Skocz do zawartości

Prośba w ocenie przyczepki Dethleffs 470


adamski9001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono użytkowników.

Z racji, iż przymierzam się do zakupu przyczepki proszę o opinie na temat przyczepki która mnie interesuje. Być może ktoś już ją oglądał lub posiada wartościowe informacje na temat wskazanych modeli i mógłby się podzielić uwagami.

 

 

Zadbany niemiecki camping Dethleffs 470 od Pana Marka z Bogaczewa. 

https://www.olx.pl/oferta/zadbany-niemiecki-camping-dethleffs-470-mozliwa-dostawa-4osobowa-CID5-IDjrhwY.html

lub

http://www.lewentyn.pl/view_przyczepy_pl.php?id=det%20rus

 

Do wczoraj była za 6500 od dzisiaj za 7500 :) Czyżby sezon zaczynał się od początku lutego  ?

 

Dziękuję za pomoc

Adam

Edytowane przez adamski9001 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu o Panu Marku i będziesz wszystko wiedział -nie umiem linkować na tej mobilnej wersji

A Twoje linki nie otwierają się u mnie

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu o Panu Marku i będziesz wszystko wiedział -nie umiem linkować na tej mobilnej wersji

A Twoje linki nie otwierają się u mnie

 

Zapoznałem się z wątkiem odnośnie Pana Mirka z Bogaczewa i przyznam szczerze, że trochę rozumiem jego argumenty w dyskusji i dlatego nie chcę całkowicie skreślać go jako sprzedawcy. Dlatego wolałbym się skupić się na przedmiocie oceny aniżeli na jego osobie.

 

http://www.lewentyn.pl/view_przyczepy_pl.php?id=det%20rus

 

https://www.olx.pl/oferta/zadbany-niemiecki-camping-dethleffs-470-mozliwa-dostawa-4osobowa-CID5-IDjrhwY.html

Edytowane przez adamski9001 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie otwierają mi się linki już dobrze, widzę (to co zawsze u tego Pana) ładne zdjęcia przyczepy i opis - musisz dokładnie sprawdzić przyczepę jeśli Ci się układ podoba (mogę pomóc-jeśli będziesz jechał przez Olsztyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wyjątkowo mi odpowiada a ciężko znaleźć podobny. Niestety jest problem z osobistym sprawdzeniem. Mam trasę  500 km w jedną stronę wiec wycieczka odpada. Pan Marek daje 100%, że jest sucha i szczelna. Wiem, wiem to tylko słowo, choć pan Marek zarzekał się, że jego słowo święte jest :) Poza tym Pan Marek bierze zadatek a nie zaliczkę więc to może świadczyć na jego plus. Myślę żeby zaryzykować. 

Tak na marginesie, od kiedy zaczyna się sezon na zakupy przyczep ? Czy warto zaczekać jeszcze miesiąc czy dwa aż pojawi się więcej ofert od osób prywatnych czy też trzeba się spieszyć ? U niektórych handlarzy ceny już poszły do góry.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poza tym Pan Marek bierze zadatek a nie zaliczkę więc to może świadczyć na jego plus.

I jak chcesz później odzyskać pieniądze, będziesz się szarpał z nim, nie napalaj się i nie zaliczkuj  żadnej przyczepy

Dla niego ta przyczepa będzie igła i już, co wtedy będziesz expertów powoływał aby to sprawdzili, jak się

okaże że to trup :look:

 

 

 

 

Tak na marginesie, od kiedy zaczyna się sezon na zakupy przyczep ?

Sezon trwa cały rok :ok:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :) Poza tym Pan Marek bierze zadatek a nie zaliczkę więc to może świadczyć na jego plus. Myślę żeby zaryzykować. 

Tak na marginesie, od kiedy zaczyna się sezon na zakupy przyczep ? Czy warto zaczekać jeszcze miesiąc czy dwa aż pojawi się więcej ofert od osób prywatnych czy też trzeba się spieszyć ? U niektórych handlarzy ceny już poszły do góry.

 

Dzięki

Ja bym raczej wolał wpłacić zaliczkę. Zadatek nie jest zwracany jeśli się rozmyślisz...

A co do sezonu... ciężko powiedzieć. Największy wybór jest zawsze od połowy sierpnia do jesieni. A teraz to raczej na spokojnie do maja można szukać. Chociaż obserwując rynek i ilość zapytań z prośbą oceny przyczepki to myślę że w tym roku będą żniwa dla sprzedawców.

Na pewno szukaj cierpliwie. W tym budżecie pewnie można trafić rodzynka ale trzeba być cierpliwym.

 

 

ps. pisaliśmy z TOM-em w tym samym czasie ;)

Edytowane przez michal_k (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napalam się. Tylko taka wycieczka to kosz ok 500 zł. Zadatek 500 zł. Więc sensownej byłoby dla mnie gdyby Pan Marek  przywiózł taką przyczepę, ja ją sprawdzam i gdyby nie było poważnych mankametów dyskwalifikujących sprzęt biorę ją. Jeśli nie żegnam się ze sprzedawcą i tyle. Koszty te same, efekt ten sam a ja nie jadę 1000 km :)

 

Myślałem, że sezon zaczyna się tak jak na samochody. Od marca do sierpnia. Wtedy są najwyższe ceny i najwięcej chętnych o zakupu.

 

I jeszcze pytanie z innej beczki. Czy problem nieszczelności która najwięcej szkód robi w sezonie zimowym nie może być rozwiązany poprzez zarzucanie plandeki na przyczepkę na zimę ?

Edytowane przez adamski9001 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłacam zadatek 500 zł i przyjeżdza do mnie kołach. Oczywiście nie od razu, tylko gdy będzie jechał po drodze do Niemiec, czyli do miesiąca trzeba poczekać na dogodny termin. Wydaje się to rozsądne - jedzie po drodze to podrzuci.

 

Jeśli chodzi zadatek to jeśli usługa nie zostanie wykonana z winy usługodawcy to zwraca kwotę podwójną zadatku. Czy dotyczy to wadliwego produktu to nie wiem. To jednak nie o kwestie prawne tu chodzi. Jakoś nie widzę tego, abym żądał od gościa który mi przywiezie nawet bubel, aby mi oddawał podwójny zadatek :) Nie sądzę też, aby też ktoś oprócz zadatku 500 zł żądał odemnie abym mu zwracał dodatkowo na benzynę jeśli mi przed domem postawi trupa. Chociaż diabli wiedzą, ludzie różni są :)

Edytowane przez adamski9001 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/index.php?app=members&module=list

Pisz do jednego i drugiego czy by nie skoczył za flaszke obejrzeć. Chociaż marek-bogaczewo może być tym co sprzedaje :) ale ten drugi jest z pobliskiego giżycka

Coś link się pokopał, wejdź w użytkownicy i wyszukaj po miejscu zamieszkania

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Najlepiej aby ktoś kto zna temat pooglądał sprzęt w realu. Rzecz w tym, że nie wiem czy to nie jest zbyt aroganckie aby kogoś prosić aby poświęcał swój czas i jechał 50 czy 100km aby załatwiać coś dla obcego. Nawet odpłatnie. No, ale skoro mówicie, że carawaningowcy to takie fajne chłopaki no to nie omieszkam się zapytać. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.