Skocz do zawartości

[Relacja] Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Wspomnienia z wyspy Krk


Rekomendowane odpowiedzi

Nie takie proste ... na biurku czekają notatki do 2 zaległych relacji służbowych, trzecią właśnie klepię a czwarta już wygląda w kalendarzu swojej daty  :pad:

Ale jak tu pracować skoro właśnie pojawiło się to!!!

Dzisiejsze, jeszcze świeże i ciepłe  :serducha: i to skąd? prosto z Perły Adriatyku! Przez kilka godzin prawie 33 tysiace odsłon. Nie wytrzymieeeeee!!! czy ktos mnie rozumie?  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

?

..

:))

Ale jak tu pracować skoro właśnie pojawiło się to!!!

Dzisiejsze, jeszcze świeże i ciepłe  :serducha: i to skąd? prosto z Perły Adriatyku! Przez kilka godzin prawie 33 tysiace odsłon. Nie wytrzymieeeeee!!! czy ktos mnie rozumie?  :bzik:

 

A przyznaj się co Ci tak chodzi po głowie ? Pewnie tych dwóch przystojniaków ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie. Ja już myślałam, że  wakacji "Gusia-s 2016" nie było

Witaj nomandko :)

Wakacje były bardzo udane  :ok:

 

?

..

:)) A przyznaj się co Ci tak chodzi po głowie ? Pewnie tych dwóch przystojniaków ;D

I skąd Ty mnie tak dobrze znasz  :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt Gusi.

Zna ktoś to zjawisko?

Mógłbym spłodzić nawet. Definicję oczywiście a nie... co Wam tam po głowach ;)

Otóż polega ono na tym, że choćby razem wspólny urlop, godzina w godzinę z Gusia'mi to relacje napisane w/g Jej oka i wrażeń, w połączeniu z literackim pomysłem nabierają takich barw, że będąc tam na żywo z utrwaleniem w pamięci wszystkich radoch, uznałbym się ślepcem.

Zupełnie inny wymiar postrzegania, uczę się.

"Byłem widziałem", ale Ty widziałaś inaczej i tą fascynację potrafisz wyrazić wobec czytelników.

2Cellos. Zadrżałem, a kto z Was nie?

Za to Gusiu forumowa nasza ty kochana Ciebie lubimy.

.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt Gusi.

...

Miłe to co napisałeś ... dziękuję  :bukiet:

Byliśmy w zasadzie on-line na Krk i całkiem niedaleko, po przeciwnych stronach masywu. Te same miejsca każdy postrzega inaczej, te same przygody wywołują w nas odmienne wrażenia. Dobrze, że tym wszystkim możemy się dzielić :)

 

Czy są tu miłośnicy Gry o tron?

Zanim dotrzemy w relacji do Cro, zostawię Was w towarzystwie tytułowych wiolonczeli i najpiękniejszego chorwackiego miasta :)

Jak tu się nie zakochać  :serducha:  :serducha:

 

.

.

.

.

.

 

w Dubrovniku rzecz jasna  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to co z tym planem?

 

Plan runął jak już wiecie przez takich dwóch … nieeee :excl:  nie tych co ukradli księżyc :]

 

Na 5 tygodni przed terminem wyjazdu, dzięki subskrypcji kanału 2Cellos na YB i ich oficjalnego profilu na FB powzięłam wiadomość, że 2 lipca w Zagrzebiu odbędzie się koncert, w dodatku niebiletowany!!!

post-7016-0-04037100-1486765621_thumb.jpg

 

Przecież to w 1 - szy dzień naszego urlopu i wtedy zgodnie z planem mamy być w Austrii!

 

Nooo nieee! Takiej okazji nie można przepuścić, wszak muzycy koncertują od kilku lat po całym świecie ściągając tłumy fanów, tylko nie w PL :(

Bilety na koncerty wyprzedają się w zasadzie wszędzie na pniu a w PL mało kto słyszał o Ich istnieniu. Szybka decyzja – zmiana planu, najpierw prujemy na Zagrzeb, potem Krk a jak pogoda dopisze to na powrocie Alpy.

Pogoda się trochę skiepściła a trochę nas Krk zatrzymał dłużej niż to było planowane :]

No i tak to z planami bywa :niewiem: .

 

 

Problemu z planem by wcale nie było gdyby nie główny winowajca, a był nim forumowicz ale nie z naszych szeregów, choć też jest karawaningowcem to nie wiem czemu Go tutaj nie ma  :niewiem:  :hmm:

To On, podrzucił mi filmik z koncertu 2Cellos LIVE at Arena Pula 2013 … a było to dokładnie 2.12.2015

 

 

no i zachorowałam   :serducha: ale wtedy nie przypuszczałam jeszcze, że ni mniej ni więcej a dokładnie za 7 miesięcy icon_exclaim.gif znajdę się na widowni icon_smile.gif Życie potrafi jednak zaskakiwać icon_smile.gif

Nie będę już przynudzać, bo nie każdego interesuje taki rodzaj muzyki. W sieci można znaleźć mnóstwo informacji na temat osiągnięć tego duetu, ja tylko krótko przybliżę ich zawrotną karierę. Luka Sulič & Stiepan Hauser - chorwacki duet wiolonczelistów.

Na orbitę międzynarodowej kariery wyniosła ich adaptacja na 2 wiolonczele utworu Smooth Criminal Michaela Jacksona i kolejne coraz lepsze wykonania rockowych kawałków m.in. takich artystów jak Guns N’Roses, Sting, czy Nirwana, których covery znalazły się na pierwszym singlu 2Cellos. Wkrótce po jego wydaniu Elton John zachwycony duetem zaprosił chłopaków w ich pierwszą trasę koncertową do suportowania swoich koncertów. Od tamtej pory kariera ruszyła z kopyta i w zeszłym roku odbyło się 5 lecie zespołu, w którym dane było mi uczestniczyć.

Skrót wydarzeń zamknięty w 5 minutowej odsłonie  

 

 

Oficjalna strona http://www.2cellos.com/biography/

Oficjalny kanał YB https://www.youtube.com/channel/UCyjuFsbclXyntSRMBAILzbw

 

Może jutro uda mi się wreszcie wyruszyć w strone Cro icon_biggrin.gif
Proszę o cierpliwość icon_wink.gif

cdn ... xyxwave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz samo miejsce jest magiczne.....   :bzik:

Tak, arena w Puli jest super.

2 lipca 2017 2Cellos znów tam zawita. W I cz. koncertu wraz  z orkiestrą symfoniczną, będą promować nowy album  SCORE z muzyką filmową do m.in. Gry o Tron, Titanica, Władcy pierścieni, Gladiatora czy śniadania u Tiffany'ego , w cz. II numery pop & roc - koncert biletowany (od 150 do 450 kun), jak ktoś ma ochotę i akurat bedzie w Puli to przez dziurkę od klucza też można :D

post-7016-0-18346200-1486831840_thumb.jpg

 

:hmm: To już nie jest efekt Gusi ; to już jest Gusiomania :thank::ok::hej: Pozdrowionka i czekamy na więcej.

Będzie więcej :)

 

Dwie strony o niczym a wszyscy wkoło posikani ... o co tu chodzi ?

Jak nie wiadomo o co to zawsze o kasę! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwanie miejsca na postój w Zagrzebiu dla graphics-camper-523239.gif

 

Okazało się nie takie proste. Część z Was pewnie kojarzy bo założyłam wtedy osobny wątek na forum.

Cały Zagrzeb podzielony jest na strefy parkingowe, w których oprócz płatności obowiązują limity czasowe – zbyt krótkie jak dla nas, strefa 1 – 2h, strefa 2 – 3h. Nie wyrobimy się w takim czasie. 

W dalszych strefach nie ma limitów ale wolałam się upewnić czy możemy tam parkować z przyczepą. Nawet znalazłam fajny, duży parking za szlabanem. Po mailowej korespondencji z zarządcą parkingów miejskich okazało się, że możemy na nich parkować tylko vozilo  :look:  :'( 

Na nic zdały się tłumaczenia, że zajmujemy tyle co 2 auta, że zapłacimy za 2 miejsca. Ne možete i koniec!  :sciana: 

Hmm  :hmm: a dotąd twierdziłam, że karawaning to wolność  :ok: 

 

Zarządca parkingów z przyczepą odsyłał nas na kempingi pod Zagrzebiem Kamp Plitvice Zagreb lub Camp Zagreb , oba przy zachodniej obwodnicy miasta. Pytałam o prywatne, nema  :niewiem: .

Wcale nam się nie uśmiechało takie rozwiązanie. Zwyczajnie było nam nie po drodze :] .  Zaparłam się więc i kopałam dalej aż dokopałam się do chorwackiego forum karawaningowego. Tam dowiedziałam się o niedawno powstałym Camper Parku w Zagrzebiu . Informacje były niespójne. Jedni pisali, że Camper Park działa, inni że nie. Na szczęście udało się nawiązać kontakt mailowy i na 5 dni przed wyjazdem wreszcie przyszła odpowiedź …

"Mozete koristiti Camper Parking.

6 sati parkinga košta 80 kn

Ili 24 sata 150 kn

Dobro nam došli"

 

Oj bardzo dobro! :D

 

W dniu wyjazdu udaje się ustalić jeszcze sposób płatności.

„Moze se platiti samo gotovinom u kunama!

Dobro nam došli” 

 

Czyli trzeba po drodze jakieś zwierzaki złapać ;)

post-7016-0-43601000-1486836909.gif

 

No to jadymyyyyy  :przyczepa: 

Nareszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 0 - 1.07.2016 piątek

Wyjazd

 

Ja jeszcze tego dnia w pracy ale udaje mi się wyrwać nieco wcześniej, a że z pracy do  domu mam 3 minuty pieszo więc się szybko teleportuje :] Plan jest taki, aby dziś przelecieć PL czyli prawie 500 km i na nocleg zakotwiczyć na stacji Shella w Czechach tuż za granicą z PL.

 

15:30 ruszamy spod domu, tzn. z Przygód i w poszukiwaniu przygód  :] 

Na parkingu przed domem niezawodna 28 letnia Bunia ;) Była z nami w Cro 4x. W tym roku w zaprzęgu zastąpi ją Czarna Berta.

post-7016-0-75539100-1486843797_thumb.jpg

 

Ponieważ to piątek, chcemy ominąć Warszawę i wybieramy trasę jak rok wcześniej, przez Górę Kalwarie, Grójec, Mszczonów i dalej zmierzamy w kierunku A1.

post-7016-0-20618800-1486843803_thumb.jpg

Trasa odc. 1.

 

Berta jest zagazowana a zasięg zbiornika dupy nie urywa :] szczególnie, że z budą niestety spalanie jest większe – 300 km nie przejedziemy, toteż przystanków kilka po drodze będzie. Specjalnie nie utyskujemy z tego powodu, bo sami potrzebujemy się wyprostować co jakiś czas.

post-7016-0-73284400-1486843800_thumb.jpg

 

Ceny LPG tego lata po trasie i w samej Cro bardzo przyjazne z wyjątkiem Austrii  :look: 

Ostatnie tankowanie w PL MOP Rowień  

Można też tu nabyć winiety w budkach ale nie polecam  :no: My oczywiście nie kupujemy, tak tylko zerknęłam.

Czechy 10 dni - 70 zł, m - c 95 zł

Austria 10 dni - 60 zł,

Słowenia 7 dni – 95 zł, m-c 180 zł

 

Idą jak ciepłe bułeczki, nawet jest kolejka :look:   :niewiem: 

Kupując w krajach obowiązywania po wartości nominalnej jest sporo taniej. Na takim komplecie Czechy miesiąc, 2x Austria i 30 dni Słowenia oszczędza się ok. 110 zł, w naszym przypadku oznacza to 1 tankowanie LPG :). No ale każdy robi jak uważa.  

 

Na miejsce noclegowe czyli stację Shell już po czeskiej stronie docieramy przed północą.

Tu zakupujemy miesięczną winietę na Czechy 440 KC, przy płatności kartą wyszło 71,10 zł czyli praktycznie tyle co na Rowieniu za 10 dniową.

Stacja ma 15 min. przerwy jakoś zaraz po północy, już nie pamiętam dokładnie ale chyba od 0:30 do 0:45 - ustawia się wtedy długi ogonek ale tuż po otwarciu drzwi w 2 minuty wszyscy są obsłużeni.

Mają tu też LPG – rok wcześniej chyba nie mieli, bo jakoś nie kojarzę, ok. 30 gr drożej niż w PL.

Na tym Shellu nocowaliśmy rok temu w drodze na Istrię i pamiętam, że było strasznie zimno.

Ta noc jest przyjemna i cieplutka – zasypiamy słodko w naszej budce  :sleep: 

 

 

cdn...  :hej: 

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.