Skocz do zawartości

Jak zdjąć koła?


Ventus

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra - temat banalny, ale zaraz przedstawiam moją sytuację :hehe:

Otóż w mojej przyczepie jest oś skrętna al-ko (tak się ta oś chyba nazywa).Kiedy w czasie remontu chciałem zdjąć koła...to nie mogłem ich po prostu wyjąć z nadkoli tzn. Koła zostały odkręcone, ale nie dałem rady za żadne skarby ich wyjąć. Kiedy się przyjrzałem dokładnie - felga zahaczała o bęben i nie pomogło upuszczenie powietrza z kół. Dopiero kiedy teść zawantował mi półośkę (?) o oś, tzn. cały bęben poszedł trochę w dół - wtedy z trudem zdjąłem koło. I wyobraźcie sobie teraz sytuacje, kiedy w trasie złapię gume. Wtedy ani teścia ani brechy... :oslabiony:

Wygląda to tak, jakby przyczepa miała być trochę wyżej zawieszona.Dodam, że prowadzi się ją super i nic nie nie ociera.Czy da się to jakoś wyregulować? Wiem że używam języka na poły niefachowego i mój opis jest niedokładny, ale tak naprawdę nie mam pojęcia o amortyzatorach przyczep (a może tu chodzi o coś innego?).Postaram się dołączyć foto.

Pozdrawiam i czekam na porady!

 

Mam jeszcze pytanie o te zakrzywione płaskowniczki z małym otworem (zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono)

post-50097-imported-19461706-aee9-4e09-a7a5-98148710093f_thumb.jpg

post-50097-imported-e6bcf7d1-c255-4ccf-add9-405df30f624c_thumb.jpg

post-50097-imported-49835386-17f6-41af-9ca5-a3b81d257866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaskowniki służą do montażu amortyzatorów.

 

A co do porady odnośnie zdejmowania koła to niestety nie zrozumiałem o co chodzi :oslabiony::-]:hehe: Może fotka od zewnątrz koła cośby rozjaśniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak samo mam, muszę b. wysoko podnieść przyczepę i spuścić powietrze z opony, wtedy wchodzi. Może też jest tak, że masz za szerokie opony na przykład.

Upierdliwe to jest niestety...

 

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

A co do porady odnośnie zdejmowania koła to niestety nie zrozumiałem o co chodzi :oslabiony::D:-] Może fotka od zewnątrz koła cośby rozjaśniła?

 

Chyba wiem o co biega, ściana nie ma tradycyjnie ( jak wiekszośc) wycięcia na nadkole tylko jest prosta (koło schowane jest w niej)

 

chyba tak to wyglada... :hehe::D:-]

post-50102-imported-a10d0fe6-84f5-4e8d-a72f-f95cf8d922cc_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek i Jacek dobrze mnie zrozumieli :-] Mimo iż dość wysoko podnoszę przyczepę, to jednak mam wielki problem ze zdjęciem kół. Racją jest chyba, że po prostu za duże koła są do czepy wciśnięte. Pozostaje liczyć na "bezkapciowe" wypady :-]

Dzięki i pozdrawiam! :oslabiony::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Ja w moim Swift Challenger 490/5 r.93 też mam ten problem. kupiłem ją z 175R13 i na zapasie też takie koło jest i dzisiaj w jesienny dzień przygotowań do zimy chciałem zdjąć koła i co... problem z wyjęciem pomimo wyprofilowania w nadwoziu. Może ktoś ma pomysł jak to zrobić lub jakie opony zastosować to 900kg cepki.:oslabiony: pomogło podniesienie niesamowicie wysoko przyczepy i zdjęcie listwy ozdobnej. ale chyba to nie tak miało być jak producent sobie wymyślił??? prawda?? proszę o pomoc. czy mogę 165R13 zastosować?a może powinna być R14 ale niskoprofilowa?? co wy o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć tylko tyle że chyba nie ma różnicy co do wagi przyczepki bo i na 13 i na 14 i na 15 są samochody po 1,5 tony nacisku zastosuj takie oponki aby ci wchodziły bez problemu i żeby podczas wyprawy na wakacje można było zmienić kapcia bez najmniejszego problemu a nie dźwigając przyczepkę na wysokość 1,5 metra w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam w swoim Tecu to samo, jedyna rada a cwiczylem juz wszystko jest spuszczenie powietrza...

 

J.

 

Generuje to jak wiadomo potem proces odwrotny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam w swoim Tecu to samo, jedyna rada a cwiczylem juz wszystko jest spuszczenie powietrza...

 

J.

 

Generuje to jak wiadomo potem proces odwrotny...

 

Jeśli chodzi o między innymi markę TEC ,LMC to żeby zdjąć koło ddkręca się (dwa wkęty ) zdejmuje błotnik/nadkole i mamy doskonały dostęp do koła.Bez tych "alpejskich" kombinacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.