Skocz do zawartości

rumpel - pierwsza przyczepa, pomoc w oględzinach


rumpel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jestem na etapie kupna pierwszej przyczepy, z przeznaczeniem dla rodziny 2+2 ( dzieciaki 1 i 4 lata ). Budżet maks 13000zł. Z wagą nie chcę szaleć, więc maks 1100kg DMC. Auto w papierach ma 1300 DMC, ale silnik mocarski nie jest ;).

 

Oglądałem co nieco w Bieruniu, ale na mój portfel nic nie ma w tej chwili.

We Wrocławiu oglądałem TECa TM2  i bardzo ta przyczepa spodobała mi się ( przy małej wadze i niewielkich rozmiarach zewnętrznych zadziwiająco przestronna w środku ), ale nawet moje niedoświadczone oko wypatrzyło zgniliznę oraz ścianę odstającą na 2cm od podłogi.

 

Proszę Was bardzo o odniesienie się do tego ogłoszenia:

 

http://karawaning.net/tec395.htm

 

Jest tam napisane, że niby od pierwszego właściciela - co ma dokumentować zdjęcie dokumentu, ale nie znam się na tym.

 

Pozdrawiam

rumpel

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak, w ogłoszeniu nie ujęty. W galerii ( na stronie z ogłoszeniem ) gdzie są większe zdjęcia pisze 1987 rok.

W ogłoszeniu na olx 1988 :) ( pewnie pomyłka, dla mnie mało istotna, byle by w papierach się zgadzało ).

 

Co do kibelka, to tylko przenośny, kabina łazienkowa jest na tyle duża że spokojnie go mieści. Oczywiście jestem świadom, że muszę go we własnym zakresie dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten konkretny komis, to trzeba być bardzo czujnym. Oglądałam tam kiedyś przyczepę (w wakacje chyba 2014 lub 2015). Nie kupiłam, a był to dokładnie taki model jakiego szukałam. Ale miał sporo wad, o których Pan przez telefon nie wspomniał (wyrwana podpora, nierówności podłogi i sporo kosmetycznych uszkodzeń typu mocno poobijane meble, dziura w stole...), chociaż mówiłam mu że wiem czego szukam. Oglądnęłam przy okazji inne przyczepy. Jak na komis nie było źle, nie było typowych szrotów, ale trzeba bacznie oglądać, bo zdjęcia są rewelacyjnie zrobione i przyczepy na nich wyglądają znacznie lepiej niż w rzeczywistości. Nie wiem czy coś się od tamtego czasu zmieniło.

Co do tej przyczepy, to też uważam, że brak kibelka przy dzieciach to ciężka sprawa... Ale to zależy od preferencji, jeśli dzieci chowane w namiocie, to dadzą radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

No brak kibelka przy małych dzieciach  :hmm:

 

....

Co do tej przyczepy, to też uważam, że brak kibelka ...

 

Przecież jest odpowiednie pomieszczenie więc o jakim braku kibelka piszecie :niewiem:  przenośny i tak lepiej kupić nowy nawet gdyby w tej budce był ;)

 

Po zdjęciach niewiele widać :niewiem:  poszukaj kogoś kto ma jakieś doświadczenia by z tobą pojechał na ewentualne oględziny bo przy kupnie pierwszej budki są takie emocje że kupisz wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć ładnie wygląda ona (jak dla mnie) uwagę zwróciła tylko "aluminiowa listwa ochronna" na meblach przy wejściu.
I pod wejściem na ramię to są schodki/mocowanie do nich czy co to jest?

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem u niego kilak przyczep, większość była w stanie dobrym lub nawet bardzo jak na swoja lata. Ceny są wysokie i trzeba porządnie oglądać :)

Jestem w okolicy co najmniej 3 razy w tygodniu, mogę podjechać i obejrzeć lub z Tobą by doradzić :) 

Jak coś to pisz i się umówimy :P


http://karawaning.net/hobby495.htm

A ta nie będzie bardziej pasowała?? ma kibelek, markizę.. cena niewiele wyższa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć ładnie wygląda ona (jak dla mnie) uwagę zwróciła tylko "aluminiowa listwa ochronna" na meblach przy wejściu.

I pod wejściem na ramię to są schodki/mocowanie do nich czy co to jest?

Pod wejściem jest mocowanie koła zapasowego na sankach

 

Co do samego Kazimierza, Katarzyny i ich syna to mają towar dobry, suchy i sprawdzony, oczywiście trzeba grzebać i sprawdzać jak wszędzie żeby były argumenty do zabicia ceny.

Zawsze kładą nacisk na duszę, dlatego często przyczepy mają starsze i czasem ze śladami używania, ale generalnie suche i bez większych przygód

 

wysłane z tableta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://karawaning.net/hobby495.htm

A ta nie będzie bardziej pasowała?? ma kibelek, markizę.. cena niewiele wyższa??

 

Mojej żonie by odpowiadała taka kolubryna  :laugh: jednak nie mamy dużych wymagań, do tego holownik ma tylko 203 Nm  i 115KM , a nie chcę ograniczać się tylko do jazdy po płaskim. TEC TM2 jest lekki i zgrabny no i bardzo mi się podoba :). Znalazłem jeszcze jednego w Olsztynie - tylko dzieli mnie od niego cała Polska ( mieszkam na południu przy czeskiej granicy ).

 

Ten dokument ponoć świadczy, że przyczepa ( TEC TM2 z Ostrowa ) miała w Holandii tylko jednego właściciela  :niewiem:

 

post-20742-0-82283700-1486854282_thumb.png

 

 

Pozdrawiam

rumpel

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 115km. I ciągnie takiego wilka jak w linku bez problemu http://karawaning.net/wilk450mover.htm troszkę mniejsza niż ta hobby ale też ma toaletę kasetową i jasno - brązowe mebelki .

Edytowane przez MARECKI551 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.