Skocz do zawartości

Zlotowe Rozmowy


visitor1967

Rekomendowane odpowiedzi

mamy podobne zamiary ,z tym ze u nas w planach jeszcze jakieś warownie krzyżackie chcemy zobaczyć

a to tego nie znalazłam jeszcze?  :skromny: ale sie poprawie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jest jeszcze  kanał ostródzko-elbląski . Jedyny w Europie :)

Zapodając dyskusję, myślałem o programie podczas samego Zlotu.

Plan ramowy spotkania jakiś mamy.

Ogólny plan spotkania :

 

  1 Maja

    przyjazd i organizacja

    integracja ( tu)

    pasowanie przy ognisku (i tu)

  2 Maja

    zwiedzanie Olsztyńskiej Starówki,

    zabawa taneczna z muzyką ( i tu)

 

  3 Maja

    czas rozstania

 

Natomiast majówka może się rozwijać w poszczególnych grupach.

 

Region jest naprawdę bardzo piękny i wiele jest pięknych, nieodkrytych miejsc do zobaczenia.

 

Ja też "zbroję się" i  koniecznie muszę zobaczyć Szeroki Ostrów:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szeroki_Ostr%C3%B3w

http://tour.mazurskiemorze.pl/punkt/38/szeroki-ostrow

GPS :3°44'07,54" N; 21°44'20,41" E

Jest to teraz półwysep, kiedyś była to wyspa.

Za chwilę może być to teren niedostępny bo chcą go sprzedać:

http://www.piszanin.pl/1,1434,szeroki-ostrow-znowu-na-sprzedaz.html

http://zdory.pl/?show=szeroki_ostrow

Jak w Sopocie przy samym MOLO, postawili tego molocha SHERATON`a

Tak więc opcji jest wiele i będzie co robić jak komuś "majówka" może się wydłużyć np. do 7 maja,

a daj Boże i dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem poinformować , że przekazałem komplet flag koledze AgaMar , który to na spotkaniu nad Jeziorem Kuźnickim przekaże je Ed'owi.

Edzik dowiezie je na zlot.

 

Teraz chciałem aby przedyskutować pewną kwestię i proszę administrację forum aby podjęła decyzję co dalej z masztem i namiotem zlotowym wraz z stelażem.

Nie ukrywam , jest to dość ciężki gadżet , który trzeba przewozić na zlot/y.

W chwili obecnej maszt i namiot jest u mnie. Miałem pomysł aby przekazać go w ten sam sposób jak z wyżej wspomnianymi flagami ale Edzik ma małą przyczepę i dość małe auto aby to ustrojstwo przewozić . Gdyby jechał bezpośrednio na zlot to nie byłoby sprawy ale po drodze ma zamiar odwiedzić kilka miejsc , gdzie będzie nocował . Wnosić to i wynosić przy użytkowaniu przyczepy jest dość upierdliwe i ja się Edzikowi nie dziwię , że nie chce tego brać.

Pytanie , kto chce??? Pytanie kolejne . Komu miałby przekazać namiot , maszt i flagi Ed po skończonym zlocie??? Każdy się zawija zadowolony i jedzie a z tym majdanem kto ma dalej się użerać???

Tym sposobem nawiązałem do tematu , który założyłem w grudniu 2016 , w którym wspomniałem o wcześniejszym planowaniu zlotu po to by organizator zlotu majowego mógł przekazać wspomniane gadżety organizatorowi lub osobie , która dość blisko mieszka miejsca zlotu wrześniowego. Byłaby zachowana ciągłość przekazywania gadżetów i zdjęto by upierdliwy obowiązek targania tego przez jedną osobę.

 

Czekam na decyzję . Co z tym robimy ?

 

Na marginesie. Flagi przekazałem wyprane ale prawda jest taka , że ząb czasu na nich już widać. Może warto pomyśleć o zawieszeniu nowej duuuużej flagi forum karawaning.pl ??? W zestawie są też inne flagi innych forów. Czy konieczne jest zawieszanie tych flag na naszym zlocie ? Czy na tamtych zlotach zawieszana jest nasza flaga ???

Jedna duuuża flaga karawaning.pl na maszcie . Tak to widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować , że przekazałem komplet flag koledze AgaMar , który to na spotkaniu nad Jeziorem Kuźnickim przekaże je Ed'owi.

Edzik dowiezie je na zlot.

 

Teraz chciałem aby przedyskutować pewną kwestię i proszę administrację forum aby podjęła decyzję co dalej z masztem i namiotem zlotowym wraz z stelażem.

Nie ukrywam , jest to dość ciężki gadżet , który trzeba przewozić na zlot/y.

W chwili obecnej maszt i namiot jest u mnie. Miałem pomysł aby przekazać go w ten sam sposób jak z wyżej wspomnianymi flagami ale Edzik ma małą przyczepę i dość małe auto aby to ustrojstwo przewozić . Gdyby jechał bezpośrednio na zlot to nie byłoby sprawy ale po drodze ma zamiar odwiedzić kilka miejsc , gdzie będzie nocował . Wnosić to i wynosić przy użytkowaniu przyczepy jest dość upierdliwe i ja się Edzikowi nie dziwię , że nie chce tego brać.

Pytanie , kto chce??? Pytanie kolejne . Komu miałby przekazać namiot , maszt i flagi Ed po skończonym zlocie??? Każdy się zawija zadowolony i jedzie a z tym majdanem kto ma dalej się użerać???

Tym sposobem nawiązałem do tematu , który założyłem w grudniu 2016 , w którym wspomniałem o wcześniejszym planowaniu zlotu po to by organizator zlotu majowego mógł przekazać wspomniane gadżety organizatorowi lub osobie , która dość blisko mieszka miejsca zlotu wrześniowego. Byłaby zachowana ciągłość przekazywania gadżetów i zdjęto by upierdliwy obowiązek targania tego przez jedną osobę.

 

Czekam na decyzję . Co z tym robimy ?

 

Na marginesie. Flagi przekazałem wyprane ale prawda jest taka , że ząb czasu na nich już widać. Może warto pomyśleć o zawieszeniu nowej duuuużej flagi forum karawaning.pl ??? W zestawie są też inne flagi innych forów. Czy konieczne jest zawieszanie tych flag na naszym zlocie ? Czy na tamtych zlotach zawieszana jest nasza flaga ???

Jedna duuuża flaga karawaning.pl na maszcie . Tak to widzę .

To nie ma szans abyście byli na zlocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma szans abyście byli na zlocie ?

Nie będzie nas. Nie ma szans dlatego przekazałem flagi , które niczym znicz olimpijski dotrą na zlot. :)

Jak widzisz jest problem z resztą .

Czy doczekam się odpowiedzi ? Warto pomyśleć o tych sprawach na przyszłość. Są rozwiązania ale czy będą chętni ?

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek - resztę mogę podrzucić 13 lub 14 kwietnia na Warszawkę (do Visitora, Gala lub Jarobaro)  lub tuz przez zlotem w okolicie Wysokiego Mazowieckiego lub Iławy / Ostródy, ale to może być nawet 28-30.04 (termin niezależny ode mnie)

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,pogadamy.Jednak dalej to nie zmienia faktu , że będą dalsze trudności z przekazaniem tego na kolejny zlot ... bo niby komu skoro nie wiadomo gdzie jest kolejny zlot i kto jest jego organizatorem.

Już powinien być założony temat kolejnego zlotu , w którym po ustaleniach przekazywano by gadżety.

Pisałem już o tym wszystkim ale jak grochem o ścianę. A byłoby o wiele prościej i przejrzyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,pogadamy.Jednak dalej to nie zmienia faktu , że będą dalsze trudności z przekazaniem tego na kolejny zlot ... bo niby komu skoro nie wiadomo gdzie jest kolejny zlot i kto jest jego organizatorem.

Już powinien być założony temat kolejnego zlotu , w którym po ustaleniach przekazywano by gadżety.

Pisałem już o tym wszystkim ale jak grochem o ścianę. A byłoby o wiele prościej i przejrzyście.

:yes::bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek kilka spraw.

1. Jeśli masz do mnie/nas pytanie to warto je napisać w kąciku porządkowym czy wysłać pw. Nie czytam całego forum od deski do deski, dlatego może czasem jest to "grochem o ścianę"

2. Zlot wrześniowy jest dogadywany i jeśli tylko organizator potwierdzi mi że mamy zielone światło to jak najszybciej powiadomimy wszystkich forumowiczów o miejscu kolejnego spotkania. Niestety nie jest to tak że wybieram z 1000 ofert. Jak zgłasza mi się jeden chętny na organizację zlotu to już jest dobrze  :]. Chętnie bym podawał wszystko z rocznym wyprzedzeniem, ale niestety miejsc i organizatorów jak na lekarstwo. 

3. To że namiot jest problemem rozumiem. Może warto by było się odezwać do osoby która go zakupiła i zapytać się jak ona widzi funkcjonowanie tego gadżetu w naszej społeczności forumowej. Czy jest on niezbędny? Czy zlot bez namiotu będzie coś tracił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flagi jak Arek pisze dostarczę kolejnej Osobie, która je przewiezie do Olsztyna. Może karawaning to coś co niedługo robię, ale parę innych rzeczy w życiu poznałem i organizowałem.

Moja propozycja co do namiotu, stelaża, flag i reszty niezbędnych przedmiotów na Zloty:

 

powinny być wysyłane kurierem od Organizatora do Organizatora.

 

Sam osobiście nie widzę problemu w publicznym podaniu wiadomości, że + 1 złociszy czy + 2 złocisze na każdym zlocie będą przeznaczone właśnie na tego kuriera. Najprościej mi się wydaje, a każdy Organizator chyba udźwignie i ten dodatkowy obowiązek wysyłki.

No i odejdzie problem szukania kolejnej osoby jak ja nie pojadę, nie będzie problemu z miejscem  bo nie mam gdzie tego zapakować ( ciężkie, duże, niewygodne itp. itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek kilka spraw.

1. Jeśli masz do mnie/nas pytanie to warto je napisać w kąciku porządkowym czy wysłać pw. Nie czytam całego forum od deski do deski, dlatego może czasem jest to "grochem o ścianę"

2. Zlot wrześniowy jest dogadywany i jeśli tylko organizator potwierdzi mi że mamy zielone światło to jak najszybciej powiadomimy wszystkich forumowiczów o miejscu kolejnego spotkania. Niestety nie jest to tak że wybieram z 1000 ofert. Jak zgłasza mi się jeden chętny na organizację zlotu to już jest dobrze  :]. Chętnie bym podawał wszystko z rocznym wyprzedzeniem, ale niestety miejsc i organizatorów jak na lekarstwo. 

3. To że namiot jest problemem rozumiem. Może warto by było się odezwać do osoby która go zakupiła i zapytać się jak ona widzi funkcjonowanie tego gadżetu w naszej społeczności forumowej. Czy jest on niezbędny? Czy zlot bez namiotu będzie coś tracił?

Tomku .

Co do punktu pierwszego - Celowo piszę w temacie Zlotowe Rozmowy ponieważ sprawa tyczy się nie tylko administracji lecz całego forum a zwracając się do administracji bardziej miałem na myśli to , że zupełnie nie mam pojęcia kto jest właścicielem tegoż namiotu . Byłem przekonany , że to była jakaś składka i , że formalnym właścicielem jesteś Tomku Ty.

Pisząc grochem o ścianę miałem na myśli fakt iż ani w poprzednim temacie ani w tym przez jakiś czas nikt nie podjął tematu i nie chodziło tu konkretnie o administrację lecz ogół w podjęciu dyskusji bo jak wiemy pewien problem jest.

Dopiero AgaMar , z którym się niedawno widziałem i rozmawiałem poddał pod rozwagę pewien pomysł.

Uważam , że taki brak dyskusji i rozwiązania problemu jest zwykłym wygodnictwem i brakiem zainteresowania . A niech targa te graty . Lepiej cicho siedzieć.

Niestety takie jest od pewnego czasu podejście.

Ja w ten sposób sygnalizuję sprawę a nie obarczam tym , że ma go rozwiązać administracja.

 

Punkt drugi - Potwierdza się to co pisałem , że szerokiemu gronu jest wygodnie pojechać tam gdzie kilka osób jeszcze ma chęć coś zrobić . Dlatego mamy taki urodzaj organizatorów. Mimo wszystko warto starać się o wcześniejsze ustalenia miejsc zlotów bo pomaga to we wcześniejszym planowaniu wyjazdów .

Pisałem w innym wątku , że gro osób musi podawać urlopy już w grudniu . Informacja dla nich , że zlot będzie w maju gdzieś dalej od nich (nasz przykład z tego roku) pozwala na to aby zaplanować sobie w tym terminie urlop bo jechać prawie 700 w jedną stronę na dwie doby mija się z celem. Już to przerabiałem.

 

Punkt trzeci - Nie wiem kto jest właścicielem . Jak pisałem wcześniej , myślałem , że jest składkowy. Pierwszy raz widziałem go w Warce.

Z pewnością flagi i sam maszt jest sporym ułatwieniem. Maszt jest tej wagi i w takim rozmiarze po długości (składany) , że pod łóżko czy na łóżku może podróżować. Najgorzej jest z namiotem (stelaż i pokrycie). Jadąc samemu w większym aucie jest do ogarnięcia ale kilka osób w aucie to jest już problem. Do bagażnika nie wejdzie , mimo , że auto to np kombi.

Tu bym jednak po naradzie prosił administrację o jakąś decyzję na przyszłość .

Być może namiot i maszt uda się przekazać dalej (propozycja BartoszaK) ale ktoś go musi przekazać na następny zlot. Chyba , że wdroży się propozycję AgaMar'a ?

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam my zamierzamy troszke okolice pozwiedzac w obrębie 50 km zastanawiamy sie nad

-bunkry

-,święta lipka

-lidzbark warmiński

-,mrągowo 

-mikołajki ale to już dalej jest

-Gietrzwałd ale to po drodze do domku

zobaczymy co z tego wyjdzie ale fajnie by było ruszyć sie większą grupką 

dziękujemy organizatorom  za zwiedzanie olsztyna i planetarium bardzo fajny pomysł  :skromny:

Fajnie, że szykuje się grupa zwiedzających dalsze okolice - my tez mamy takie plany - koło Św. Lipki warto zwiedzić Reszel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.