Skocz do zawartości

Poszukiwana używana LMC, Fendt lub Tabbert - 5,5 m i większa


Kulczor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie wiem jakiej długości posty mogę pisać. Jeśli przesadzę proszę wybaczcie nowicjuszowi i zwróćcie proszę uwagę.

Jak pisałem w wątku powitalnym, chcę kupić dla naszej czwórki (2+2) przyczepkę.

W toku poszukiwań doszliśmy do wniosku, że interesują nas stare (oczywiście w dobrym stanie) LMC, Fendt i Tabbert.

Podjęliśmy decyzję, że przez ten i następny rok będziemy sobie z naszymi maluchami użytkowali ją bardziej stacjonarnie ale jeśli nam się spodoba chcemy ruszyć w trasę.

 

Znalazłem takie dwa:

1) Z miejscowości Sławno - pierwsze 6 zdjęć dotyczy tej przyczepki

Fendt FAVORIT , 2 sypialnie - osobne - 5 miejsc do spania,rok prod: 1987, z Niemiec , długość 6,5 metra, szerokość - 2,30 m. Zbiornik na wodę napełniany od zewnątrz 

 

Wyposażenie: 

- łazienka z szafkami i umywalką ,

- ogrzewanie gazowe Truma 5002 z rozprowadzeniem ciepła po całej przyczepie,

- zlewozmywak,

- kuchenka 2 palnikowa , 

lodówka - 230 volt/12v/gaz ,

- 1 duży przestronny narożnik możliwością rozłożenia do spania – oraz sypialnia

zamykana przesuwnymi drzwiami z dużym łóżkiem małżeńskim

2 x szyberdach ,

- szafa ubraniowa,

Wszystkie okna przyciemniane z roletami i moskitierami ( okna kasetowe) - uchylne .

Korba do podnoszenia przyczepy.

 

2) Z miejscowości Czarne - to kolejne 5 zdjęć

Przyczepa kempingowa TABBERT COMTESSE 590, z 1984 roku.

Długość:  5,90 m

WYPOSAŻENIE:

- zasilanie 12V/230V/gaz

- kuchenka gazowa, zlewozmywak, lodówka
 

- ogrzewanie gazowe z rozprowadzeniem po całej przyczepie

- Łazienka z brodzikiem

- duży zbiornik na wodę z pompą wody

- duża salonka do siedzenia dla 5 osób, po rozłożeniu spanie dla 3 osób

- salonka do siedzenia dla 4 osób, po rozłożeniu spanie dla dwóch osób

- ładne, bardzo dobrze utrzymane meble

- dużo szafek

- duża szafa ubraniowa

 

Co o nich sądzicie?

Zdecydowanie chcemy teraz wydać maksymalnie 15 tysięcy ale wolelibyśmy wydać dużo mniej i sprawdzić jak nam się będzie podobało.

Ostatecznie jeśli nie złapiemy bakcyla jeżdżenia będziemy mieli domek na działkę.

Potrzebujemy go i tak:)

Pisze z Warszawy.

Jeśli przyczepki okażą się warte obejrzenia chce prosić forumowiczów z okolic tych przyczepek o pomoc w ich ocenie organoleptycznej:)

post-24704-0-44686000-1486239156_thumb.jpg

post-24704-0-37494500-1486239414_thumb.jpg

post-24704-0-53338100-1486239421_thumb.jpg

post-24704-0-35874500-1486239426_thumb.jpg

post-24704-0-79556600-1486239441_thumb.jpg

post-24704-0-71152100-1486239451_thumb.jpg

post-24704-0-02345800-1486239467_thumb.jpg

post-24704-0-50545700-1486239472_thumb.jpg

post-24704-0-68857600-1486239481_thumb.jpg

post-24704-0-95504800-1486239486_thumb.jpg

post-24704-0-75948600-1486239497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę off topić ale a propos cyganów wiele ciekawych rzeczy można dowiedzieć sie z poniżej strony

http://www3.hants.gov.uk/equality/accessibility-of-services/culturally-appropriate-care/cac-travellers.htm

Brak toalety maja wpisane w swojej kulturze. Sekcja Hygiene.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mam samochód, który nie pociągnie tej przyczepy ponieważ moje DMC to 2000 i 140KM w dieslu. Ciągadełko spociłoby się zaraz po tym jak na horyzoncie zobaczyłoby byle górkę:)

Na razie przyczepa będzie stała na działce i będziemy sobie testowali jak się mieszka w takim domku.

W przyszłym roku chcemy gdzieś nią ruszyć i na początek pożyczymy samochód.

Jeśli złapiemy to pomyślimy o własnym fajnym ciągadełku i może nawet lepszym ciągniątku:)

Jesteśmy zapalonymi żeglarzami więc nie wiadomo jak się sytuacja potoczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i da ale mam doświadczenie w ciągnięciu innych przyczep, które ważą 1,5T (2,2T łącznie przyczepa z ładunkiem) takim samochodem i to raczej niski komfort. Skoro jednak mówisz, że się da to nie dyskutuje. Przyczep kempingowych nie ciągałem. Wiesz o tym więcej ode mnie.

Mam nadzieję, że moje pytanie jest na miejscu, możemy skupić się na zasadniczym pytaniu:)?

Holowniki zostawmy na potem:)

Przyczepy nadają się? Można myśleć o oglądaniu? 

Edytowane przez Kulczor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jak pisałem w wątku powitalnym, chcę kupić dla naszej czwórki (2+2) przyczepkę.

 

Witam!

Pytasz w poscie #13 "Przyczepy nadają się? Można myśleć o oglądaniu?"

Napiszę tak: przy tym pułapie cenowym, w jakim są prezentowane przyczepy, rzadko kiedy można odpowiedzieć na tego typu pytania jedynie na podstawie zdjęć, ponieważ przyczepy będą posiadać sporo mankamentów i nie zawsze estetyczny wygląd. Jedyną pewną metodą jest rzeczywista weryfikacja.

W przypadku tych dwóch przyczep, to Tabberta (pewnie i sprzedawcę) można skreślić już na wstępie. Ta przyczepa, to polepiony, połatany z różnych stron (ściany, dach) "ulep"!

To określenie przeczytałem kiedyś w poscie Kol. BartoszaK. Przypadło mi do gustu, bo obrazowo oddaje stan, jakiego można się spodziewać, dlatego w przypadkach takich, jak ten Tabbert, z upodobaniem tego określenia używam. :]

Co do Fendt'a, to podobnie, jak przedmówca, mam również poważne wątpliwości, czy jego DMC jest taka, jak podaje sprzedający, a zwłaszcza, czy w takim przypadku masa rzeczywista nie jest obecnie mocno zbliżona do podanej wartości DMC. Stan tej przyczepy trudno jednoznacznie po fotkach ocenić, jednak widać, że meble zrobiono częściowo od nowa (prawdopodobnie z ciężkiej płyty MDF), ściany chyba oklejono, a jeśli tak, to nie będzie widać, co skrywa się pod okleiną. W tych wszystkich "ulepszeniach" zastosowano też w kilku miejscach przycięte kawałki zwykłych desek, a zamiast lekkiej umywalki z tworzywa, zamontowano standardową umywalkę ceramiczną.

Doświadczenie mi podpowiada, że i w tym przypadku "cudów" nie będzie, to jednak wyłącznie moje prywatne zdanie.

W toku poszukiwań doszliśmy do wniosku, że interesują nas stare (oczywiście w dobrym stanie) LMC, Fendt i Tabbert.

Rozumiem, że z jakichś powodów tak sobie to wymyśliliście, jednak przy założonym budżecie, to moim zdaniem błąd, ponieważ poważnie zawęża ilość potencjalnie ciekawych ofert, która i tak już w tym przypadku jest mocno ograniczona (ok. 8 tys. zł.). Moja rada jest taka, abyście zapomnieli na ten moment o marce, kierując się wyłącznie poszukiwanym układem i szczelnością przyczepy. Cała reszta powinna zejść na plan drugi. W tej cenie, o jakimkolwiek wyposażeniu ponad standardowym możecie nie myśleć, natomiast to standardowe, przy podanej ilości osób, powinno być pełne. Pełne wyposażenie standardowe oznacza, że będzie zamontowana toaleta kasetowa i piec grzewczy. Kuchenka, lodówka i zlewozmywak są już w każdej "normalnej" przyczepie, więc to być musi, a jeśli byłaby też umywalka i/lub brodzik z odpływem, to będzie to dodatkowym atutem. Pamiętaj, że w przyczepie liczy się przede wszystkim jej szczelność i brak jakichkolwiek, nawet najmniejszych przecieków. Podniszczone meble, niekompletną bądź nawet niedziałającą instalację wodną, czy elektryczną zawsze można stosunkowo niewielkim kosztem przywrócić do wymaganego stanu, wnętrze można po swojemu udekorować lub odświeżyć, ale nie zrobisz tego tak samo ze śladami zacieków, istniejącymi nieszczelnościami i grzybem w konstrukcji szkieletu. Warto zwrócić uwagę na ramę, zawieszenie, koła, UN, hamulce i w ogóle cały układ jezdny, bo zwracając uwagę na szczelność, nadwozie i meble, często się o tym zapomina, co może potem wygenerować całkiem pokaźne koszty. Gdybyście się zdecydowali przeznaczyć jednak 15 tys., o czym wspominałeś, nie mając jednocześnie znacznego wzrostu wymagań odnośnie rocznika i wyposażenia, to przypuszczam, że można by już trafić przyczepę, z której faktycznie bylibyście zadowoleni i która dałaby Wam większą gwarancję pozostania z karawaningiem.

Przyczepy nadają się? Można myśleć o oglądaniu? 

Moim zdaniem, przyczepy, jak te, które pokazałeś, mogą przysporzyć Wam więcej stresu, niż zadowolenia, a przyczepa z pieczarkarnią w ścianach nie nada się nawet na działkę.

IMHO

 

PS

Przypuszczam, że Wasze wymagania może spokojnie spełnić przyczepa do DMC 1500, a być może i mniejszej.

 

O "Sławnie" były chyba opinie na forum, znalazłem taki temat, być może są i inne:

http://forum.karawaning.pl/topic/4026-okiem-sprzedawcy/?hl=s%C5%82awno

 

Nie wiem jakiej długości posty mogę pisać. Jeśli przesadzę proszę wybaczcie nowicjuszowi i zwróćcie proszę uwagę.

Jak sam widzisz, tym akurat najmniej musisz się przejmować :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.