Skocz do zawartości
chris_66

Podłączenie gazu - jak fabryka to robi

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer

To, że reduktor jest sprzedawany w sklepie karawaningowym, nie świadczy jeszcze o tym, że taki reduktor jest przeznaczony dla karawaningu.
Już wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że sprzedawcy nie wiedzą, co konkretnie sprzedają.
Nie twierdzę, że tak jest i w tym przypadku, ale z fotografii oraz opisu, kompletnie nic nie wynika.
Podałem Ci odnośniki do odpowiednich reduktorów. Oczywiście możesz kupić je w dowolnym miejscu, ale muszą być identyczne (parametry i oznaczenia typy).
Będziesz miał zawsze pewność, że reduktor jest odpowiedni, jeśli m.in. poza potrzebnymi parametrami, na reduktorze będziesz miał piktogram kampera i przyczepy.

PS
Myślę, że próbę ciśnieniową można zrobić w jakimś zakładzie zajmującym się montażem instalacji gazu do samochodów (jeśli nie masz blisko odpowiedniego serwisu przyczep).
Do doraźnego sprawdzenia szczelności, tylko dedykowany "spray" - pianka. Woda z mydłem nie zawsze jest skuteczna.
Próba szczelności i tak musi być, abyś miał pewność dla całej instalacji, zwłaszcza po iluś tam latach jej istnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WojtexJanex7

Tak wiem o co chodzi z tymi reduktorami;) jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc.. pozdrawiam serdecznie Kristofer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WojtexJanex7

To jeszcze takie male zapytanie, zaukupilem wszystko nowe tzn reduktor,przewod gumowy i nowe laczniki i teraz mam pytanie czy na nowe gwinty dac jakas np tasme teflonowa czy cos w tym rodzaju? Czy jest taka potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Skręcasz na czysto bez żadnych dodatków

Wysłane z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi