Skocz do zawartości

Lodówka Thetford - gaśnie palnik


Rekomendowane odpowiedzi

Co do wentylatorka/ów. Jezeli masz juz wszystko otworzone to załóż. Najwyżej nie skorzystasz ;). Jak sam zauważyleś, kasa znikoma a po co masz się ewentualnie stresować jak okaże się że nie dała rady.

 

Na pytanie czy twoja da radę czy nie odpowiedzieć będziesz mógl tylko Ty sam po sprawdzeniu. Każda lodówka pomimo że taka sama zachowuje się inaczej. W jednej już moze być np. tylko 1/2 wody amonowej w inne 3/4 a w jeszcze innych 100% albo 1/4.

To na pewno nie zaszkodzi, a czy potrzebne w tej konkretnej sztuce okarze się podczas eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Informuję, że po dokładnie 38-mio dniowym okresie oczekiwania na zamówioną w firmie BHLEW elektrodę wczoraj ją otrzymałem.

Jest ciut inna niż występujące powszechnie w sprzedaży - stąd zapewne tak długi okres oczekiwania.

Przed chwilą została założona i ...................... lodówka działa!!!

 

:bravo:  za samodzielne dokonanie naprawy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

U mnie problem również z lodówką thetforda. Jestem już dwa tygodnie na wyjeździe, lodówka niemal cały czas chodziła tylko podczas zmiany miejsca przez 3h była wyłączona. 

Nie było żadnych usterek do dzisiaj. Wyjechałem do sklepu, po powrocie nastała burza, mega wiatr i zaraz "po" zauważyłem że lodówka "cyka". Myślałem że to wiatr zdmuchnął płomień. Ale nie mogę jej odpalić na stałe.

Gaz jest, lodówka odpala (gdy trzymam przycisk odpalania), w momencie puszczenia natychmiast iskrownik się oddzywa. Trzymałem przycisk przez 5min. Nic to nie daje. Teraz staram się ostudzić lodówkę może zapali...

Ktoś ma jakieś pomysły co zrobić?

 

IMG_20190807_222825.jpg

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 4/17/2019 at 7:28 AM, zbyszekwoj said:

Wymiana elektrody nic nie dała, wszyscy (firmy w Polsce) radzili wymienić elektronike(155euro). Podjechałem do serwisu w Hiszpanii, tam diagnoza była natychmiastowa, wymiana palnika i lodówka ruszyła.

Potwierdzam - moja Thetford N150 miala to samo czyli plytka bo zmiana iskrownika nic nie dala a plytke szybciej podpialem na szybko zmiast wykrecac palnik. Z nowa plytka wszystko dziala jak trzeba. Szkoda ze nie wymieniaja pewnie malego komponentu ktory zdechl na niej... tylko dobrej elektroniki do kosza poszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Dan Piece said:

Potwierdzam - moja Thetford N150 miala to samo czyli plytka bo zmiana iskrownika nic nie dala a plytke szybciej podpialem na szybko zmiast wykrecac palnik. Z nowa plytka wszystko dziala jak trzeba. Szkoda ze nie wymieniaja pewnie malego komponentu ktory zdechl na niej... tylko dobrej elektroniki do kosza poszlo...

Znaczy sie potwierdzam to co wiekszosc firm mowilo ale chyba zawsze warto zaczynac diagnoze i wymiane od najtanszych czesci zmierzajac do najdrozszych. U mnie niestety poszla plytka i symptomy byly dokladnie jak w pierwszym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniono tylko palnik i lodówka ruszyła. 

Od tego czasu mineło kilka miesięcy i historia powtórzyła się. Palnik odpala, elektroda "cyka" i po kilkunastu sekundach odcina gas i d...pa.

Odkręciłem palnik przedmuchałem kompresorkiem, zmieciłem elektrodę i niestety bez efektu.

Czyżby znowu wymieniać palnik?  Jaka jeszcze może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzewam, do niedawna było ok, "sama się naprawiła". Jednak teraz kompletnie nie chce zaskoczyć. Zamówiłem nową termopare. Jednak jak się okazało ma dodatkowo dwie męskie końcówki na nasunięcie przewodów... Termopara do thetforda n90 do 2005r. Podłączyłem na krótko starając się rozgrzać termopare nad palnikiem gazówki. Termopara gorąca jak diabli, ale nadal płomień gasnie po puszczeniu pokrętła-brak podtrzymania gazu. Ktoś może coś podpowiedzieć? Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór magnetyczny wmontowany w główny zawór regulatora lodówki ... :hmm:  Termopara, to tylko jedna część obwodu zabezpieczającego. Drugim elementem jest zaworek magnetyczny (otrzymuje napięcie z termopary, dzięki czemu jest w stanie otwartym, dopóki termopara jest gorąca).

607168676_zawrmagnetyczny.jpg.036a7b15e4200d6b068fc16ba707f9ea.jpg

 

 

1437715729_g.zawrsterujcylodwki.jpg.7129166a74cf1f8c726046e23c1b5009.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardziej precyzyjnej odpowiedzi się nie spodziewałem! ?

Kristofer, jest szansa to uratować, czy trzeba wymieniać cały zawór za 350 PLN? 

Znalazłem coś takiego: Czy to będzie ten sam element?

P.S mam dokładnie taki sam problem jak z lodówką, to z piecem gazowo elektrycznym carver 5500. Brak podtrzymania gazu. Z tym że tam lekko uszkodzony jest drut termopary, muszę podmienić termopare, może tam też ten zawór magnetyczny padł? 

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli termopara jest sprawna, to może być zawór magnetyczny. Jest to element wymienny, więc nie ma potrzeby wymiany całego zaworu głównego lodówki. Musisz zaworek wymontować, ale ostrożnie, bo nakrętki są bardzo kruche. Po wymontowaniu będziesz wiedział, jaki on jest i poznasz jego wymiary. Czy jest on taki, jak ten z odnośnika, tego oczywiście nie wiem. Możesz pisać do sklepów karawaningowych, podając nazwę i model lodówki. W piecu nie musi być ta sama usterka. Sprawdź najpierw termoparę. Termopara nie może być uszkodzona mechanicznie. Jeśli jest, to kup nową, dopasowaną do tego modelu pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 17.07.2020 o 17:41, Kristofer napisał:

Jeśli termopara jest sprawna, to może być zawór magnetyczny. Jest to element wymienny, więc nie ma potrzeby wymiany całego zaworu głównego lodówki. Musisz zaworek wymontować, ale ostrożnie, bo nakrętki są bardzo kruche. Po wymontowaniu będziesz wiedział, jaki on jest i poznasz jego wymiary. Czy jest on taki, jak ten z odnośnika, tego oczywiście nie wiem. Możesz pisać do sklepów karawaningowych, podając nazwę i model lodówki. W piecu nie musi być ta sama usterka. Sprawdź najpierw termoparę. Termopara nie może być uszkodzona mechanicznie. Jeśli jest, to kup nową, dopasowaną do tego modelu pieca.

Podłączam się. Ta sama usterka. Lodówka Thetford. Zapala ale nie trzyma gazu. Jeszcze trzy tygodnie temu działało bez zarzutu, no może lekko swirowala ale działała nawet w czasie jazdy. W drodze powrotnej z wakacji coraz częściej się wyłączała teraz już nie włącza się w ogóle. Palnik wyczyszczony, reduktor nowy, układ przedmuchany. Nie mam już pomysłu. Mam dwa pokrętła, jedno od wyboru zasilania drugie od mocy grzania. Dziś na chwilę zapaliła i mam wrażenie że jak lekko poruszałem pokrętłem wyboru to zgasło. I znów nie odpala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też nie trzymała gazu. Próbowałem, naprawiałem i ........guzik.

Pojechałem do Mtm Czechowice - Dziedzice w 3 godz na poczekaniu usunęli usterkę.   To lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.