

znalazłem Knaus i Detchleffs, ale nie bardzo mogę znaleźć odpowiedni model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie marki mają w ofercie takie same układy. Rozumiem, że szukasz przyczepy używanej. Więc wejdź na strony producentów których podałem, i innych, sprawdź co mają w ofercie i szukaj takich modeli używanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wymienić 2-3 marki (a najlepiej modele), które mają coś do zaproponowania w w/w parametrach? Nie nastawiam się na jedną markę, tylko na chwilę obecną nie znam innych, a trochę czasu na szukanie już poświęciłem.

Tak, jak Jacek napisał, a do tego jeszcze choćby LMC, Tabbert, Kip, Polar, KB, Eifelland, Weinsberg, Wilk, Vimara, Eriba i wiele innych.

Chciałem Ci tylko dać do zrozumienia, że Hobby to standard i warto, a nawet trzeba zwracać uwagę na pozostałe marki.

Modeli i układów wnętrza jest tak wiele, że musiałbym mieć pełne katalogi w głowie, więc oczywiście konkretnych nie jestem nawet w stanie podać. Często układy mogą być teoretycznie inne, a jednak funkcjonalnie bardzo podobne, różnice mogą być na tyle drobne, że będziesz w stanie wszystko zaakceptować.

Nie warto szukać przyczepy kierując się jedynie marką. Oczywiście, można mieć bardzo sprecyzowane wymagania (tak było np. w moim przypadku) i poszukiwania ograniczyć do kilku konkretnych producentów, ale nie wyłącznie jednego. Nie radzę też poszukiwań konkretnych oznaczeń modeli, bo szukając w ten sposób, może Ci to zabrać kilka lat i dalej będziesz w punkcie wyjścia.

Najlepiej kierować się wielkością przyczepy, a gdy ta jest odpowiednia, sprawdzać układ wnętrza i design, dopiero potem resztę.

W ten sposób można już na wstępie szybko selekcjonować dostępne oferty i zapisywać te warte uwagi. Nie piszę w tym miejscu o "suchości" i nienagannym stanie przyczepy, ponieważ są to rzeczy priorytetowe i zakładam, że pod tym względem lekcję odrobiłeś, czytając odpowiednie tematy. Poza tym, te rzeczy sprawdza się dopiero w ostatecznie wybranych ofertach. Kwotę na zakup masz odpowiednią, jednak pamiętaj, że utopić pieniądze można w każdym zakresie cenowym, czy będzie to 10 tys., czy nawet 50, dlatego niech ta kwota nie uśpi Twojej czujności. Uwagę musisz zwracać na wszystko (dosłownie). Każdy szczegół może być istotny, wszystko jest ważne, a każda usterka pozornie wyglądająca na błahostkę, może przysporzyć wielu zmartwień i kosztów. Wszystko na forum jest opisane, a skoro z zakupem Ci się nie spieszy, to masz czas na czytanie i zdobycie podstawowej wiedzy. Robi tak zresztą większość osób planujących zakup. Na zakończenie dodam, że im więcej będziesz wiedział, tym bardziej zakup będzie stresujący - taki paradoks. Pośpiech jest tu mocno niewskazany, a z drugiej strony, gdy znajdziesz coś wartego uwagi, decyzję oględzin trzeba podjąć niemal natychmiast, bo ciekawe oferty znikają niemal błyskawicznie. Jedynym wyjątkiem są oferty mocno ukierunkowane na wymagającego klienta, poszukującego konkretnych rozwiązań, np. maksymalnego wyposażenia.

Jeśli to może być dla Ciebie jakimś pocieszeniem, to swojej przyczepy szukałem przez 3 lata.

PS

Nie jesteś osamotniony w poszukiwaniach, bo na forumowej tablicy wisi już podobne ogłoszenie, tylko tam już na wstępie, wymagania, co do wyposażenia są baaardzo wysokie:

http://forum.karawaning.pl/topic/23304-k-przyczep%C4%99-kempingow%C4%85/

 

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i wskazówki tutaj oraz na priv. Szczególnie za pokazanie, że poza Hobby są tez inne marki :) W piątek kupiłem przyczepę, jest to LMC 520 Favorit z 2006r. Teraz kwestia jej wyposażenia, co się może przydać i gdzie kupować, ale to chyba napiszę nowy wątek na to :)

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! :bravo:  Teraz przed Tobą kolejne etapy karawaningowej przygody.

Co do wyposażenia, to zawsze czegoś brakuje i wciąż przychodzą nam do głowy nowe pomysły, ale to jest jedna z przyjemności, które mamy, gdy możemy coś w przyczepie ulepszyć, zmodernizować, doposażyć.

Niewielką listę stałego wyposażenia zamieściłem tutaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/23407-pierwsza-przyczepa-duża-przyczepa-zady-i-walety-proszę-podawać/?p=522740

Możesz zerknąć i wybrać sobie, co jest dla Ciebie interesujące.

Słownik pojęć do pomocy:

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-s%C5%82ownik-nie-tylko-karawaningowy/

Powodzenia :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.