Skocz do zawartości

Wycena ac


Tharule

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem właśnie wycenę ac na przyczepę. Zakup za niecałe 30000. Wycena z programu 17000. Dla lepszej wyceny musi zgłosić się agent, żeby na miejscu wycenić.

Propozycja ac 720zł w Warcie.

W polisę jest zapis o redakcyjnej sumie ubezpieczenia. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz fakturę, umowę z wpisaną wartością na swoją przyczepę? Jak ubezpieczałem auto to nie patrzyli w eurotax/cenniki tylko w fakturę. I od tej wartości była liczona składka. Bo ta wartość, co Ci Warta zaproponowała to śmiech na sali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przeczytac umowę, bo większość umów jest tak sprytnie skonstruowana, że i tak użytkownik nigdy nie dostanie likwidacji szkody w 100% sumy ubezpieczenia, tylko jest wyliczana aktualna wartość pojazdu w/g euro-tax. (w chwili zdarzenia). Czyli dziś ubezpieczysz przyczepe na 30000, powiedzmy że ukradną za 10 miesięcy, ubezpieczalnia sprawdzi w katalogach, że taka przyczepka aktualnie kosztuje 12000zł  i tyle Ci wypłaci.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też ważne jest co obejmuje ubezpieczenie. Czy tylko kradzież czy też wandalizm, szkody w ruchu (wężykowanie itp), pożar. W AC musisz mieć wszystko zawarte w warunkach i polisie, bo to są główne dokumenty, na które potem przy ew. szkodzie będzie powoływał się ubezpieczyciel. A co to jest redakcyjna suma ubezpieczenia to nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam udać się do rzeczoznawcy PZMOTU i za cenę 250zl robi wycenę do AC do ubezpieczenia, mi mojego kampera wycenił na 28tys.zl i ubezpieczenie za cały rok w PZU to koszt 870zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie wycenę ac na przyczepę. Zakup za niecałe 30000. Wycena z programu 17000. Dla lepszej wyceny musi zgłosić się agent, żeby na miejscu wycenić.

Propozycja ac 720zł w Warcie.

W polisę jest zapis o redakcyjnej sumie ubezpieczenia. Warto?

 

Agent się nie zgłosi- musi do Ciebie dojechać rzeczoznawca, który wyceni bo często systemy nie pozwalają na to. 

Redukcyjna ( bo chyba o taką chodzi ;) ) suma ubezpieczenia najprościej to pomniejszenie sumy o wartość zlikwidowanej szkody. Dziwi mnie, sposób wyceny...można właściwą wartość podać ręcznie ( ja tak podałem, bo mojego modelu w ogóle system nie znalazł) i się liczy. 

Jeżeli chcesz wyślij mi na PW DR i na jutro na popołudnie coś Ci podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o REDUKCYJNĄ sumę ubezpieczenia. Telefon mi przekrecił

Redukcja sumy ubezpieczenia w AC to zwykle norma (każda wypłata pomniejsza sumę ubezpieczenia, aż do wyczerpania S.U., kiedy następuje rozwiązanie umowy, albo można dopłacić składkę do pełnej SU) - tu ważne, pytnij, czy w razie szkody można dopłacić składkę do pełnej SU (bez tego przy niefarcie - np. szkoda na 5000 złotych, wypłacą, SU się zmniejszy, z 17 na 12 tys., i np. przyczepę ukradną - wtedy wypłacą ci już tylko te 12 tysia).

 

Czy nie jest to czasem opcja dotycząca franszyzy (redukcyjna - oznacza tzw. udział własny w odszkodowaniu)?.

 

 

Jeżeli przyczepa jest warta więcej, niż proponuje ubezpieczyciel, to będzie niedoubezpieczona. Późniejsza wypłata odszkodowania przy szkodzie tzw. całkowitej, będzie stanowiła nikły ułamek wartości rzeczywistej.

 

W przypadku przyczepy bez agenta/rzeczoznawcy na miejscu w żaden miarodajny sposób nie zostaje udokumentowany rzeczywisty stan przyczepy (np. zdjęcia) i jej wyposażenie, co może powodować później problemy przy wycenie szkody (możesz mieć tip-top, a będą wmawiać, że dane uszkodzenie było przed szkodą, albo w przypadku kradzieży, że średnia przyczepa w tym wieku to przecież wrak, albo że nie było tego wyposażenia, które uległo zniszczeniu/kradzieży). Stan i wyposażenie bardziej niż rocznik wpływają tu na wartość. W im lepszym stanie masz przyczepę. i im więcej wyposażenia, niech agent tym bardziej zrobi więcej zdjęć, w tym wszystkich el. wyposażenia [piecyk, kuchnia, łazienka, bojler, solar, aku, koło zapas., sanki, mover etcetera] i zakamarów [żeby było widać, że jest czysta, sucha, bez zacieków, śladów poprednich napraw, uszkodzeń mechanicznych], i niech wpisze na wniosku, arkuszu wyceny itp., ile zdjęć wykonano do AC. To wszystko po to żeby później (odpukać) biegły mógł ocenić stan i wartość w chwili zawarcia umowy i na chwilę (odpukać) szkody, i żeby liczył to od wyceny twojej cepy, a nie wartości przeciętnego padła wg najtańszych ofert z alledrogo. Przy samochodach zwykle mają już wersje wyposażenia szczegółowo rozkodowane, ale w przypadku przyczep nie, bo sami producenci rzadko prowadzili tak szczegółowe bazy, a tym bardziej, większość przyczp schodzi na konkretne zamówienia, jest też indywidualnie modyfikowana/doposażana. Dlatego zwłaszcza jeśli masz dobrze wyposażony sprzęt, do wyceny możesz przygotować szczegółową listę wyposażenia przyczepy i dołączyć do wniosku (niech przynajmniej zostanie odnotowane, że taką listę przekazałeś). Wtedy lista+zdjęcia+wycena i masz udokumentowany stan i wyposażenie w chwili zawarcia umowy. W przeciwnym razie potem wszystko policzą jak za golasa, i może być szarpanie się czy ten bojler był, czy nie, bo przecież go nigdzie nie widać...

To takie minimum dowodów na wypadek (jeszcze raz odpukać)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za poświęcony czas i pomoc. Sądziłem, że podpisuje polisę byle jak i na rok z glowy. A tu się okazuje że z każdej strony chcą wydymać Freda. ;) Trzeba być czujnym i trochę pogrzebać w ofertach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy wszędzie trzeba uważać żeby nie stanąć tyłem bo.... zanim cokolwiek sie zrobi i podpisze trzeba zrobic doktorat z tej dziedziny...

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca jest bez sensu, bo przy nieobowiązkowym ubezpieczeniu jakim jest AC, ubezpieczyciel może zaproponować Ci wsadzenie sobie tej wyceny w ..... Możesz przyjąć ich warunki albo iść gdzie indziej. Tyle że w temacie AC dla przyczep kempingowych wielkiego wyboru nie masz, bo mało kto chce to ubezpieczać. Po prostu się nie opłaca ponieważ nie ma w Polsce serwisów przyczep, więc przy małym bum mały prawie zawsze szkodę całkowitą mają. 

 

Pół roku temu miałem taką ofertę:

 

 

Dzień dobry,

 

Poniżej oferta ubezpieczenia przyczepy kempingowej z uwzględnieniem płatności jednorazowej.

 

Składka za pakiet AC+NNW wynosi 839zł (suma ubezpieczenia 22.900 zł brutto, likwidacja szkód w wariancie serwisowym, franszyza integralna 300 zł tj. szkody poniżej tej wartości nie zostaną wypłacone a wyższe będą uznane w pełnej wysokości).

Oferta nie uwzględnia stałej wartości pojazdu.

 

Składka z uwzględnieniem stałej wartości pojazdu przez cały okres ubezpieczenia wyniosłaby 920zł.

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.